Et hyväksynyt

fb kaveriksi vanhaa tuttua, menetit heti kaks ääntä, olet Simppa leuhka.
4125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ootakko vaalitten väli vielä kapenee niin sitten otttaa,

Äänestä

Sori, noita "nimituttuja" FB kaveripyyntöjä on aivan liian paljon. Jos joku vanha tuttu haluaa FB kaverikseni, niin kannattaisi edes pari riviä kirjoittaa kuka on, mitä tehtiin joskus yhdessä ja mitä kuuluu nyt. Tästä avauksesta olisi paljon mukavampi klikata kaveripyytäjä hyväksyttyjen listalle ja ryhtyä vaihteleen kuulumisa. Muuten tässä käy kohta niin, että on monta sataa "kaveria" joita ei oikeasti tunne tai tiedä. Kaiken huipuksi jotkut vielä sulkevat oman seinänsä - mutta silti pitäisi päästä minun juttujani lukemaan. Ei vetele sellainen peli.

Äänestä
  • jos ei tunne naapurin poikia niin voi,voi.

    Äänestä

haloo "vain vähän FB tuttuj" kyllä se on vanha tuttu kirjoituksista päätellen......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dkyughggg kirjoitti:

fb kaveriksi vanhaa tuttua, menetit heti kaks ääntä, olet Simppa leuhka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu