Miksi ihmeessä puhutaan sateenkaariväestä, -liitosta, kun kysymyksessä on samanväristen, samanlaisten, tasaharmaitten liitosta? Vasta heterothan ovat erilaisia kuin sateenkaari.
Sateenkaari?
11
1309
Vastaukset
- False statement!
Oi kun onnahti. Julkisuudessa ei ole puhuttu eikä kirjoitettu sateenkaariliitoista.
- 16+4
Hei ystävä, ei tarvitse mennä tätä palstaa kauemmas lukeakseen "sateenkaariliitoista".
- .........
Miksi he ovat ottaneet isselleen sateenkaaren tuollaiseen käyttöön...Sateenkaaren alkuperäinen merkityshän on Raamatullinen.
- 2 + 8
Sateenkaaren aluperäinen "merkitys" on luonnontieteellinen. Se on luonnonilmiö ilman merkitystä, kuten kaikki muukin. Ihminen antaa sille merkityksen, jos haluaa ja on antanutkin jo kauan ennen kristinuskoa.
- EnTahdo
Nyt kannattaa todella aktivoitua. Lukemaa Setan suunnitelma!
Ei tuollaista Suomeen! Avioliittolaki oli Setalle vain välietappi..
http://blogbook.fi/sebastiantynkkynen/hlbti-vaatimukset-tahtaavat-suomen-sukupuolineutraaliuteen-kaikilla-tasoilla
Setalaiset voivat yrittää piilottaa syntiinsä sateenkaaren taakse, mutta se ei tee siitä hyväksyttävää. - Petoksen jäljillä..
ÄLÄ KUTSU SITÄ TASA-ARVOISEKSI AVIOLIITTOLAIKSI:
Don’t call it ‘marriage equality’
http://www.examiner.com/article/don-t-call-it-marriage-equality - MIETTIMISTÄ..
KATSO VIDEO SUKUPUOLINEUTRAALIN AVIOLIITTOLAIN SEURAUKSISTA:
https://www.youtube.com/watch?v=oJNrtv_aF18
LAKI VAIKUTTAA
KOULUISSA….
TÖISSÄ…
TUOMIOISTUIMISSA…
KOTONA…
LAPSISSA…
SANANVAPAUDESSA..
SEURAUKSET HOMOAVIOLIITOISTA OVAT TOSIA, SUOJELE AVIOLIITTOA, ENNEN KUIN SE ON LIIAN MYÖHÄISTÄ! - Anonyymi
En hyväksy, syntiä, epäluonnollista,mielestäni pitäisi kieltää. Lukekaa raamattua
- Anonyymi
Raamattu on ihmisten keksimä satu, ei mitään muuta, valitettavasti. Toki siihen saa uskoa kuka haluaa ja varsinkin, jos elämä tuntuu siten jotenkin merkityksellisemmältä
- Anonyymi
Raamattu on aikuisten satukirja. Ei siinä mitään, jos joku siihen uskoo, jos elämä siitä helpommaksi tai paremmaksi tulee tai josta siitä saa lohtua. Mutta älkää nyt ihmeessä palvonko epäjumalia saatikka kuvitelko, että kirkot ovat jotenkin pyhiä paikkoja!
- Anonyymi
Kun tätä osuutta pakolla Psykiatrian teettää pankin kanssa toisten opiskelu- aikana, vaikka ei itse ole kuin hetero eikä ole rasisti.
Naapurin Lesbois sänkyjen jakoa Optia piirit.
Leivotaan myssyn jakoa vankilan nettiin .
Tätä Sala psykiatrian puhetta Pyhäjärvi teettää Laukkanen suku.
Naapurin lapsilla, ja lapset käy kylässä isän lapsuus muistoja siskolle sänkyyn lesbous.
Näin syntyy venäjän Nivalan malli vaikka 10 maailman sota.
Rikkaisiin naimisiin naapurin Suvi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075