auttakaa!

apuaapuaapua

Aloitin elämäntaparemontin 2.1. Jätin huonot hiilihydraatit, napostelun ja alkoholin pois ja lisäsin liikuntaa. Olen syönyt 3 ateriaa päivässä, en mitään ylimääräistä. Ateria koostuu esim. pilvistä ja salaatista. Hankin aktiivisuusrannakkeen ja eilenkin mittariin tuli 134% aktiivisuutta, lisäksi painonhallinnan tukena cayanne tabletit. Noh, tänään menin punnitsemaan itseni ja se näytti 200g! !!! Yleensä tässä vaiheessa sen pitäisi pudota nopeaa, koska nesteet lähtee! Auttakaa, miksi paino nousee!?

5

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittaja72772

      Lisään vielä, että nukuin viime yön tosi huonosti ja olin herätessä turvoksissa.. Vatsa pömpöttää ja naama jotenkin pöhöttynyt. Voiko niillä huonoilla unilla olla niin suuri vaikutus, että se näkyisi painossa yli puolen kilon verran? Juon vettä 4×0,33l lasia päivässä.

      • cuba libre

        Jatka samaan malliin. Katsotaan puolen vuoden päästä, laihduitko. Se nyt vaan kertakaikkiaqn on niin, että laihdutus on aina pitkäjänteistä elämäntapamuutosta. Piste.

        Mitä painon pudotukseen tulee, niin aikaisintaan muutaman viikon päästä voit saada osviittaa, miten homma etenee. Unohda siis päivittäinen painon kanssa pelleily, ei se vaaka laihtumista kerro, kun et muutamassa päivässä edes voi mainittavaa määrää laihtua.


    • aloittaja72872

      Yleensä nesteet lähtee kyllä ensimmäisenä, ja se näkyy vaa'assa. Joulusuklaiden jälkeen painon pitäisi rytistä alas ensimmäisinä päivinä, eikä nousta varsinkin kun nyt nesteitä kerryttävät hiilarit on minimissä.. Tiedän kyllä että rasva palaa hitaasti.

    • diplomiliikkuja

      Mene nyt aktiivisesti lenkkipolulle, voit syödä muutakin kuin pilviä ja salaattia.
      Lue diplomiliikkuja opastaa ja onnistut:)

    • PeiliParasVaaka

      Vettä juot liian vähän, kroppa pelkää sen loppuvan ja pitää siitä kiinni.
      Ja wau kolme päivää ja jo vaa-alla! Heitä se vaaka kuukaudeksi, kahdeksi komeron pohjalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      325
      1863
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1304
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1297
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1167
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      84
      1007
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      904
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      853
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      824
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      790
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      746
    Aihe