Hei!
Olen 21-vuotias nuori nainen, joka on kamppaillut painonsa kanssa jo yli kymmenen vuotta. Paino on jojoillut moneen kertaan, mutta nyt olen lihavampi kuin moneen vuoteen. Painoa 110kg.
Tarvitsen vertaistukea, jotta saisin jakaa onnistumisen ilon ja kompastumisen tuskan jonkun kanssa. Joukkoon saa liittyä useampikin jos kiinnostusta riittää :D
Yhteydenpito olisi helpointa sähköpostitse ja myöhemmin vaikka Facebookin kautta tai whatsapissa :)
Minuun voi ottaa yhteyttä s-postiin: [email protected]
Elämänmuutos alkaa nyt! Liity joukkoon
7
374
Vastaukset
- Nuori laihduttaja
Moi! Laitoin sulle postia tänä aamuma. Ois kiva saada vertaistukea, se vois olla mulle parasta motivointia..
- Läskit veks
Täältäkin löytyisi yksi tyttö, joka on nyt kerännyt ylipainoa järkyttävän määrän. Nyt ois tarkoitus ryhdistäytyä, joten toivottavasti paino lähtee nyt tästä putoamaan. Ja jos haluu niin vaikka Facebookissa tai whatsapissa voi tehdä vaikka ryhmän, jossa voi motivoida toisia ja jakaa kuulumisia :)
- toobigtobebeautiful
Nuori laihduttaja laittoikin minulle jo s-postia ja siihen vastasin äsken, mutta laittaisitko sinäkin "läskit veks" s-postia minulle, niin voidaan jutella enemmän ja saadaan ryhmä luotua :)
- möhkelö
toobigtobebeautiful kirjoitti:
Nuori laihduttaja laittoikin minulle jo s-postia ja siihen vastasin äsken, mutta laittaisitko sinäkin "läskit veks" s-postia minulle, niin voidaan jutella enemmän ja saadaan ryhmä luotua :)
Hei ja täällä myös yksi turhan tuhdissa kunnossa oleva!!! Laittelen myös sähköpostia, niin aletaan porukalla pudottamaan kilosia!!!
- StillBeauty
möhkelö kirjoitti:
Hei ja täällä myös yksi turhan tuhdissa kunnossa oleva!!! Laittelen myös sähköpostia, niin aletaan porukalla pudottamaan kilosia!!!
Moikka!
Täällä myös sama tilanne ja oon tosi innoissani mukana tässä projektissa. Mä laittelen kans sähköpostia:) tästä se lähtee!
- Läskit veks
Laitoin sinulle toobigtobebeutiful nyt sähköpostia :)
- Turun tyttö
Hei! Olen kesällä 30 vuotta täyttävä muodokas nainen... Liiankin muodokas. 166/107 on tällä hetkellä kombinaatio ja kesäksi siis olisi tarkoitus 10kg vähentää ainakin! Vieläkö pääsee mukaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1233967
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k232942Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1122491- 462051
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2451660Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt451593- 321557
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201396- 281380
- 951201