Hei! Nyt olen oppimassa niin uutta etten edes tiedä onko tämä fitnessiä. Ajattelin aloittaa ensimmäistä kertaa elämässäni vapaaehtoisesti liikkumisen ja olen melko luonnonlaiha. Peppua haluaisin isommaksi, meinaako se että kasvatan lihaksia rasvan alle? Mahaa ja jenkkakahvoja haluaisin timmimmäksi, se treeniluonne varmaan eroaa? Kestävyystreeni kuuluu kait rasvanpolttoon eli paljon toistoja pikkusarjoissa? Nyt on tyttö niin hukassa että edes jonkun asian selittäminen auttaa, kiitos vaan jos joku jaksaa!
Vastaukset 3
Lihaksien kasvattaminen edellyttää treenaamista kovaa (riittävän kovilla vastuksilla ja tarpeeksi lyhyillä sarjoilla), oikeanlaista ruokaa kulutustasi enemmän ja tarpeeksi lepoa.
Laihduttamiseen riittää ruokavalion keventäminen (syö vähemmän kuin kulutat), liikunta ei ole välttämätöntä.- vyöriväpyllyeisammaloidu
Kiitos tästäkin tiedosta! Yhtä aikaa ei siis voi molempia tehdä, kasvattaa yhteen paikkaan lihasta ja toisesta polttaa vaan rasvaa.
- salimimmix2
vyöriväpyllyeisammaloidu kirjoitti:
Kiitos tästäkin tiedosta! Yhtä aikaa ei siis voi molempia tehdä, kasvattaa yhteen paikkaan lihasta ja toisesta polttaa vaan rasvaa.
No jos et ole aikaisemmin liikuntaa harrastanut, tämä voi hyvinkin onnistua. Mitään optimaalista rasvanpolttoa tai maksimaalista lihaskasvua ei tietenkään voi saavuttaa yhtäaikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1412099Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois234926Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.150913- 78873
- 64861
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!37847- 105798
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47757Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä68695- 71571