Mitä mies miettii, kun

Tapasin miehen, joka vei jalat altani. Ilta oli hauska ja tavoistani poiketen lähdin miehen matkaan - minä, kunnollinen, kiltti nainen! Seuraavana päivänä mies pyysi numeroani kun olin lähtöä tekemässä. Eipä ole puhelin soinut.
Turhaan taidan odotella yhteydenottoa? Sai jo mitä halusi?
En vain haluaisi uskoa näin..
999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikäli seura miellytti, soitto yleensä tulee seuraavana päivänä.

Äänestä

Näin ajattelen itsekin. Tuntuu vaan pahalta oma naiivius - aikuinen ihminen uskoo kauniisiin sanoihin ja lupauksiin. Osaatteko te miehet teeskennellä tunteita/tu teellisuuttu/herkkyyttä seksiseuran halutessanne? Minusta kun hellyyttä ja tunteitakin oli mukana.

Äänestä
  • On olemassa sellaisia, joita sanotaan pelimiehiksi. Pelimiehen pääasiallinen tarkoitus on saada nainen sänkyynsä. Hän osaa käyttää oikein sanojaan ja saa uskomaan naisen olevan ainutlaatunen ja miehelle tärkeä. Tuossa vaiheessa 90 % naisista suostuu melkein mihin vain

    Äänestä

Olen pahoillani puolestasi. Silti vastaavia tarinoita lukiessani aina ihmettelen, että miksi ihmiset tekevät jotain sellaista, jota homman loputtua katuvat. Yleisimmin naiset katuvat seksiä ja miehet kalliiden lahjojen antamista. Lienee vaikeaa ajatella, että olihan se hauskaa niin pitkään kuin sitä kesti.

Äänestä

Kyl joku korvaus pitäis saada, kun jalatkin meni alta. Olitko pyörällä vai kävellen liikkeellä..? o_O?

Anteeks, oli pakko ;) Mutta tuota noin, numeron pyyntö ei ole lupaus soittaa, vaan kohtelias ele. Voithan itse ottaa yhteyttä, niin saat varmuuden, oliko kaikki tässä.

Äänestä

Brunetti oli ihan autolla.... Mutta näin kai se on, hauskaa oli, joten se siitä.
Otan opikseni!

Äänestä

Mikä sinut, kunnollisen ja kiltin naisen sai tuolla tavalla hairahtumaan, no ei vaineskaan, vitsi, vitsi.
Sinulle kävi se klassinen juttu, että jouduit vain pelimiehen pauloihin, ja hän tosiaan sai jo haluamansa, mutta etkö sinä itsekin nauttinut?
Se numeron kysyminen nyt on sellainen klisee, jonka voi jättää omaan arvoonsa.
Tätäkin kokemusta voit sitten mummona muistella lämmöllä.

Äänestä

Ku antaa oman kännykän numban, kandee kysyy toisen kännykän numbaa. Jos e anna, sil o jotai salattavaa.

Äänestä

Kaikkein varmin tapa olla saamatta enemmän eli oikeaa suhdetta tai edes arvostusta, on antaa heti. Silloin on vain helppo pano. Naiivi helppo pano eikä perästä kuulu. Aika turha porata perään, että kuin nyt näin .. Maailman vanhin juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerttuliini1 kirjoitti:

Tapasin miehen, joka vei jalat altani. Ilta oli hauska ja tavoistani poiketen lähdin miehen matkaan - minä, kunnollinen, kiltti nainen! Seuraavana päivänä mies pyysi numeroani kun olin lähtöä tekemässä. Eipä ole puhelin soinut.
Turhaan taidan odotella yhteydenottoa? Sai jo mitä halusi?
En vain haluaisi uskoa näin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu