simunkotamaa

vaeltajajjjj

Terve. Sellaista kyselisin teiltä että tietääkö joku missä kunnossa simunkotammaan autiokämppä on. Sijaitsee siis kaarestunturista sattaseen päin joku 8km.

5

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • visva niila

      Eikös se ole palanut, kun pieruporomiehet siellä harjoitteli liekkipieruja. Tilanne karkasi kädestä, tai oikeastaan peräaukosta ja tuho tuli.

    • Kulikija 2014

      Se oli ihan oikkein ku polttivat homopieruporomiehet sen rötiskön,että sinnekö olisi pitänyt päästä munia hautomhan.

      • simussa

        Niin ketkä ovat polttanut?


      • No joko tajuat!!½!
        simussa kirjoitti:

        Niin ketkä ovat polttanut?

        Homopieruporomiehet


    • Anonyymi

      Käytiin katsastamassa, ei ole palanut, mutta täysin kelvottomassa kunnossa. Lattia laho, kamina käyttökelvoton maan pettämisen takia, pulloja ja roskaa ympäriinsä. Vesi ja kosteikko vallanneet paikan, pitkospuutkin veden alla. Home haisi ja seinistä päivä paistoi läpi. Ei voitu jäädä yöksi. Milloin lie viimeksi ollut käytössä ja kunnossa? Vanha tupakirjakin oli homeessa ja vaikeasti luettavissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4693
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      74
      4481
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      14
      3596
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      137
      3193
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      191
      2909
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      40
      1855
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      74
      1604
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1535
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1311
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      19
      1212
    Aihe