Ja natsien asevelejnä tuki Hitlerin suunnitelmia tappaa kaikki juutalaiset, slaavit, mannerheimit, aasialaiset.
Tästä asiasta ei varmasti mainita itsenäisyyspäivänä, ei ainakaan kriittiseen sävyyn, vaan sen sijaan juhlistetaan kohta sata vuotta kestänyttä fasistivaltaa, johon edelleen kuuluu olennaisena nuoria miehiä orjuuttava pakkoarmeija, pakkoruotsi, valtion törkeät välistävetomenopolit (alko, veikkaus, VR, finnair (kyllä)) sekä virkamiespuolen törkeä saunakaverikulttuuri, jossa verorahoin ylläpidetään monia täysin turhia pellevirkoja, että virkamiehet saavat varmasti omat suojatyöpaikkansa.
Sen lisäksi Suomessa edelleen rangaistan ihmisiä siitä, että erittäin voimakkaan ja vaarallisen hermomyrkyn (alkoholi) sijaan päihtyä paljon terveellisemmillä huumeilla kannabiksella, lsd:lla ja ekstaasilla. Vain tupakka ja alkoholi - nämä huumeista vaarallisimmat ja haitallisimmat - ovat sallittuja.
Kaiken kaikkiaan Suomi on harvinaisen kuvottava, totalitäärinen fasistivaltio, joka ei anna ihmisten elää omaa elämäänsä, vaan yrittää kontrolloida ja puuttua ihmisten elämään joka välissä. Taidampa ihan periaatteesta polttaa (hamppupäissäni) parii Suomen lippua jonkun baarin ym. julkisen paikan edustalla. Siis vasta huomenna, luonnollisesti.
Suomi kuului akselivaltoihin
19
136
Vastaukset
- Kіs-kіsu
Miksi aina kannabis? Eikö joskus voisi puhua reilusti kokaiinin puolesta.
- anarkismi
Kokkeli on oikeasti lähes yhtä vaarallista kuin alkoholi. Sen takia sen puolesta voi puhua ainoastaan yksilön vapauden argumentilla, jonka toki pitäisi olla enemmän kuin riittävä argumentti aineen laillistamiseen. Kyllä ihmisellä pitäisi olla täysi oikeus tunkea kehoonsa ihan mitä mömmöjö haluaa.
Kannabis nostetaan aina esille koska se on ylivoimaisesti läpinäkyvin suurten yritysten rahavirtoja suojeleva kieltolaki. Aineena se on ihmisille haitaton ja jopa terveellinen, vaikka propaganda muuta väittääkin. Sen kieltämisen syyt lähtevätkin bisneksestä ja niiden tarkoitus on suojella isojen jenkkiläisten lääke-, paperi- öljy- ja puuvilla firmojen rahavirtoja.
Kerran kasvia ei voi patentoida ja rahastaa patentilla, sitten ei ole muuta tapaa rahavirtojen suojeluun kuin tehdä niitä uhkaavasta kukasta laiton ja juuri niin onkin tehty. Onneksi tätä ei kuitenkaan kestä enää kauan, vaan hamppu tullaan varmasti laillistamaan EU:ssa vielä tämän vuosikymmenen aikana.
- aina sodan tullen
Saksalaiset marssivat suomalaisten apuun. Ja siitävät tuhansia arjalaisia lapsia suominaisille.
Jos Suomi on niin kauhea fasistivaltio sinun mielestäsi niin tervemenoa jollekinTyynenmeren autiolle saarelle.
Sinne saat perustaa ihan rauhassa oman yksityisen hamppupäävaltiosi.
Vittu sinä, et edes tiedä mitä fasismi on.
Mene ensialkuun vaikka oikeisiin töihin niin minun ei tarvitse sinua elättää!- työskenteletkö
yksityisellä sektorilla yrityksessä, joka ei ole palveluiden tai tavaroiden tuottajana julkiselle sektorille?
työskenteletkö kirjoitti:
yksityisellä sektorilla yrityksessä, joka ei ole palveluiden tai tavaroiden tuottajana julkiselle sektorille?
Olen työskennellyt elämäni aikana niin järjestö kuin yksityiselläkin sektorilla.
- eli olet ollut
tai olet yhteiskunnan syöttiläs.
Läheskään kaikki järjestöt Suomessa eivät saa valtion tukea!
Sen estää yhdistyslaki, joka kieltää valtiota tukemasta rekisteröityjä yhdistyksiä.
Minä olen työskennellyt sellaisessa ja vieläpä varainhankinta osastolla.
Joten en katso olleeni missään vaiheessa yhteiskunnan syöttiläs.- anarkismi
hullu_ukko kirjoitti:
Läheskään kaikki järjestöt Suomessa eivät saa valtion tukea!
Sen estää yhdistyslaki, joka kieltää valtiota tukemasta rekisteröityjä yhdistyksiä.
Minä olen työskennellyt sellaisessa ja vieläpä varainhankinta osastolla.
Joten en katso olleeni missään vaiheessa yhteiskunnan syöttiläs."Sen estää yhdistyslaki, joka kieltää valtiota tukemasta rekisteröityjä yhdistyksiä."
Ja tiettyä järjestäytymistä, kuten kannabisyhdistyksen rekistereröintiä, ei edes sallita, koska siten valtion vuosikymmeniä harjoittama aivopesu huumeista saattaisi paljastua massoille. Toki kyllähän se muutenkin palajastuu aikanaan, mutta hitaammalla aikataululla.
Eli totalitäärinen fasistimaa haluaa kieltää kieltää ihmisiltä oikeuden järjestäytyä, levittää faktatietoa ja oikeuden puolustaa itseään. Ja tämä hyvin pitkälti multikansallisten yritysten rahavirtojen ja valta-aseman turvaamiseksi, mikä selittää sen miksi juuri kokoomuksessa vastustetaan huumeiden laillistamisessa. Ilman kieltolakia kun ei saa isoja voitelurahoja, joilla ostaa omat herskat, kokkelit ja muut huvitukset.
- sotaisa suomi
aina saksa on halunnut vallata ja hallita eurooppaa nyjyään saksa hallitsee eurooppaa ja kova vimma sotimaan suomi on mukana kauheaa propagandaa venäjä paha ei venäjä ole sanonut suomesta sanaakaan ja oikeasti ei venäjä hyökkää ukrainassa mutta saksan ja suomen lehdet kyllä kirjoittavat niin suomi haluaa ukraina syyn takia kurjuutta suomeen
- Nothing to see here
Kannabishörhöissä huvittavinta on se, miten he eivät pysty puhumaan edes toisesta maailmansodasta niin, etteikö siitäkin löydy jotakin aasinsiltaa, jolla päästä paasaamaan mieliaiheestaan.
- anarkismi
En ole plvessä tällä hetkellä. Alkoholia on kyllä kohta sen verran alla, että alan olemaan pienessä hiprakassa. Täytynee hieman hidastaa tahtia, kun ei ole edes kuutta vielä.
Kannabis onkin nyt enemmän kapinan symboli kuin päihdeaine, mikä kertoo paljon kukan "vaarallisuudesta ". Jos kannabiksella haluaa toleranssin kasvettua päästä edelleen pilveen, se vaatii alleen reilusti alkoholia ennen kuin mitään vahvaa pilveä tulee.
- boheemi
Suomi on todellakin yksilön - etenkin miehen - vapautta rajoittava fasistivaltio ja samalla se tarkoittaa sitä, ettei fasistisuomi kuulu sivistysvaltioiden joukkoon. Oikeissa sivistysvaltioissa saa rangaistuksen tappamisesta, Suomessa on taas käytännön tasolla rikollinen, jos ei suostu valtion käskystä opettelemaan ja harjoittelemaan muiden ihmisten tappamista.
Ja fasistivaltiona Suomi pysyy ainakin niin kauan kun tähän ihmisoikeusrikokseen ei tule muutosta. - mmnbbbbbbbbb
Suomi ei kuitenkaan luovuttanut juutalaisiaan natseille vaikka näin Aatu halusi.
- Der Fapmanunteroffiz
Ah, joku ihana Elovena Suomi-Fräulein Totenkopf koppalakissa au naturel pigtails..bueno
Pahoittelen, ajatuksenjuoksu katkesi. Jatkakaa !
Disclaimer: antisemitismi,ihmisviha ym perseily ei ole pop imo. - ***tuun huumeet
Hyvä vaan että huumeet on kielletty. Ihmiset menee niistä niin sekaisin.
- anarkismi
Juuri tällaisissa tietämättömissä junteissa on tarpeeksi syytä olla juhlimatta itsenäisyyspäivää. Tuokin lause kertoo kaikesta muusta kuin itsenäisyydestä.
Mutta mitäs siitä. Sä epäilemttä koet olevas niin vitun itsenäinen ihan vaan koska valtiovalta on sulle näin kertonut, vaikka todellisuudessa elätkin fasistivaltiossa, jossa virkailijat totalitarismin voimin kontrolloivat sua ja kertovat mitä sun pitää tehdä, miitä sä saat tehdä ja mitä sä et saa tehdä.
Suomi on ihmisoikeuksissa on euroopan huonoimpia ellei huonoin maa ja itse asiassa suomi on ainoa EU-maa, jossa on kansainvälisen luokituksen mukaan edelleen mielipidevankeja. Siiitä huolimatta suomijuntit luulevat olevansa niiin sivistyväisiä ja nykyaikaisia, vaikka todellisuudessa tukevat vanhanaikaisia, orjuuttavia, ihmisoikeuksia rikkovia ja vapauden riiistäviä käytäntöjä. - 222+222
anarkismi kirjoitti:
Juuri tällaisissa tietämättömissä junteissa on tarpeeksi syytä olla juhlimatta itsenäisyyspäivää. Tuokin lause kertoo kaikesta muusta kuin itsenäisyydestä.
Mutta mitäs siitä. Sä epäilemttä koet olevas niin vitun itsenäinen ihan vaan koska valtiovalta on sulle näin kertonut, vaikka todellisuudessa elätkin fasistivaltiossa, jossa virkailijat totalitarismin voimin kontrolloivat sua ja kertovat mitä sun pitää tehdä, miitä sä saat tehdä ja mitä sä et saa tehdä.
Suomi on ihmisoikeuksissa on euroopan huonoimpia ellei huonoin maa ja itse asiassa suomi on ainoa EU-maa, jossa on kansainvälisen luokituksen mukaan edelleen mielipidevankeja. Siiitä huolimatta suomijuntit luulevat olevansa niiin sivistyväisiä ja nykyaikaisia, vaikka todellisuudessa tukevat vanhanaikaisia, orjuuttavia, ihmisoikeuksia rikkovia ja vapauden riiistäviä käytäntöjä.Niinkuin miten? Itse olen ollut mitään tekemätön sossupummi jo vuosia, eikä ole mikään päätä puristanut. Ei tällainen lusmuilu onnistuisi suurimmassa osassa maailmaa. Ihan turha jauhaa paskaa kun ollaan kaikki täällä kultalusikka perseessä syntyneitä jos vertaa moniin muihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu791837- 591738
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3531572Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1691433Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1101310Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671300Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä671182- 601109
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin1001067Kuljettajasi oy konkurssi?!
Tuliko ahnehdittua liikaa,menikö tämä kuljettajasi oy taksit siis konkurssiin?141025