Miten päästä seksiaddiktiosta eroon?

mies33-

Saisiko täältä neuvoja, miten pääsisi seksiaddiktiosta eroon? Runkkaan joskus useitakin kertoja päivässä ja usein cam4.comin naisia katsellessa. Baareista haen viikonloppuisin seuraa ja joskus siinä onnistunkin. Tavallaan kuitenkin alkanut vituttaa se että aina panettaa ja mieli on levoton. Ja baareihin menee aika paljon rahaakin koska seuralaisten saanti edellyttää yleensä että itsekin on humalassa vähän. Sit välillä jopa ahdistaa koko seksinälkä. En varmaan ole ainoa jolla tällaine ongelma on?

19

1478

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Senkö lopetat vaan sen runkkaamisen. Vähän sama kun joku lihava ämmä kysys kuinka lopettaa mässyttäminen.

      Ala käymään salilla myöskin. Puoltoistatuntia kun laitat kovaa, niin kyllä siinä panohalut menee vähäks aikaa. Jos treenaat päivittäin kovaa, niin aikaa myöden menee ne panohalut pidemmäkskin aikaa, joten lopeta se lässytys ja tee oikeasti jotain hyödyllistä.

    • Ei haittaa tuo

      runkkaus jos saat pilluakin välillä

    • Pitää nussia niin

      paljon, että se alkaa kyllästyttämään

      • Helpommin sanottu

        kuin tehty


      • Vähän itsekuria
        Helpommin sanottu kirjoitti:

        kuin tehty

        peliin niin onnistuu


    • runksrunksrunks

      Runkkaat joka ikinen aamu 10 kertaa. Eiköhän ala addiktio helpottamaan.

    • Ei mitenkään

      Se on sun osa, ätmi

      • Ei ap. ole ätmi

        jos se käy baareissa ja saa siletä joskus naistakin


      • Hohhoijjaa.

        Katsos vaan viisi kohtaa toteutui tuossa testissä ja paskat minä mitään terapiaa lähde hakemaan. Antaa mennä samaa rataa vain ei tämä minua ahdista, ongelma on muiden päässä.


    • Los Castratos

      Otat puutarhasakset ja nix nax kassit vex. Kerran se vain kirpaisee ja sitten on seesteisen kuohilas olo. Omat kiveksesi voit flambeerata ja syödä valkosipulivoin kera.

      • 19+12

        Kiitti vinkistä. Taidankin herkutella tällä perjantai-illan kunniaksi.


    • On ihan sairasta runkkaa päivittäin, kannata mieluummin pitää vähintään yhden viikon tauon runkkamisestä.
      Kahden viikon tauko runkkamisestä, silloin kelpaa ei kovin hyvännäköinen nainen jopa.
      Silloin kun runkkaa liika ei mikän nainen enää kelpaa.
      Eli kannata vähentää runkkamistä.

      • viriili mies

        yhden päivän tauko runkkaamisesta hankala, ja viikko käytännössä lähes mahdoton.


    • wgtrjuylouöpi

      Laittakaa koko porukka saunakauhaa peräsuoleenne, ja pian ei enää tarvii runkkailla. Kun oikein kunnolla työntelette saunakauhaa, tulee addiktio saunakauhaan, ja molo unohtuu kokonaan.

    • Hommaa itsellesi nainen niin ei mee siemenesi haaskuulle.

    • miesihenkilö33

      Eikö rakastuminen tai pelkkä ihastuminen voisi olla se mikä' lakkauttaa panetuksen. Rakastunutta ei (ainakaan luonnonlakien mukaan) pitäisi panettaa. Näin olen kokenut. Himo ja välittäminen ei mahtu samaan päähän

      • On tuossa totuutta ainakin toinen puoli (ainakin joillekin).. Ei se tosin ihan noin SuoraViivaisesti mene heilläkään.. ;P

        Himolle ja panetukselle on tällöin tosin kohde, mutta nämä asiat elävät sen mukaan miten ihastuksen/rakkauden kohde reakoi sinuun.. Ja tietenkin, jos toisella on huolia ja murheita, niin se saa VälittämisTilan vielä suuremmaksi, jolloin ei paneta/himotuta ainakaan niin paljon.. Paitsi jos toista himotuttaa, niin kyllähän se itseenkin tarttuu myös silloin.. Eli ei nämä kaksi elementtiä toisiaan poista..Ne vaan ovat limittäin mukana kokoajan.. ;P


    • Ota suomalainen muija ja mieluummin tältä palstalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      101
      1647
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      21
      1017
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      45
      911
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      334
      814
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      813
    Aihe