Mikä on tonttunimesi?

11282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tadaa!

Olen .... eikun... sinä olet syntynyt 21. helmikuuta?

Minä olen Hauska Tosikko.

Äänestä

lempeä lahna

Äänestä

Tuo tonttunimi olisi pitänyt olla käytössä pikkujouluna.

Äänestä

Höh, Riemukas Hulluttelija.

Äänestä

Pörröinen Toljanteri..

Äänestä

Muhkea pullukka...

Äänestä

Ahkera pullukka....

Äänestä

mikäpä muukaan

Äänestä

Histaamiini olisi kiva tontun nimi, mutta se oli kyllä hevonen joulukalenterissa.

Äänestä

Arvattavaa.

Marraskuun lapset eivät liene kovin suosittuja tonttuja tai muuta kuin leikkikalutehtaan johdollisissa tehtävissä.

Äänestä

Taapertava Veivaaja... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kilisee kilisee... kirjoitti:

http://m.iltalehti.fi/fiidifi/2014121918941996_fd.shtml

Minun on ponteva kilistelijä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu