Raskautumis kysymys!

jklm123

Helou!
Yritetään miehen kanssa lasta. Sain eilen plussan ovulaatiotestiin ja touhuttiin samana iltana. Toissa päivänä testi näytti vielä negatiivista. Onko pitkään toivottu raskautuminen mahdollista vai myöhästyttiinkö?
Kiitos

10

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • otaakee iisisti

      En tiedä, mutta heittäkää testit jorpakkoon ja sressi samaan paikkaan!
      Rentoa meininkiä ilman turhia paineita.
      On totisinta totta että väkisin yrittäminen on huonoin tapatulla raskaaksi!

    • liuhliuhui

      Siis täh... Miksi ihmeessä yritätte lasta noin älyttömän kellon tarkasti? Tuolla tyylillä stressitaso nousee sellaiseksi, että koskaan et tule raskaaksi.

      Riittää että tiedät koska sulla on menkat ja siitä sitten suunnilleet lasket puoliväliin kiertoa sellaisen 7 päivän pätkän, jolloin olis kiva pariin kertaan harrastaa seksiä... Mutta siis tietysti vain jos oikeasti haluttaa! ei vain siksi, että haluatte lapsen.

      Nuo ovulaatiotestit yms ovat pelkkää rahastamista.

      Terkuin kolmen lapsen äiti.

      • jklm123

        Jotenkin tää asia vaan pyörii mielessä koko ajan, koska pitkään ollaan jo odotettu. Se varmaan ressaa eniten, että mietin koko ajan saanko ikinä lapsia. Mulla on hedelmällisyyttä vähentävä sairaus, mutta se on kumminkin niin hyvällä hoidolla, etten usko sen vaikuttavan. Toivottavasti. Jospa mä nyt otan itteeni niskasta kiinni ja yritän unohtaa tämän asian pyörittelyn, samoin ne testit.


      • NäinMeillä
        jklm123 kirjoitti:

        Jotenkin tää asia vaan pyörii mielessä koko ajan, koska pitkään ollaan jo odotettu. Se varmaan ressaa eniten, että mietin koko ajan saanko ikinä lapsia. Mulla on hedelmällisyyttä vähentävä sairaus, mutta se on kumminkin niin hyvällä hoidolla, etten usko sen vaikuttavan. Toivottavasti. Jospa mä nyt otan itteeni niskasta kiinni ja yritän unohtaa tämän asian pyörittelyn, samoin ne testit.

        Biologinen fakta on että raskauden mahdollisuutta edistää kaikkein parhaiten säännöllinen seksi ovulaation keskivaiheilla. Ei sitä hedelmällisintä päivää kannata kytätä vaan harrastaa seksiä parin päivän välein reilun viikon ajan siinä kierron keskivaiheilla. Silloin kyllä tärppää jos on tärpätäkseen.
        Ja onhan se kiva että yrittäessäkin on mukavaa ;)


    • MisoGyyninen

      Yleensä mies ei voi saada lasta miehen kanssa.

      • jklm123

        Tässä nyt on kylläkin mies ja nainen kyseessä.


      • ei helevata
        jklm123 kirjoitti:

        Tässä nyt on kylläkin mies ja nainen kyseessä.

        Oletko kuullut joskus jonkun sanovan sinua mieheksi?


      • jklm123
        ei helevata kirjoitti:

        Oletko kuullut joskus jonkun sanovan sinua mieheksi?

        En ole :)


    • Anonyymi

      ei ollut myöhäistä

    • Anonyymi

      Hei kokeile toista miestä. Joskus tärppää. Tai sitten seuraava, onhan noita varattuja miehiä.
      Kato silloin miehen ei tarvi pelätä että roikut hänessä lapsen takia, kun hän on jo naimisissa ja hänellä on lapset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3620
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2866
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      157
      2777
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2361
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      359
      2113
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1830
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1515
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1368
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1322
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      25
      1282
    Aihe