Työpaikkakiusaajan seuraava siirto

mitta täysi juuri ny

Narsisiti työpaikkaiusaaja on nyt saanut tietoonsa, että kiusaamistapaus on mennyt eteenpäin. Nyt on julistaa työpaikalla melkeinpä mitä tahansa asiaa "työpaikkakiusaamiseksi" ja erityisesti silloin, kun minä olen lähistöllä. Tänäänkin hän totesi erittäin kuuluvalla äänellä erään toisen henkilön kanssa käymässään keskustelussa, että "...tuossa on ihan selvästi kyse työpaikkakiusaamisesta...". Olin parin metrin päässä tuosta narsistista, jonka kynsissä olen ollut vuodesta 2009 lähtien.

Kauan olen kestänyt, mutta nyt olen jo ajatellut ottaa fyysisen väkivallan keinot käyttööni. Odotan tilaisuutta, jolloin voin pieksää sen narsistin niin, että veri lentää.

5

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hillitse mielesi

      Älä vastaa väkivaltaan väkivallalla.

      Fyysisestä väkivallasta saa suuremman tuomion nopeammin ja varmemmin kuin henkisestä väkivallasta. Selvitä asia muilla keinoin.

      Voimia.

    • Ollut jo kauan

      Itse olen samanlaisen kusipään kynsissä ollut jo vuosikausia.
      Viimeisin on tästä parin viikon takaa, repi itse älyttömät raivarit ihan turhasta(ei liittynyt muhun edes mitenkään) ja sitten kun pärähdin takaisin, niin on nyt olevinaan itse uhri tässä.
      Kuulin hänen selittävän eräälle toiselle, että hänen täytyy käydä puhumassa jollekin taholle tästä, koska mä olen kuulemma mielisairas. Eli saa nyt nähdä, mitkä paskat mä saan niskaan hänen ansiostaan, jos nyt jotain tulee..
      Itse ilmoitin kyllä jo viime keväänä (taas) näille työmaan tahoille, joiden kuuluu puuttua tällaisiin asioihin, etten tule enää sietämään häneltä yhtään mitään. Ja nyt tämän viimeisimmän jälkeen otin liitonkin puheeksi. Eli sillä mennään sitten, jos tämä sekonainen ei muuten lopeta käytöstään.
      Pataan en viitsi vetää, en sentäs tuolla tavoin tuhoa elämääni tuollaisen paskan takia. Ainoa on, että jos kotiini tuppaisi, mutta mitäpä hän siellä tekisi sentään.

    • Kaikki loppuu aikana

      Voitin jo yhden erän taistelussa narsistia ja työpaikkakiusaajaa vastaan. Ilmoitin narsistin viralliselle puolisolle nimettömällä kirjeellä tämän (narsistin) romanssitouhuiluista työyhteisössämme. Narsistin virallinen puoliso oli melkein välttömästi laittanut avioeron vireille. Mahtava tunne!

      • omarum

        Uskovainen narsistimme julkituo paremmuutensa muihin tav.ihmisiin ja ottaa mamujen kanssa yhteen sanallisesti.Jos emme tee asioita hänen käskystään~hän pitää itseään pomona~menee samantien pomon luokse avautumaan työkaverin "ongelmista työssään"


    • julkitulo

      antakaa lehtiin haastatteluja, lehtiin ja julkisuuteen tulevat asiat pelottaa ja kauhistuttaa kiusaajia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      162
      11510
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8132
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5984
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4967
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      20
      4737
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4275
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      95
      3605
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe