Mulle riittää. Tarkastin treffisivujen tilastoista että olen tehnyt kuukauden aikana 356 aloitetta. Olen saanut 3 vastausta jossa sain kehuja hyvästä tekstistä. Eil minä olen täys nolla.
Sen takia menin aamulla pankkiin ja tein testamentin veljen tytölle. Pankki laski omaisuudeksi yli pari milliä. Kylmän rahan määrä 1,5 muut on kiinteää omaisuutta. Oisin ottanut käteisellä mutta eipä onnistu sekään.
Mutta sen lupaan että tuleva joulu on minulle viimeinen. Koska 34 vuotiaana miehenä ei ole mahdollista saada naista ja perhettä niin ei ole syytä jatkaa.
Sen takia menin aamulla pankkiin ja tein testamentin veljen tytölle. Pankki laski omaisuudeksi yli pari milliä. Kylmän rahan määrä 1,5 muut on kiinteää omaisuutta. Oisin ottanut käteisellä mutta eipä onnistu sekään.
Mutta sen lupaan että tuleva joulu on minulle viimeinen. Koska 34 vuotiaana miehenä ei ole mahdollista saada naista ja perhettä niin ei ole syytä jatkaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miksi annoit rahat naiselle? :O Naiset pääsevät muutenkin helpolla. Minä lahjoittaisin rahat luonnonsuojeluun.
Jatkaisit vaan elämääsi. Olet kuitenkin maailman paras jätkä, älä anna kenenkään muun kertoa sinulle toista.
Kylläpä laitat paljon painoa nettitreffailulle jos päätät elämän sen vuoksi. Kannattaisi ehkä lähestyä naisia kasvotusten.
Olisit lahjottanut ne suomelle, että saadaan niitä velkoja poikkeen.
Ei se naisen saaminen pitäisi olla elämän tarkoitus. Jos se ei onnistu niin voit keskittyä muihin asioihin. Työhön, harrastuksiin, matkailuun, ystäviin jne.
Tai jos se nainen on ihan välttämättömyys niin kyllähän noita naisia löytyy monista maista joille kelpaa varakas mies.
Laita yhteystiedot niin hommaan sulle hyvan naisen. Se on kylla sitten aasialainen mutta ei normaalimiehen muihin kannata panostaakaan.
Kyllä luulis naisen löytyvän noilla rahoilla. Olet vain unohtanut mainita sen ilmoituksessasi.
Paras tapa löytää miestään vihaava kullankaivaja. Rikkaan miehen on vaikea löytää aito nainen ja aloittaja on todennäköisesti sellaista etsinyt, joten hän on piilotellut varojaan.
Naiset eivät ole sen arvoisia, kuten tuo vaivannäkösi osoittaa, että heille pitäisi uhrata elämänsä.
Nauti siitä mitä tuolla rahalla saat, ja auta muita, sillä maailmassa on varmasti paljon tuhoja naisten jäljiltä, ja elämiä joita ne ovat pilanneet.
Tai miksi et vaikka kääntäisi pöytiä, tee jollekkin kullankaivajalle jäynä? ;)
356 aloitetta kuukaudessa?Toistakymmentä päivässä? Ilmeisesti netin kautta? Joka ikinen päivä kuukauden ajan olet löytänyt netistä toistakymmentä sellaista naista, jotka kiinnostavat sinua ja joiden voisi olettaa etsivän juuri sinun kaltaistasi miestä, ja olet kirjoittanut heille yksilöllisen viestin?
Wau. Koko sinä aikana, kun viimeksi pidin profiilia, en löytänyt kuin kymmenisen sellaista miestä, jotka sopivat omiin kriteereihin JA joiden kriteereihin minä sovin. Ja miehiä pitäisi kuulemma olla netissä enemmän kuin naisia.
Samaa minäkin ihmettelen.
Että aika paljon on aikaa mennyt naisten profiilien lukemiseen ja sen miettimiseen mitä kullekin sanoisi.
Luultavasti nuo aloitukset ovat olleet tyyliin "Hei, mitä kuuluu?" tai sitten jokin valmis pohja jonka on lähettänyt kaikille. Jos ottaa yhteyttä naiseen niin kannattaa aina vinkata, että on oikeasti lukenut profiilin ja panostaa siihen viestiin. Itse en koskaan ota yhteyttä naisiin joilla on pelkästään kuva ja kuvaus on joko tyhjä tai siinä lukee "ota selvää". Enkä myös vastaa naisille jos ainoa viesti on "Hei ;)"
Ei minun ikäluokan naisten profiilien lukemisessa pitkään mene ja jokaiselle tein niin yksilöllisen viestin kuin kuvausen mukaan pystyin.
Lisäksi vielä esittelin itseni, mitä teen ja missä. Saatoin jopa kelistä tai tulevasta viikon lopustakin mainita. Mutta kun naama ja koulutus ei mielytä niin minkäs teet. Vaikka hymyilen harrastusten parissa otetussa kuvassa niin profiiliani ei ole yksikään semmonen katsonut jolle en olisi tehnyt aloitetta.
Aloitteita olen tehnyt varmasti enemmän kuin profiilissani on vierailtu. Ja käytin tunteja päivässä niiden tekemiseen.
Jos tuon verran on omaisuutta miksi tuhlaat aikaasi täälllä treffisivuille? Tuolla rahamäärällä sinun ei koskaan tarvitse tehdä töitä kun sijoitat viisaati, vaikka vuokra-asuntoihin, ja lähdet sitten vaikkapa reppureissailemaan jonnekin aasian maihin, sieltä jostain maaseudulta löydät naisen joka tekee sinut onnelliseksi. Asetut sitten sinne asumaan ja annat meidän köyhemoien jäädä tänne räntäsateeseen tarpomaan.