Kovasti nyt mainostavat että ovat avanneet uuden hienon sairaalan Suomessa. Onko joku jo käynyt siellä. Onko sairaala Helsingissä?
Onko toiminta Viron päässä loppunut?
Onko toiminta Viron päässä loppunut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jos he omistavat Valolinnan Heinolassa www.valolinna.fi
Sivu hävisi heti.
No niinpä näyttää, outoa?
domain: valolinna.fi
descr: CareLogi Oy
descr: 22590283
address: Jaana Kukkonen
address: Kylätie 25
address: 15230
address: Lahti
phone: 041-541841
status: Granted
created: 5.7.2012
modified: 5.7.2012
expires: 5.7.2015
nserver: ns2.zoner.fi [Ok]
nserver: ns1.zoner.fi [Ok]
dnssec: no
Soittoa vaan sinne ja kyllä se sitten selviä onko Lookki perustanut uuden klinikan. Aika hävytöntä väittä jotakin omakseen mitä ei omista. Valheesta jää yleensä kiinni.
Onha siellä Lookin teurastamo nykyään. Henkilökuntaa ei vain tahdo löytyä kun palkat jää joka kerta rästiin. Olisi kiva jos joku ilmoittaisi Valviralle että siellä Tipe itse leikkii sairaanhoitajaa heräämössä.
EI vain laitonta vaan perhanan vaarallista.
Kuka idiootti tuonne menee leikattavaksi???
No Juke, mitäs jos ilmoittaisit itse mainitsemistasi epäkohdista?? Yllytät muita tekemään kenties itse jotain laitonta ja syyllistynyt nyt ainakin mustamaalaamiseen. Eiköhän siellä ole hoitajat hoitajia ja lääkärit lääkäreitä. Kenties siellä on jopa potilasemäntä?
Olisikohan tuo juke7 sisäpiiriläisiä eikä halua itse tehdä kantelua Valviraan. Tai sitten syyttelyssä ei ole perää.
Nettisivustolla kerrotaan vain Tallinnan klinikasta (kuvat näyttää olevan Fertilitas sairaalasta), mutta sivut on ilmeisesti päivittämättä jo pidemmältä ajalta koska mainostetaan arvontaa joka kerrotaan suoritettavan syyskuun 2014 lopussa.
Valolinna klinikka on Heinolassa. Entisessä reumasairaalan tiloissa voi leikata tuhansia potilaita vuodessa. Googlesta hakemalla Tohtori Claudio Barberinin referenssit löytyy. Mikäli nettipalstoja lukee, niin Kirurgit Barberini ja Tsiogos ovat operoineet Valolinnassa 27.1 alkaen.
Valolinna klinikka on Heinolassa. ts. entisessä reumasairaalan tiloissa on leikattu tuhansia potilaita vuodessa. Googlesta hakemalla Tohtori Claudio Barberinin referenssit löytyy. Mikäli nettipalstoja lukee, niin Kirurgit Barberini ja Tsiogos ovat operoineet Valolinnassa 27.1 alkaen. Mikäli haluaa konsultaatioon, niin Tohtori Barberinin tavoittaa suoraan tästä linkistä (puhuu hyvää englantia): http://www.claudiobarberini.it/it/contatti-claudio-barberini-chirurgia-plastica-estetica-roma.htm
Klikkaa linkisät Klinikat missä Tohtori Claudio Barberini operoi:
http://www.claudiobarberini.it/ru/dove-opero-russo.html
ps. Suomen operoiva Klinikka näyttäisi kuvan perusteella olevan Valolinna (Heinola). Yhteyden Tohtori Barberiiniin saa linkistä yllä.
Minä olen itse käynyt claudio barberinin operoitavana, tosin hänen ulkomaan klinikallaan. Nenästäni tuli upea!
Tunnen ja tutustuin Tohtorit Claudioon ja Vasileokseen muutamia vuosia sitten. Kävimme yhdessä Valolinna Klinikalla useaan otteeseen. Piti päättää missä suomessa voi alkaa yhteistyön leikkausten saralla. Tänä päivänä Tohtori Barberinilla on yli 12 000 kirurgista leikkausta takana. Häni toimi ensi alkuun Kirurgina (Emergency) ja sitten siirtyi Kauneuskirurgian puolelle. Oli maailmassa ensimmäisiä kirurgeja, joka pystyi leikkaamaan rintasyövän ja asentamaan implantin samalla kertaa (Väitteli tästä Tohtoriksi, muistaakseni). Tohtori Barberini tekee myös korjaavia leikkauksia "Plastic Surgery gone bad". Eli kun jotain on mennyt pieleen, niin hän on yksi niistä joka on menestynyt myös korjaavan kirurgian saralla.
Tohtorit Barberini ja Tsiogos taustoja ja referenssejä. Klikkaa linkistä:
www.claudiobarberini.it/it/claudio-barberini.htm
Google Chrome-selaimen avulla sivuston yllä voi kääntää suoraan Suomeksi. Lisäksi Tohtorit tavoittaa myös tästä linkistä: www.claudiobarberini.it/it/contatti-clau...ca-estetica-roma.htm
(kirjoita englanniksi ja saat vastauksen)
Voisiko Look häipyä v***n mainostamasta noita harrastelijakirurgejaan jotka leikkaavat rinnat useimmiten nännipihan kautta ( todella huono idea jo komplikaatoiden esim suuremman kuolioriskin vuoksi). Ja "sairaala" ei ole Lookin vaan sieltä voi kuka tahansa vuokrata tilaa. Jopa rkädestä suuhun elävä Jylhä joka joutui pakenemaan Virosta.
Jylhään tai johonkin suomi klinikkaan en ota kantaa, kun en tunne henkilöä tai klinikkaa. Barberinin tuloksia voi huoletta Googlettaa maailmalta - puhukoon ne puolestaan. Lopputulos ratkaisee, muulla ei väliä
www.claudiobarberini.it/it/claudio-barberini.htm
Ei taida olla Heinolan sairaala mitenkään Lookin kanssa yhteistyössä. Tipetape oli ainakin eilen Tallinnan lautalla uuden koiransa kanssa.
Uusi koira on kyllä suloinen ja facebookin kuvien perusteella saa ainakin syödäkseen, kun on kasvanut niin paljon.
Kuulemani mukaan Jylhän entisten ja nykyisten asiakkaiden kokemukset olleet ihan hyviä, talouspuoli on vaan ilmeisesti hieman "haastava"... Mielenkiintoista seurata, kuinka jatkavat toimintaa Suomessa/Virossa.
Eiköhän toiminta Suomessa ole jumissa, mutta toiset henkilöt ovat vastuussa vanhan firmanimen alla (virallinen toiminimike lienee muuta kuin The Look).
Epäilyttävä paikka koko pulju, välttelen !
En käsitä tätä ihmeellistä mustamaalaamista. Kenellekään en ole oikeasti kuullu tapahtuneen mitään pahaa. Mullakin on vain hyviä kokemuksia Tiinan firmasta. Kaksikin kertaa.
Onko negatiivisista kokemuksista ja huonosta palvelusta kertominen mielestäsi mustamaalaamista? Se että juuri sinä satut olemaan tyytyväinen ei tarkoita että kaikilla muilla olisi hyviä kokemuksia. Minusta kaikenlainen avoin keskustelu ja kokemusten jakaminen on vain hyvä asia vaikka nimimerkin takaa täällä kirjoitellaankin. The Lookista on täällä useita ketjuja, joissa paljon negatiivista. En jaksa uskoa että kateellinen kilpailija se täällä jaksaisi useita ketjuja kirjoittaa.
Itselläni ei Lookista ole hyvää sanottavaa. Kävin ottamassa huliin hyaluronihappoa joka katosi taivaan tuuliin VIIIKOSSA. Vastaus klinikalta oli että ei se voi kadota niin nopeasti, kyllä sitä siellä huulissa on. Peili vain kertoo ihan toista?!!! Eipä ole ennen näin nopeasti aineet kadonneet huulista.
Ystäväni kohdalla "unohdettiin" sovittu konsultaatio. Ei ollut kuulemma kalenterissa merkintää. Ihan käsittämätöntä säätämistä.... Mutta ei kai sitä voi muutakaan odottaa kun paikkaa luotsaa joku Seiskan ö-tason julkkis
Look ei tee enää leikkauksia Suomessa vaan he leikkaavat Tallinnassa ja Kreikassa. Tallinnaan aukeaa syksyllä uusi Lookin sairaala.
No voi voi, nyt loppui toiminta suomessakin. Mitähän seuraavaksi? Kuka hullu lähtee Kreikkaan, voi luoja!
Millähän rahoilla ja kenen toimesta "Look" (Jylhä vai joku muu?) muka perustaa oman sairaalan. Tähän saakka niin Look kuin muutkin välitysfirmat ovat käyttäneet olemassa olevia virolaisia sairaaloita. Mainittakoon että yleisesti käytetty Virossa korkealle arvostettu sairaala (Fertilitas) ei sijaitse Tallinnassa vaan naapurikunnassa.