Kesätöitä 2015

kesätöitävailla

Heips! Oon siis tammikuussa 15 vuotta täyttävä tyttö ja etsisin siis kesätöitä tolle 2015 kesälle jotta saisin kerättyä rahaa vaihtovuotta varten. Itsellä on ripari siinä ihan loman loppupäässä joten muuten sen ei luulisi töitä haittaavan. Melkein mikä tahansa työ käy, mutta toimin vain Ylöjärvi-Tampere välisellä alueella. Esim. koirista on todella paljon kokemusta jos koiralle tarvitsee hoitajaa, yms. lapsistakin on kokemusta perheen & vanhempien ystävien kautta.

Yhtä vaihtoehtoa olen miettinyt mikä olisi au pair, mutta luulenpa ettei näin nuoria kuitenkaan oteta, joten sitä täytyy se pari vuotta odottaa.

Mutta, olisin tosi kiitollinen jos vaikka linkkailisitte osotteita joista löytäis jotain tai jos itte tarviitte jossain apua! :)
P.s. jos satutte löytään tai tietään jotain paikkoja ulkomailla tai esim. laivalla niin olisin tosi kiitollinen jos linkkaisit!

S.posti: [email protected]

1

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öjjöjöjöjööjö

      vittu jee vitun nollanolla ps tiiän kuka oot XDDDDDDDDDDDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      160
      6981
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4088
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      47
      3397
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      135
      3138
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2906
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2286
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2256
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2013
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      1975
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1856
    Aihe