hyvä personal trainer/ulkonäkö?

anne-stina

pitääkö mielestänne personal trainerin olla timmissä kunnossa näyttää ns "elää kuten opettaa" häiritseekö jos on ylipainoinen tai alipainoinen?

4

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Personal Trainer

      PITÄÄ! Eikä mitään patentti selityksiä. Enkä arvosta kemikaali PT yhtään se enempää. Johan noista muutamien bodareidenkin videoista näkee, että niillä tuloksia tulee, vaikka tekis liikkeetkin kuinka sattuu. Riittää, kun lihas saa ärsykkeen ja ilmapallo paisuu..

    • Waldemar Hagert

      Kyllähän se luonnollisesti vakuuttavampaa on jos pt on myös itse sen näköinen että on käyttänyt tuloksellisesti neuvojaan..
      Vai mitenkä olisi känninen alkoholistikerhon vetäjä tai reilusti laardia omaava laihdutuksen/siihen liittyvän tuotteen markkinoija??
      Tosin urheilupuolella (yu) olen kyllä törmännyt monenlaisiin kaksinkäsin kentänlaidalla norttia kiskoviin äijänkäppyröihin jotka olisivat päässeet cooperissa n. 1500 metriä ennen slaagia ja valmensivat silti kohtuullidin tuloksin!
      "Älkää tehkö kuten minä teen vaan kuten minä sanon" mentaliteetilla!

    • 7+6

      Riippuu vähän valmentajasta, mutta normaalipaino ja terve olemus on aika tärkeää PT:ltä. Sitten jos hakee jotain spesifimpää esim. haluaa osallistua vaikka fitness-kisoihin, valmentajallakin olisi syytä olla edes jonkinlaista kisakokemusta.

      Muuten urheilupuolella törmää aina näihin valmentajiin, jotka eivät itse ole hyvässä fyysisessä kunnossa. Ja valmentavat silti menestyksekkäästi urheilijoita.

      • Terve ja energinen

        Jep, pieni pulskuuskaan ei haittaa jos olemus on sporttinen ja kunto rautaa.

        Olen nähnyt joidenkin PT:den polttavan salin nurkalla tupakkaa... Se on todellakin ei ei. Tupakointi nyt kiistatta aiheuttaa solumuutoksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9334
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4529
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1966
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1881
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1610
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1361
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1287
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      917
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      893
    Aihe