Erosin miehestä 2kk sitten. Seurustelimme melkein vuoden. Hänen eksänsä muutti kesällä amerikkaan opiskelemaan.
Hän aina puhui eksästään hieman ihailevaan sävyyn uppoutuen muistelmiin. Hän on vieläkin yhteydessä eksäänsä, he juttelevat usein. Tämä mies enemmänkin aina juttelee tälle naiselle ja kyselee kuulumisia, siis kyseli silloinkin vaikka oli minun kanssa.
He seurustelivat n. vuoden ja ovat eronneet n. 3 vuotta sitten..
Nyt me olemme eronnut, jätin miehen kun en kestänyt tunnetta että hän ei välitä minusta samalla lailla, mies ei koittanut pistää vastaan tai näyttänyt edes että se haittaa. Olen koittanut kaksi kertaa saada miestä vielä takaisin mutta hän ei ole halunnut.
Ehkä on parempi näin.. Mutta en pääse yli siitä että en ikinä tuntenut että mies rakastaisi minua. Hän ei ikinä sanonut sitä eikä suunnitellut tulevaisuutta kanssani..
Eikä hän myöskään nyt halua pitää yhteyttä?? Onko liian aikaista vai enkö merkitse yhtä paljon kuin hänen eksänsä?
Odottaako hän tätä tyttöä sieltä amerikasta ja kuvittelee että he joskus vielä palaisivat yhteen? Kaksi ihan muuttunutta ihmistä :(
Miksi ikävöin hänen peräänsä? Sanokaa rehellisesti miten hölmö olen kun takerrun näin ja sanokaa välittikö mies minusta ikinä?
SIllä on merkitystä minulle ja se kalvaa mieltäni koska tuhlasin vuoden tavallaan turhaan saamatta mitään...
Olemme vasta 21 vuotiaita.
Olen seurustellut aiemmin 3 vuotta toisen miehen kanssa.
Mies rakastaa eksäänsä?
6
485
Vastaukset
- spesia4li
Hän ei halua sinua, se on totta. Parempi, että koitat unohtaa ja jatkat omaa elämääsi. Kaikkea hyvää!
- jhgjk
"mies ei koittanut pistää vastaan tai näyttänyt edes että se haittaa. Olen koittanut kaksi kertaa saada miestä vielä takaisin mutta hän ei ole halunnut."
Eikö tuossa ole asian ydin. Yritä katkaista välit kerralla, niin voit unohtaa miehen nopeammin. Selvästi tuhoontuomittu suhde. - enkestä
En vain pääse yli. Järki sanoo ettei kannata roikkua mutta sydän sanoo ettei saa vielä luovuttaa :'(
- kokemuksesta
Ihminen usein jumittuu ihmiseen, joka loukkaa omaa itsetuntoa ja ylpeyttä. Jokainen haluaa olla ihmissuhteessa se ainutlaatuinen ja arvostettu. Ja jos ei ole, haluaisi olla ja siksi yrittää ja yrittää. Tuon kun muistaa, eikä kuvittele jumittuneensa suhteeseen suuren rakkaudentunteensa vuoksi, helpottaa hieman.
- hyvin sanottu
kokemuksesta kirjoitti:
Ihminen usein jumittuu ihmiseen, joka loukkaa omaa itsetuntoa ja ylpeyttä. Jokainen haluaa olla ihmissuhteessa se ainutlaatuinen ja arvostettu. Ja jos ei ole, haluaisi olla ja siksi yrittää ja yrittää. Tuon kun muistaa, eikä kuvittele jumittuneensa suhteeseen suuren rakkaudentunteensa vuoksi, helpottaa hieman.
hyvin sanottu, helposti tulee kilpailutilanne "näytän sinulle vielä" mitä ainakin menetät/miten tyhmä olet itse tms.voihan ap kuitenkin ajatella että samoin tuo poika on satutettu sen täydellisenä pitämänsä tytön taholta
- älä enää tuhlaa
"miehesi" on vasta lapsi, ehkä hormonit vievät tai idealisoi suhdettaan, jonka on itse tyrinyt
hän ei näe sinua, väliäkö tuolla muulla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405876
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212810- 1422684
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192138- 192048
- 741340
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä91137Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52978
- 86927