Jos oma puolisonne on tällainen
https://www.google.fi/search?q=pömppis&biw=1017&bih=454&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KTWsVI_FGKHnyQPq5YC4Ag&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=gEXtUlgvMp8GpM:;h8RfJMHe647zsM;http://1.bp.blogspot.com/-wpjxw_vF1TQ/UOh6xSEUswI/AAAAAAAAF7U/_m0CI9w9k-M/s1600/kroppa edst%C3%A4 kes%C3%A4-joulu.jpg;http://backtobeingwhoiwas.blogspot.com/2013/01/seiska-seiska-seiska.html;510;532
ja näette kaupungilla/kuvissa/tv.ssä tällaisen
https://www.google.fi/search?q=pömppis&biw=1017&bih=454&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KTWsVI_FGKHnyQPq5YC4Ag&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=syxy nainen&facrc=_&imgdii=_&imgrc=9LunKDoAkoH6EM:;rWrMfzJbTaQf6M;http://www.lily.fi/sites/lily/files/user/3591/2012/01/victorias-secret-sexy-little-bride-4.jpg;http://www.lily.fi/blogit/hei-olen-ida-maria-saanhan-olla-totta/kehon-ja-mielen-valinen-ristiriita;500;674
mitä ajattelette puolisonne vartalosta, ällöttääkö se teitä, ajatteletteko että voi kun saisi tollaisen sexymmän vai mitä.
kertokaa rehellisesti, tahdon tietää...
https://www.google.fi/search?q=pömppis&biw=1017&bih=454&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KTWsVI_FGKHnyQPq5YC4Ag&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=gEXtUlgvMp8GpM:;h8RfJMHe647zsM;http://1.bp.blogspot.com/-wpjxw_vF1TQ/UOh6xSEUswI/AAAAAAAAF7U/_m0CI9w9k-M/s1600/kroppa edst%C3%A4 kes%C3%A4-joulu.jpg;http://backtobeingwhoiwas.blogspot.com/2013/01/seiska-seiska-seiska.html;510;532
ja näette kaupungilla/kuvissa/tv.ssä tällaisen
https://www.google.fi/search?q=pömppis&biw=1017&bih=454&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KTWsVI_FGKHnyQPq5YC4Ag&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=syxy nainen&facrc=_&imgdii=_&imgrc=9LunKDoAkoH6EM:;rWrMfzJbTaQf6M;http://www.lily.fi/sites/lily/files/user/3591/2012/01/victorias-secret-sexy-little-bride-4.jpg;http://www.lily.fi/blogit/hei-olen-ida-maria-saanhan-olla-totta/kehon-ja-mielen-valinen-ristiriita;500;674
mitä ajattelette puolisonne vartalosta, ällöttääkö se teitä, ajatteletteko että voi kun saisi tollaisen sexymmän vai mitä.
kertokaa rehellisesti, tahdon tietää...
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ongelma sun kyssän kannalta on se että minusta tuo eka on viehättävämpi oikea nainen. Kaikessa arkisuudessaan ja tavallisuudessan. Toinen siis se joka on sun mielestä sexympi ei ole mulle mitään muuta kuin alusvaate poseeraus ja naisen ilmekin on jotenkin kylmä.
Ensimmäinen on siis kauniimpi koska sitä kohtaan voin tuntea jotain.
Itsensä pettämistä, jos väittää tykkäävänsä enemmän löysästä plösöstä. Todennäköisesti olet itsekin löysä plösö.
Joo no sä et onneksi tiedä mitä muiden ihmisten päässä liikkuu. Mä tiedän itse mistä pidän ja mistä en.
En myöskään ole löysä plösö.
Mutta sun pää saattaa olla pari numeroa liian pieni, jos et ymmärrä että maailmassa voi olla muitakin käsityksiä kuin sun ainoa oikea maku ja mielipide.
Aijoo, sulla on vielä se läskifetissi kortti käyttämättä.
Voi että täää sun vastaus sai hymyn huulille :) oon aina aatellu et miehet ällöö tollasia ns. löysiä pötkylöitä ja kuolaavat tollasille sexyille kun sellasia kuviakin esim mun mies kattelee (itse oon tollanen ns. tavallinen) vaikka sanooki mulle että ei koskaan vaihtas mua tollaseen ns sexyyn minun mielestä.
Ihanaa ny tuntuu hyvältä :)
Vastaustani en kerro koska en ole mies, mutta osallistun keskusteluun muuten. Kyllähän se ihan fakta luulisi olevan että valtaosa miehistä kuolaa tuollaisten ekan kuvan vartaloiden perään, sehän on selvä. Tuo kroppa on timmi, epäluonnollisen kaunis, päivettynyt, isorintainen ja hoikka. Toisen kuvan nainen on pulska, vatsasta arpinen, kalpea ja selluliittinen.
Mutta.
Se, millaisen vartalon omistajasta mies kiihottuu, voi olla ihan eri juttu. Varmaan joka toinen mies jännittäisi niin paljon olla tuollaisen mallin kanssa sängyssä, että hommat eivät sujuisi, jäpikkä ei seiso ja tytteli vain odottaa että sähellys olisi ohitse. Sen sijaan tuon luonnollisen ja tavallisen näköinen nainen voi olla taidoiltaan ja ulosanniltaan niin kuuma, että noita ns. ei-niin-kauniita puolia ei edes huomaa. Yhden jutun tiedän pätevän isoon osaan miehistä: jos rinnat ovat isot ja kauniit, niin kuin tokan kuvan naisella näkyisi olevan, niiden edessä unohtuu pömppövatsat ja muhkurat kokonaan, sama juttu pepun kanssa. Takaahan tuo kyseinen nainen näyttää todella hyvältä.
Enkä usko että kovinkaan moni mies kuvittelisi noiden ekan kuvien naisten olevan luonnollisia, realistisia ja muokkaamattomia.
"valtaosa miehistä kuolaa tuollaisten ekan kuvan vartaloiden perään, sehän on selvä. Tuo kroppa on timmi, epäluonnollisen kaunis, päivettynyt, isorintainen ja hoikka. Toisen kuvan nainen on pulska, vatsasta arpinen, kalpea ja selluliittinen"
Outoa. Minun selaimessa tuo eka nainen on isomahainen ja toka tiukkavartaloinen.
Joo, täällä kaikki miehet sanoo että haluaa sen plösön muijan, mutta tosielämässä kukaan ei halua...korkeintaan hän, joka pelkää menettävänsä hottisnaisen toiselle miehelle..
On muitakin vaihtoehtoja kuin plösö tai timmi. SUurin osa naisista on jotakin siltä väliltä. On ihan totta, että jos puolison valinta tapahtuisi pelkästään vartalon perusteella, kaikki luultavasti valitsisivat hoikan ja sopusuhtaisen.
Mutta kun se valinta tapahtuu ihan muiden ominaisuuksien perusteella. Ellet usko, katsele ympärillesi.
bindy, olen alkuperäinen ja NIIN SAMAA mieltä kanssasi :) itse olen se hieman plösö. ja mieheni katselee laihoja naisia kaupungilla, netistä kuvia..vannottaa että kelpaan näin ja kattoo vaa huvikseen mitään sen kummempaa ajattelematta. eikä vaihtaisi minua kehenkään. en tiedä valehteleeko minulle ja oikeasti vaihtaisi minut sellaiseen JOS hänelle tilaisuus tulisi sellanen saada! :'(
Älä huoli, jos sun miehellä olis mahkut saada sellainen, mistä sulla näemmä on pakkomielle, hottis niin sehän olis sellaisen jo hommannu. Jos ei sitten tyhmä ole ja olis tyytyny suhun? Tyhmät voi tyytyä mutta fiksut ei.
Nuori taiat säkin olla.. Me kaikki ei voida olla hottiksii ja makuja on monenlaisia. Toisen hottis on toisen kauhistus jne.. Usein miehelle riittää se mukava reikä pulssilla ja joka ei naputa liikaa, noin yksinkertaistettuna. :D
Mutta takuulla sä saat puolisos vittuuntumaan noilla jankutuksillas. Tykkään itsekin katsella ihmisiä, niin miehiä kuin naisia eikä se tarkoita et olisin mihinkään ukkoani vaihtamassa. Meillä muuten mies on se pulskempi (hottis mulle silti) ja itse kärsin välillä alipainosta sairauden vuoksi, joten pulska olisin mielummin kuin tässä tilassa. Jos mies mulle vinkuisi muiden katselusta tms ja vertailisi, säälittelisi itseään niin äkkiäkös sitä omakin mieli vois muuttua.. vaan se hyväksyy itsensä ja se on komeeta. :)
Olet kuule paljon kauniimpi kun lopetat tuon jankuttamisen. ;) Ja aloitat jonkun kiinteyttävän jumpan ja vähennät sokereita, jos ei oma peilikuva itseäs miellytä.
Aika monet miehet haluavat olla NAISEN kanssa. Ei kiiltokuvan, eikä sellaisen jonka itsetuntoa pitää joka päivä pönkittää. Siinä välissä on se itsetunnoltaan kunnossa oleva NAINEN, joka tietää mitä haluaa ja osaa ottaa sen.
Jos pitää netissä kysellä "olenko ok", luultavasti ei ole ok. Jos on riippuvainen niistä kannustuksista, joita näin saa... voi voi.
Kauniita naisia on maailma täynnä, samoin komeita miehiä. Kenelläkään ei ole sitä absoluuttisesti seksikkäintä puolisoa mutta se subjektiivisesti seksikkäin on monella.
Miksi ihmeessä pitäisi vertailla, eihän sillä ole mitään merkitystä, ainakaan oikeassa parisuhteessa.
Mieheni on kalju ja lyhyt, silti näen hänet todella maskuliinisena ja komeana, varmasti myös siksi, että hän on fiksu ja kohtelee minua kauniista. Itse olen jotakin noiden kahden kuvan väliltä; mieheni pitää minua kauniina ja haluttavana. Kumpikin katselemme ja ihailemme kauniita naisia ja miehiä; voimme ihailla myös ääneen jotakin kaunisvartaloista seksikästä naista. Mutta sillä ei ole mitään tekemistä parisuhteemme tai tunteidemme kanssa.
Entäs komeiden miesten ihailu ääneen? Vai eikö miehen itsetunto riitä? No kiva hänelle, että saa katsella niin paljon kuin huvittaa. Kai olette jo pisteyttäneetkin toisenne ja vertailleet ohikulkijoihin. Se voisi ilahduttaa kanssaihmisiä.
Kyllä voi todeta jos jonkun miehen ulkonäkö miellyttää - ei mitään ongelmaa, miksi ihmeessä edes olisi. Emme elä laput silmillä ja kauneus/komeus kiinnostaa aina, katseltavana.
Toisiamme emme ole pisteyttäneet emmekä muista koska ajatuskin on täysin absurdi, eikä ohikulkijoihin tarvitse ketään vertailla.
Mielenkiintoinen on reaktiosi vaikka oletan, että olemme ajatuksinemme ja asenteinemme hyvin tyypillinen terveessä ja rakastavassa parisuhteessa elävä pariskunta
Justhan tuo kakkosvaihtoehdon malli keikisteli muka seksikkäällä videolla Ilta-Sanomissa, niin suurin osa lukijamiesten vastauksista oli että liian laihoja ja anorektisen näköisiä nuo mallit eivätkä siksi sytytä. Sehän on ikuinen totuus, että miehet ei tykkää liian laihoista vaan naisessa pitää olla pehmeyttä, mutta ei kuitenkaan läskiä.
Pömppö on pop ;)