"sä osaat sillalailla peppua vemputtaa" ??

tietäskö kukaan minkä niminen ja kuka
esittää?? nainen laulaa sanotaan toi otsikko
kohta jossain aina ja jotain et "astua tahdot
onnen laivaan" ja jotain et "olet ainoa jonka
annan kädet laittaa taskuun mun" tai jotenkin
noin..
21307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu eli esittäjä on Eveliina Kurki, ja biisi on "Sä osaat sillä lailla peppua vemputtaa"

Äänestä
  • Kiitti tosi paljon =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Inkku kirjoitti:

tietäskö kukaan minkä niminen ja kuka
esittää?? nainen laulaa sanotaan toi otsikko
kohta jossain aina ja jotain et "astua tahdot
onnen laivaan" ja jotain et "olet ainoa jonka
annan kädet laittaa taskuun mun" tai jotenkin
noin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu