Aikooko yksikään nainen olla niin yksinäinen tänään, että lukee palstaa klo 00:01 yksin kotona? Voiko nainen yleensäkään niin yksinäinen olla?
Yksinäiset naiset
14
160
Vastaukset
- hmmmhhh
Ei se välttämättä yksinäisyyttä ole. Voi olla valintakin. Mikäs sen mukavampaa, kuin tehdä jotakin uutta vuoden vaihteessa...
- 3+14
Pakostihan heitä on useampiakin mutta heillä se on valintakysymys toisin kuin miehillä.
- Mies32v.
Itse annan pelkkää plussaa naiselle joka niin tekee. (kunhan on normaalipainoinen MIESTEN mukaan)
Aina upeita naarasyksilöitä käy läpi vuotesi.
Kuka heistä oli oikea
Kuka heistä odotti että..MINÄ teen jotain ja valloitan.
Ujous on jo vähän kuin eilinen kun mainitsin sen tässä. Ensi vuonna uskallan....
Ehkä silloin sitten... - 12+7
Vietin yhtä uutta vuotta kotona yksinäni, vaikka seuraa ja menoa olisi ollut, mitä ihmeellistä siinä on?
- huono vastaus.
Eli et ole yksinäinen.
- 12+7
huono vastaus. kirjoitti:
Eli et ole yksinäinen.
Aina voi johonkin mennä. Ja sadan ihmisen joukossa voi olla yksinäinen. Oma valinta.
No onhan minulla mennyt tuolla lailla useampikin uuden vuoden ilta. Ei oikein ole kaveripiirissä tapana järkätä mitään yhteistä uuden vuoden menoa, eikä viitsi yksinäänkään tuonne ulos lähteä haahuilemaan, vaikka kylläkin varmaan käyn tuossa pihalla vähän raketteja katselemassa sitten puoliltaöin. Muutenkin on vähän väsy, kun eilisen vr:n jo perinteeksi tulleen lumisadekaaoksen tuli eilisiltana vietettyä aika monta tuntia erinäisillä rautatieasemilla myöhästyneitä junia varrotessa.
- ljkj
Missäs kävit?
- Yksinäisyysy
En varmaan jaksa lukea palstaa, voin olla jo nukkumassa! Ilotulitus tuli jo käytyä katsomassa.
- 1nainen
Rankka viikko takana.Saatanpa olla jo unten mailla silloin..
1nainen kirjoitti:
Rankka viikko takana.Saatanpa olla jo unten mailla silloin..
Yllättävän moni jo nukkuu tuohon aikaan. Itse varmaan ikkunasta katson raketteja. Koko illan on täällä paukkunut raketit.
- AlkoJoMaistuun
Lähde stellaria81 baariin!!!
Vedät ihan h-vetinmoiset Kännit! Sitten pyydät jonkun kivan herrasmiehen taluttamaan kotiin. Sammut kämpän lattialle mäkkärin purilaiset rinnuksilla. Aamulla krapulamässyä ja paskoja telkkariohjelmia.
Elät kato vähän, ei nuoren naisen sovi istua kotona tylsistymässä...Mitenkäs mää semmoisen kivan herrasmiehen sieltä baarista muka löytäisin, kun siellä on vain pil.lua jahtaavia kännisiä äijiä? Ei huvita sotkea vaatteitansa ja kämppäänsä, joten tuon kuvauksesi ansiosta sitä suuremmalla syyllä jätän baarireissun tänään väliin ja lähden varhain huomen aamulla juoksulenkille.
- Tylsäkoskahaluanolla
Voi olla oma valintakin, ei kaikkia kiinnosta raketit/biletys/muu sellainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4423214Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13012IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1172270Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.22055Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten181994- 1771963
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1111694Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591318- 1491290
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu551190