simunkotamaa

vaeltajajjjj

Terve. Sellaista kyselisin teiltä että tietääkö joku missä kunnossa simunkotammaan autiokämppä on. Sijaitsee siis kaarestunturista sattaseen päin joku 8km.

5

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • visva niila

      Eikös se ole palanut, kun pieruporomiehet siellä harjoitteli liekkipieruja. Tilanne karkasi kädestä, tai oikeastaan peräaukosta ja tuho tuli.

    • Kulikija 2014

      Se oli ihan oikkein ku polttivat homopieruporomiehet sen rötiskön,että sinnekö olisi pitänyt päästä munia hautomhan.

      • simussa

        Niin ketkä ovat polttanut?


      • No joko tajuat!!½!
        simussa kirjoitti:

        Niin ketkä ovat polttanut?

        Homopieruporomiehet


    • Anonyymi

      Käytiin katsastamassa, ei ole palanut, mutta täysin kelvottomassa kunnossa. Lattia laho, kamina käyttökelvoton maan pettämisen takia, pulloja ja roskaa ympäriinsä. Vesi ja kosteikko vallanneet paikan, pitkospuutkin veden alla. Home haisi ja seinistä päivä paistoi läpi. Ei voitu jäädä yöksi. Milloin lie viimeksi ollut käytössä ja kunnossa? Vanha tupakirjakin oli homeessa ja vaikeasti luettavissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe