Pellon uudet hienot järjestelyt

Sopiiko Pellon kunnan "johtajajärjestelyihin" tai "sote- suunitelmaan" seuraava hieno "vitsi".

Googlaa: Ismo Leikola: Suomen hauskin vitsi.
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä sopii erittäin hyvin

Äänestä

Eikö Pellon kunnassa (siis kunnan työyhteisössä - ei kunnassa yleensä) on vitsistä poiketen sellainen ongelma, että ne muutamat ikänsä kunnassa olleet työntekijät huopaavat taukoamatta, näin veneen kulkua hidastetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heko heh kirjoitti:

Sopiiko Pellon kunnan "johtajajärjestelyihin" tai "sote- suunitelmaan" seuraava hieno "vitsi".

Googlaa: Ismo Leikola: Suomen hauskin vitsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu