Tavotteena -8kg

Näinon

Moikka!
Tässä on nyt kuukauden verran yritetty laihduttaa ja eihän siitä muuta oo seurannu ku vanhaa tuttua jojoilua. Niimpä ajattelin, josko täältä löytyisi vertaistukea? Watsapp- tai facebookryhmä vois tähän tarkotukseen olla todella käypä. Ei väliä paljonko pudotettavaa tai minkä ikäinen olet, ajatus kuitenkin on sama! Elikkä itsellä painoa nyt 66kg ja pituutta 169cm. Tavotteena alle 60 kiloon päästä, 58kg lopullisena tavotteena.

5

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinon

      Tosiaan loin uuden s-postin ihan tätä vartenkin. Mulle voi viestiä laittaa tänne tai sitte suoraan sinne: [email protected]

    • 18+18

      Syö tarpeeksi ja liiku. Liian vähäinen syöminen tekee ahmimista ja jojottelua.

      • Näinon

        Oon kyllä tietonen kuinka on järkevä pudottaa painoa, eikä tässä oo tarkotuksena mitään viikon vesipaastoa alottaa. :) kiitos kuitenki vinkistä.


      • diplimiliikkuja
        Näinon kirjoitti:

        Oon kyllä tietonen kuinka on järkevä pudottaa painoa, eikä tässä oo tarkotuksena mitään viikon vesipaastoa alottaa. :) kiitos kuitenki vinkistä.

        Itse haluat vertaistukea ja kun joku antaa niin heti vingut kuinka hyvin osaat laihduttaa, aikaisemmassa viestissäsi kuitenkin kirjoitit kuinka jojoilet kokoajan. Vaikea antaa vertaistukea sellaiselle joka kuitenkin on aina oikeassa ja paras asiantuntija laihdutuksessa. Tuli mieleen hyvä lauseen pätkä kun joku kirjoitti tänne palstalle että on kokenut painonpudottaja. Hitsi kun vieläkin menee naama hymyyn tuosta kokenut painonpudottaja lauseesta.


    • fdf1

      Toivottavasti löydät tsempparikaverin! sitä aina tarvitaan, vaikka kaikki laihdutuskeinot tiedetäänkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      66
      6421
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      71
      5858
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      136
      5145
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      62
      4045
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3905
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      38
      3329
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      73
      3128
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      64
      2967
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      81
      2753
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2037
    Aihe