Työpaikalla on työkaveri jolla pakonomainen tarve kietoa aina pomot pikkusormensa ympärille. Nyt erehtyi vain tekemään niin että on rajusti mustamaalannut pomoa ja sen jälkeen räikeästi yrittää mairittelemalla päästä hänen suosioon. Todella järkyttävää käytöstä. En kestä tollasta kaksnaamasuutta. Tekis mieli käräyttää tyyppi varsinkin kun osaa mairittelun taidon.
Mut saanko ite siitä vaan vasikan maineen?
käräyttääkö vai ei
3
216
Vastaukset
Ei maksa vaivaa. Todennäköisesti käyttäytyy kaksinaamaisesti kaikkia muitakin kohtaan. Naamatusten voi olla mukana, mutta selän takana petollinen.
Jos pomolla on yhtään älliä päässään, niin ei anna mairittelun/nuoleskelun hämätä vaan huomaa itsekin toisen epäluotettavuuden.
Meitä on niin moneksi. On yritettävä tulla edes jotenkin toimeen kaikenlaisten pomojen / alaisten / työkaverien kanssa.- varo vaaraa
Näihin kuvioihin on vaikea antaa yksiselitteistä ohjetta. Kannattaa miettiä tarkoin ennen kuin toimii. Sana sanaa vastaan ei yleensä riitä, vaan todisteita pitäisi olla. Paljon riippuu esimiehistä, ovatko he näitä juoruilijan sormen ympärille kiedottuja.
Olen ollut pitkään työpaikassa, joka on oikea juorujen pesä. Taitavimmat paskanpuhujat osaavat pelata sosiaalisia pelejä niin, että heidän käräyttämisensä kääntyy käräyttäjää vastaan todisteista huolimatta. Käräyttäjä saa valehtelijan maineen, kun taas paskanpuhuja leikkii uhria keräten sympatiaa ja puolustajia. Tilanne tuskin on tällainen kaikkialla. Haluaisin uskoa, että vielä toimitaan myös rehellisesti ainakin siellä, missä ei ole luonnehäiriöisiä hämmentämässä. - vjfjsd
En ehkä käräyttäisi... Voipi joutua itse vaikeuksiin. Onko se sen arvoista? Tietysti, jos teitä käräyttäjiä olisi useampi, tilanne olisi toinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077803
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1166115- 835207
- 1414573
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113240- 623044
- 582958
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102464- 612447
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562076