Lihosin 2 kuukaudessa 10 kg!

Tämän vuoden tammikuussa aloitin kunnon treenauksen ja hyvät ruokailutottumukset sunmuuta. Sain itseni kesäksi erittäin hyvään kuntoon ja paino oli 55kg ja pituus on 161cm. Sitten kesällä tapahtui elämässä paljon huonoja käänteitä ja aloin syödä todella paljon. Leipää meni melkein paketti päivässä karkit ja muut herkut ja lisäksi ruokaa parikin lautasellista kerralla. Heinäkuun alussa oli 55kg ja jo syyskuun alussa vaaka näytti 65kg! Tälläistä ylensyömistä jatkui jonkin aikaan ja välillä sain sen kuriin ja välillä päiväkohtaisesti se tuli takaisin. Nyt lihoamisen alkamisestani on jo puolisen vuotta ja olen saanut mielihaluni kuriin, olen alkanut taas treenaamaan ja syömään oikeita määriä eikä herkkuja. Parisen päivää sitten aloitin myös Nutrilet-dieetin ja sillä korvaan yhden päivällisen, mutta muuten ruokaa. Lisäksi popsin garcinia basic ja bacic cleaner tabletteja. Vaaka näyttää tällä hetkellä 64kg ja uskon että se siitä alkaa taas lähtemään liikkeelle, ainakin viimeistään kesäksi toivottavasti! :)

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kävitkö

      tulevaisuudessa?

    • Hups siis alussa tarkoitin että viime vuoden tammikuussa tuohon alkuun.... vuoden vaihtuminen ei ole oikein vielä mennyt kaaliin

    • yojo

      Tuo ahmiminen tarkoitti että menit liian alas omassa painossasi. Ei missään kaava/laskuriarvoilla vaan dna:hasi kirjoitetun painon alapuolelle.
      Voit laskea oman optimipainosi vähentämällä 10% tuosta 65kg eli n.60-58kg on sinun optimipainosi, mene sen alle ja ahmit kohta taas itsesi takaisin tuohon 65kg.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe