Kolme vuotta yhteistä menoa, tosin lopussa riitojen sävyttämää aikaa, mutten ois silti uskonut kaiken yhteisen kivan jälkeen tällaista loppua:( jos ei haluu enään nähdä, soitella tai viestitellä niin ois kuullut sanovan suoraan! Tosin päätin olla tekemättä enään itsekään noin ja ruveta anelemaan. Elämä jatkuu ja muistot jää....sitä vain luuli merkinneen toiselle hiukan enemmän! Onko muille näin käynyt?
Toinen lopetti yhteydenpidon
hiukan surullinen
7377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Narsisti?
Itselleni kävi samoin, kun aloin jutella vakavammin ja kysellä sen kolmivuotisen suhteemme tilaa, että mitä ylipäätään hän haluaa? Jäin vaille vastauksia, pahoitin myös oman mieleni ja hän varmaankin loukkaantui sanoistani.En voinut vaan olla enää hiljaa ja katsella vierestä sitä kuinka olin siellä jonon hännillä hänen lapsensa, kaveriensa, harrastustensa jälkeen. Mihin olivat jääneet ne meidän yhteiset menot ja suunnitelmat? Hän ei ollut enää vastavuoroinen, minä otin yhteyttä ja kävin, viestin ja hän "unohti" vastata tai teki oharit ei tullut käymään, vaikka puhe oli. Kyselin myös tulevaisuutemme perään, koska halusin suhteelta enemmän, mutta näin että suhteemme olikin sen alkuhuuman ja innostuksen jälkeen kuihtunut pelkkään seksiin. Tunsin ettei tämä voi jatkua näin ja nyt olen edelleen sen hiljaisuuden keskellä ja teen johtopäätöksiä ihan yksin ikävöiden, odottaen hänen yhteydenottoaan, että voitaisiin vielä keskustella.
Kyllä mulle toi hiljaisuus ja vastaamattomuus on viesti! Antaa kylmän ihmisen olla, sillä tuollaisen varaan en halua rakentaa mitään vakavaa....unohda sinäkin ja jatka elämää....maailma on,täynnä vapaita ihmisiä:):) jotka osoittavat kiinnostusta sinuunkin...
Tärkeintähän olisi, että ihmiset opettelisivat keskenään keskustelemaan ja asiallisesti lopettamaan suhteensa tai sitten keskustelun tuoksena jatkamaan suhteitaan. Keskustelu auttaa molempia ymmärtämään sitä toinen toisensa ajatusmaailmaa, mutta jos se on sitä toisen syyllistämistä, haukkumista ja toiselle huutamista, niin eihän sitä sellaista jaksa kukaan kuunnella. Ihmiset opetelkaa puhumaan toisillenne, sen avulla pääsee eteenpäin joka tapauksessa.
Olkaa sinkkunaiset varovaisia, kun aloitatte suhteen. Ex-mieheni leikki yhdessä olomme aikana sinkkua ja harrasti useimpia suhteita. Kakkonen joka oli kuvoissa pidempään oli alkanut vaatia enemmän suhteelta ja kiinni jäädessään mies lopetti suhteen kylmästi kakkoseen ainakin.. Kukaan näistä naisista ei vieläkään tiedä seurustelleensa varatun kanssa.
Niinpä taidan antaa olla, koska eihän häntä voi ihmisenä muuttaa, se muutos lähtee sieltä omasta itsestä.
Tuntuu, että kaikki miehet nykyisin ovat pettureita ja näitä kuuluisia Auervaaran jälkeläisiä. Mikä kumma miehiin on mennyt, mikä heidät saa pitämään montaa naista pyörityksessä, mitä he siitä saavat, miksi yksi ei riitä, miten jaksavatkin ja millainen tunne siitä voi jäädä, kun ei voi kiintyä kehenkään kunnolla, eikä eläää yhteistä elämää, jakaa suruja ja iloja yhden kanssa??????????????????????????????
Eikö tarjolla todella ole muuta kuin narsisteja?
Auervaaralta kysyttiin, miksi hän huijasi naisia. Syynä ei ollut raha, eikä hyöty vaan Auervaara kertoi syyksi jännityksen ja huijauksen helppouden. Auervaara nautti siitä, että sai keksiä tarinoita, huijata naiset uskomaan niihin ja pelata omaa peliään..tuntea hallitsevansa naisia ja saada heidät toimimaan tahtonsa mukaan.