Niin saatte kokemuksia naisista ja sisältöä elämänne. Huorissa käynti ravistaa itsetuntonne korkealle.
Menkää huoriin
Ätmi 30.
976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuota logiikkaa minä en ymmärrä. Miten itsetuntoa voi nostaa se, että pitää maksaa ihmiselle, että hän suostuu makaamaan kanssasi? Sen luulisi päinvastoin laskevan itsetuntoa.
Jos huora osaa asiansa, niin hän kyllä saa miehen itsetuntoa kohotettua.
Jos prostituoidulta saa jotain itsetunnon nostatusta, on mies kyllä itsepetoksen mestari. Nainenhan on töissä.
Ja hyvin työnsä tekevä saa tuloksia aikaan. Huoralta loppuu nopeasti asiakkaat, jos miesten itsetunto laskee hänen kanssaan.
Vähän sama kuin sanoisi, että psykologi on vaan töissä.
"Ja hyvin työnsä tekevä saa tuloksia aikaan. Huoralta loppuu nopeasti asiakkaat, jos miesten itsetunto laskee hänen kanssaan.
Vähän sama kuin sanoisi, että psykologi on vaan töissä."
Tuohan on kamalaa, tekeekö jotkut töitä rahan takia? Kai lääkärit ja sairaanhoitajat ovat kutsumustyössä, raha on sivuseikka. Minua ainakin inhottaisi jos joutuisi lääkäriin menemään ja hän vain ajattelisi rahaa...
Huorissa käynti ei todellakaan nosta kenenkään itsetuntoa. Sille ei ole ensimmäistäkään järkiperustetta, että miksi nostaisi. Sillä ei ole asian kanssa mitään tekemistä minkälainen akrobaatti huora sängyssä on.
Miten muka miehen itsetunto nousee siitä, että huora osaa ammattinsa? Ihan sama kuin sanoisi, että itsetunto nousee jos tilaamasi sähkömies osaa ammattinsa ja asentaa piuhat oikein.
Miehen itsetunto nousee vain siitä, että hän itse osaa hommansa ja ei-maksullinen nainen tykkää hänen suorituksestaan.
Osaava huora kertoo miehelle, että mies on ihana, hymyilee paljon ja pyytää tulemaan uudestaankin, kun hänellä käy niin vähän ihania miehiä. Sanoo tuon toki kaikille.
Huorat on kalliita, ei minulla niihin rahaa ole. Kaikki rahat menee viinaan...
Panokemusta se antaa, mutta ei se varsinaisesti itsetuntoa nosta jos naisen joutuu aina rahalla ostamaan ja tavalliset naiset ei normaalisti vilkaisekkaan.