Sateenkaari?

Miksi ihmeessä puhutaan sateenkaariväestä, -liitosta, kun kysymyksessä on samanväristen, samanlaisten, tasaharmaitten liitosta? Vasta heterothan ovat erilaisia kuin sateenkaari.
111358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oi kun onnahti. Julkisuudessa ei ole puhuttu eikä kirjoitettu sateenkaariliitoista.

Äänestä
  • Hei ystävä, ei tarvitse mennä tätä palstaa kauemmas lukeakseen "sateenkaariliitoista".

    Äänestä

Miksi he ovat ottaneet isselleen sateenkaaren tuollaiseen käyttöön...Sateenkaaren alkuperäinen merkityshän on Raamatullinen.

Äänestä
  • Sateenkaaren aluperäinen "merkitys" on luonnontieteellinen. Se on luonnonilmiö ilman merkitystä, kuten kaikki muukin. Ihminen antaa sille merkityksen, jos haluaa ja on antanutkin jo kauan ennen kristinuskoa.

    Äänestä

KATSO VIDEO SUKUPUOLINEUTRAALIN AVIOLIITTOLAIN SEURAUKSISTA:

https://www.youtube.com/watch?v=oJNrtv_aF18

LAKI VAIKUTTAA

KOULUISSA….

TÖISSÄ…

TUOMIOISTUIMISSA…

KOTONA…

LAPSISSA…

SANANVAPAUDESSA..

SEURAUKSET HOMOAVIOLIITOISTA OVAT TOSIA, SUOJELE AVIOLIITTOA, ENNEN KUIN SE ON LIIAN MYÖHÄISTÄ!

Äänestä

En hyväksy, syntiä, epäluonnollista,mielestäni pitäisi kieltää. Lukekaa raamattua

Äänestä
  • Raamattu on ihmisten keksimä satu, ei mitään muuta, valitettavasti. Toki siihen saa uskoa kuka haluaa ja varsinkin, jos elämä tuntuu siten jotenkin merkityksellisemmältä

    Äänestä

  • Raamattu on aikuisten satukirja. Ei siinä mitään, jos joku siihen uskoo, jos elämä siitä helpommaksi tai paremmaksi tulee tai josta siitä saa lohtua. Mutta älkää nyt ihmeessä palvonko epäjumalia saatikka kuvitelko, että kirkot ovat jotenkin pyhiä paikkoja!

    Äänestä

Kun tätä osuutta pakolla Psykiatrian teettää pankin kanssa toisten opiskelu- aikana, vaikka ei itse ole kuin hetero eikä ole rasisti.
Naapurin Lesbois sänkyjen jakoa Optia piirit.
Leivotaan myssyn jakoa vankilan nettiin .
Tätä Sala psykiatrian puhetta Pyhäjärvi teettää Laukkanen suku.
Naapurin lapsilla, ja lapset käy kylässä isän lapsuus muistoja siskolle sänkyyn lesbous.

Näin syntyy venäjän Nivalan malli vaikka 10 maailman sota.
Rikkaisiin naimisiin naapurin Suvi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Olen hämmästynyt kirjoitti:

Miksi ihmeessä puhutaan sateenkaariväestä, -liitosta, kun kysymyksessä on samanväristen, samanlaisten, tasaharmaitten liitosta? Vasta heterothan ovat erilaisia kuin sateenkaari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu