Pieniä sanoja

Esittäjä ja kappaleen nimi, sanat jotenkin näin: Se on pieni sana, joka onnea tuo...
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eipä ole tietoa

Äänestä

Tiedän vaan, että Kerttu Mustosen sanoitus, mut en osaa kappaleesta sanoa.

Äänestä

AMOR AMOR siinä sanotaan jotenkin noin, suomalaisessa versiossa, muuta en nyt muista.

Äänestä
  • Aivan, kyseessä on Olavi Virran kappale: Amor, amor, amor.

    Äänestä

Tuula Amberla: Pienet sanat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanssitaituri kirjoitti:

Esittäjä ja kappaleen nimi, sanat jotenkin näin: Se on pieni sana, joka onnea tuo...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu