pitääkö mielestänne personal trainerin olla timmissä kunnossa näyttää ns "elää kuten opettaa" häiritseekö jos on ylipainoinen tai alipainoinen?
hyvä personal trainer/ulkonäkö?
4
289
Vastaukset
- Personal Trainer
PITÄÄ! Eikä mitään patentti selityksiä. Enkä arvosta kemikaali PT yhtään se enempää. Johan noista muutamien bodareidenkin videoista näkee, että niillä tuloksia tulee, vaikka tekis liikkeetkin kuinka sattuu. Riittää, kun lihas saa ärsykkeen ja ilmapallo paisuu..
- Waldemar Hagert
Kyllähän se luonnollisesti vakuuttavampaa on jos pt on myös itse sen näköinen että on käyttänyt tuloksellisesti neuvojaan..
Vai mitenkä olisi känninen alkoholistikerhon vetäjä tai reilusti laardia omaava laihdutuksen/siihen liittyvän tuotteen markkinoija??
Tosin urheilupuolella (yu) olen kyllä törmännyt monenlaisiin kaksinkäsin kentänlaidalla norttia kiskoviin äijänkäppyröihin jotka olisivat päässeet cooperissa n. 1500 metriä ennen slaagia ja valmensivat silti kohtuullidin tuloksin!
"Älkää tehkö kuten minä teen vaan kuten minä sanon" mentaliteetilla! - 7+6
Riippuu vähän valmentajasta, mutta normaalipaino ja terve olemus on aika tärkeää PT:ltä. Sitten jos hakee jotain spesifimpää esim. haluaa osallistua vaikka fitness-kisoihin, valmentajallakin olisi syytä olla edes jonkinlaista kisakokemusta.
Muuten urheilupuolella törmää aina näihin valmentajiin, jotka eivät itse ole hyvässä fyysisessä kunnossa. Ja valmentavat silti menestyksekkäästi urheilijoita.- Terve ja energinen
Jep, pieni pulskuuskaan ei haittaa jos olemus on sporttinen ja kunto rautaa.
Olen nähnyt joidenkin PT:den polttavan salin nurkalla tupakkaa... Se on todellakin ei ei. Tupakointi nyt kiistatta aiheuttaa solumuutoksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861839Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181147Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991135Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79992Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154869- 93859
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs54771Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51764Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv56719- 53694