Hei, olen pullukka ja myönnän sen itse! olen siis n 160cm ja painan n 65kg. Olen läskiä en lihasta! Rasva prosenttini on 30 %.
Eräs ystäväni aloitti 2010 fitness "ohjelman". Näin hänet 2011 ja lähes kaikki rasva oli poissa, huulet olivat jo niin kuivat, että joutui koko ajan rasvaamaan ja silti kuivat. Hänestä tuli hoikkatyttö ja nyt fitness-tyttö. Haluaisinkin kysyä teiltä miten saada rasvaprosenttialas? Hän kertoi, että käyttää jotain kapseleita päivittäin niin siten rasv prosentti on tullut alas.
Help me, please!!!
Jos saan painon 59 kiloon olen iloinen! ja sen jälkeen kunnon kiinteytys ohjelma. Syön aamuisin mustikka smoothie ja muutenkin terveellisesti (nykyään)
Rasvaprosentti 30 % alas, miten?
3
164
Vastaukset
- raw
"että käyttää jotain kapseleita päivittäin niin siten rasv prosentti on tullut alas."
Amfetamiinia?? - fwafw
Ei siihen mitään ihmeaineita ole olemassa.
Ruokavalio kuntoon on 70% painonpudotuksesta
Painonpudotusta tukevat treenit on se 30%
ASENNE on siihen päälle vielä 100%
Älä lähde hätäilemään ja asettamaan liian tiukkoja rajoja pudotukselle esim 2 kk päähän, homma lähtee kunnolla käyntiin vasta 1kk jälkeen.
aseta tavoite vaikka kesäkuun alkuun ja teet siihen asti töitä kovaa ja syöt hyvin.
saat kyllä sen 10kg pois siihen mennessä.- Fitnessgirl94
Pudotin viimevuonna puolessa vuodessa 6kg. Mutta sitten tuli muutto ja elämä meni ihan erilaiseksi ja kilot ovat tulleet takaisin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi335128Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2744970Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä554446Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692425Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461858Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281804Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont201767Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791713Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva141552- 1051476