Tapsasin miesystäväni freffipalstalla. On jo vietetty yhdessä kaksi muutaman päivän jaksoa. Kävin tänään poistamassa profiilini treffipalstalta ja huomasin, että mies on siellä edelleen ja käynyt siellä tänä aamuna. Kysyin häneltä asiaa ja hän kertoi syyn, miksi siellä oli käynyt ja hyväksyin selityksen, vaikka hieman ihettelin syytä. Hän sitten soitti minulle, että on poistanut oman profiilinsa palstalta.
Minuun menu pikkupiru ja kävin tarkistamassa asian. Minun piti rekisteröityä uudella nimimerkillä ohjelmaan, muuten en olisi päässyt asiaa tarkistamaan. Ja siellä hän on edellee. Laitoin hänelle tekaistulla nimimerkillä flirtin. Nyt jännittyneenä odotan, miten hän siihen vastaa.
Olenko vainoharhainen? Teenkö väärin, kun flirttailen hänelle väärällä nimimerkillä?
Hän on vannonut rakastavansa minua ja olen kuulemma hänen elämänsä nainen. Mutta tämä profiilijuttu herättää epäilyni, voinko luottaa häneen kuitenkaan? Jos hän vastaa flirttiini, niin sittenhän asia on selvä. Eli hän kuitenkin etsii edelleen kumppania.
Onko tämmöinen "kyttääminen" sallittua? Haluaisin niin uskoa ja luottaa häneen, kun sydämeni olen jo hänelle menettänyt.
Eli ollaan jo aikuisia, hän 53 ja minä 50c.
Minuun menu pikkupiru ja kävin tarkistamassa asian. Minun piti rekisteröityä uudella nimimerkillä ohjelmaan, muuten en olisi päässyt asiaa tarkistamaan. Ja siellä hän on edellee. Laitoin hänelle tekaistulla nimimerkillä flirtin. Nyt jännittyneenä odotan, miten hän siihen vastaa.
Olenko vainoharhainen? Teenkö väärin, kun flirttailen hänelle väärällä nimimerkillä?
Hän on vannonut rakastavansa minua ja olen kuulemma hänen elämänsä nainen. Mutta tämä profiilijuttu herättää epäilyni, voinko luottaa häneen kuitenkaan? Jos hän vastaa flirttiini, niin sittenhän asia on selvä. Eli hän kuitenkin etsii edelleen kumppania.
Onko tämmöinen "kyttääminen" sallittua? Haluaisin niin uskoa ja luottaa häneen, kun sydämeni olen jo hänelle menettänyt.
Eli ollaan jo aikuisia, hän 53 ja minä 50c.
Vastaukset 52
Vanhimmat
En tiedä mutta mitä itse olen suhteita aloittanut niin ei naiset ole puheistaan huolimatta profiilejaan poistaneet vaan aina ollaan hakemassa parempaa. Tavallaan halutaan nousta aina vaan ylemmäs niitä loputtomia portaita pitkin kunnes huomataan että kohta ollaankin yksin.
En itsekkään enään poista profiiliani jos taas jonkun lyhykäisen suhteen saan. Naiset ne suhteet aina lopettaakin kun ovat etuoikeutettuja ne aloittamaankin. Pelataan sitten samoilla korteilla. Teet oman profiilisi sinne uudestaan ja sanot että ei sinunkaan sitä tarvi poistaa kun miehelläkin on jatkuvasti haku päällä.
Minä olen tällainen rehellinen härkänainen. Minusta joko ollaan yhdessä tai ei olla, välimuotoa ei ole olemassa minulle. Katson tämän päivän, käykö hän profiilissaan ja vastaako tekoflirttiin, vai poistaako profiilinsa kokonaan.
Niin minullakin oli 53 vuotias mies ja olimme yhdessä pari päivää.Ei tiedää oliko sama mies tai ei? Ainakin minä lopetin suhdeen kuin tajusin mikä on todellisuus.Mies vielä halua mut ja minä Ei.Oli vaan pettymys
Ei kait vaan ole etelä karjalan miehiä? kahdesti eronnut? kolme lasta?
Juu.j....
Siis ihanko totta. Oliko hän tosiaan etelä karjalasta, todella pitkä ja ehkäpä komeakin mies, härkä.
Juu. Kannaksen poikia Vuoksen varrelta ilosia ollaan aina!
Äläpäs laske leikkiä vakavalla asialla. Haluan vaan tietää, onko kuseessä sama mies. Tiedän miten toimia, jos on.
"On jo vietetty yhdessä kaksi muutaman päivän jaksoa."
"Hän on vannonut rakastavansa minua ja olen kuulemma hänen elämänsä nainen."
:o
En taitaisi itse kovin paljon laskea sellaisen miehen varaan, joka noin lyhyellä tuntemisella vannoo rakkauttaan. Eikä lupaavalta vaikuta muutenkaan.
Aloittaja on trolli jonka ideana on viedä typeryksiä litran mitalla
Hölmö kuvittelin, että hän härkänä olisi yhtä rehellinen kuin minäkin, mutta toisin taitaa olla. Hän on kahdesti ajanut luokseni 4,5 tunnin ajomatkan. Kuvittelin, että hän oikeasti minusta tykkäisi, kun on valmis ajamaan moisen matkan. Mutta voi olla, ettää hän haluaa pyörittää vain montaa naista yhtäaikaa ja valita heist sopivamman. Nyt oivallan, myös miksi hän piti aina puhelintaa äänettömänä. Taisi hänelle toisetkin naiset soitella ja kirjoitta. Komea ja pitkä mies, hän taitaa helposti saada naisia. Ensiviikonloppuna hän olisi tulossa taas, saa nähdä annanko tulla..
Ethän oikeasti usko, että ihmisen rehellisyys on kiinni horoskooppimerkistä?
Jos luottamus on alusta alkaen noin vähissä, niin en oikein näe mitään mahdollisuutta miten tuosta voisi kehittyä hyvä parisuhde.
Samalla reissullahan tuota käväisee sinunkin luonasi kuin toisenkin...
Sehän on juuri tyypillistä pelimiehiltä, pidetään kauempana näitä "varanaisia" ym. panovirityksiä, joita ei sitten muullon tarvi nähdä kotikylällä. Joillain jopa vaimo siellä kotona (puhelin äänettömällä viittais vahvasti johonkin tälläseen) ja sitten on sillon tällön näitä "työreissuja" ja "mökkeilyjä kavereiden kans" tms. kauemmas.
En kyllä ymmärrä mikä järki on valehdella poistaneensa profiilin kun se on niin helposti tarkistettavissa. Voihan jotkut juonikkaammat tietysti avata uuden profiilin jos vanha on vaadittu piiloon..
Terve epäilys kannattaa aina säilyttää tutustumisen alkuvaiheessa eikä vaan luottaa sokeesti vaikka ois kuinka hullaantunu. Usein juuri jos joku tuntus olevan liian hyvää ollakseen totta, se ei ole totta.
Voiko kahdessa päivässä rakastua. No pelimiehet ainakin voi mutta naiset ei kai tunnista pelimiestä vaikka aika selvästä tuo näyttää. Miksi alat itse pelaamaan vaan sano sille suorat sanat. Ette edes tunne toisianne ja mies sanoo jo rakastuneensa. En ihmettele kun naiset rakastuu niihin jännämiehiinkin nopeasti tutustumatta ja sitten saavat selkäänsä kunnolla.
Tiedänn, ettei hänellä ole vaimoa. Kun hän on puhunut puhelimessa lastensa ja äitinsä kanssa, niin hän on keronut heille, missä on. Siis paikkakunnan, mutta ei sitä, että on minun luonani. En tiedä, olen tossi ymmälläni. Hän soittelee kymmenisen kertaa päivässä ja laittelee viestejä. Nytkin hän soittaa, mutta en vastaa. En tiedä mitä teeen?
Ei ole väärin ottaa selvää miehen luonteesta ja siitä onko pelimies pettäjä. Sitä vaan naiset ei kovin usein tee ja menevät suinpäin suhteeseen ja pettyvät sitten kun on muuttanut yhteen miehen kanssa. Jos mies soittaa 10 kertaa päivässä niin se on joku pettäjä jännämies.
Mistä tiedät että siellä puhelimessa on äiti, tai lapset, eikä vaimo? Mistä tiedät ettei mies ole sanonut käyvänsä tekemässä työtä siinä kunnassa missä kertoo olevansa (siis luonasi)?
Olet täysin sen varassa mitä mies keksii sinulle väittää, ja hän on jo jäänyt yhdestä valeesta läpi (poisti profiilin - ei poistanut). Tuollainen jatkuva soittelu ja viestittely vaikuttaa siltä että hän yrittää puhua sinut niin pökerryksiin ettet tajua varoa yhtään.
Tietty on olemassa myös se mahdollisuus että mies on sellainen ripustautujaluonne joka ei kestä olla hetkeäkään sinkkuna. Hän lässyttää sinulle kokoajan luullen että sillä tavalla onnistuu pitämään sinut, mutta samalla hän pelkää että jätät, jotenka pitää olla seuraavaa katsottuna jo valmiiksi.
Miten päin hyvänsä, ei vaikuta aikuisen miehen käytökseltä. Jokin mättää ja pahasti.
Jos mies soittelee usein on se ripustautuja, jos liian vähän et ole kiinnostava, jos ei soita ollenkaan salaa jotain ja jos soittaa jollekin se on varmasti toinen nainen.
Jos mies väittää menevänsä töihin ajaa hän varmasti toisen naisen luokse, jos hän sanoo menevänsä huoltikselle tankkaamaan menee hän varmasti vaan ostamaan kortsuja toista naista varten, jos mies kuitenkin menee töihin on hänellä varmasti sutinaa sihteerin tai jonkun muun naisen kanssa siellä. Jos mies käy äina samassa kaupassa ei hän käy siellä varmasti bonuskortti etuisuuksien takia vaan panemassa jotain kassaneitiä takahuoneessa.
Oletko varma kun mies saa kerran vuodessa uuden verokortin ettei siinä kirjekuoressa ole jonkun nais verovirkailijan huulipunaa ja puhelin numeroa kun hän on nähnyt miehen hyvät tulot ja yrittää iskeä. Miksi aina se sama nais postinkantaja käy miehen laatikolla. Minkä takia hän katsoo vain ykkösen aamu teeveetä eikä kolmosen. Onko hän ihastunut anna vuoriseen tai elina lopperiin ja suunnittelee iskevänsä jonkun näistä kauniista tv kasvoista.
Siinä hyviä kysymyksiä jotka pistää kyllä miettimään onko miehillä puhtaita jauhoja ollenkaan pussissa ja miksi ne jauhot on ylipäätään haettu aina lidlistä. Onko siellä joku takahuoneen leipuri nainen joka antaa jauhoja ilmaiseksi tälle epäilyttävälle miehelle.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13303254?ref=front
Osaavat ne miehetkin ihmetellä kaikkea mahdollista. Itseäni ei voisi vähempää kiinnostaa toisen osapuolen kusellahyppäämiset. Kunhan ei minun mestoillani hyppää pitkin yötä niin etten saa nukutuksi...
Tiedän siitä, koska olin hänen kainalossaan, kun hän oli puhelimessa. Kuulin vastapuolen puheen ihan selvästi.
Ollaan vietetty yhdessä kahdeksan vuorokaautta, ei kahta päivää.
Laitoin hänelle viestiä ja pyysin vastauksia. Saa nähdä, mitä vastaa.
Parempi heti alussa ottaa selvää miehestä.
Vinkkinä, että ilman profiiliakin näet ainakin suomi24:stä koska on käynyt (yhteisö) ja treffit-sivulta näkee onko aktiivisena(on-line haku)
Tapailin miestä useammin kuin sinä ja puhuimme seurustelustakin ja oli mukavaa. Halusin kuitenkin tarkastaa pitääkö sanat ja teot paikkansa eli ikävä kyllä ei ollut puheeseen luottaminen.
Jos mies noin lyhyen tutustumisen aikana sanoo rakastavansa, niin hälytyskellot pitäisi jo soida ja vielä valehtelee, että poisti profiilinsa, niin mitä vielä odotat?
hän vastasi viestiini, että on rehellisen tosissaan kanssani. Mutta profiili on siellä edelleen ja on käynyt siellä 17.00 jälkeen. Sanoi sen poistaneensa ja ihmettelee, miten se siellä näkyy edelleen. sanoo olevansa nyt äitinsä luona, voi ollakin, mutta epäilyt on jo heränneet.
Hän on piilottanut profiilinsa, mutta ei ole kokonaan poistanut. Hän soitti ja vannoi, ettei hänellä ole muita naisia. Sanoi rakastavansa minua. Pitäisikö minun antaa hänelle vielä tilaisuus? Hän on kaikin piolin ihana mies.
Tietty kun oli kaikin puolin ihana, pitkä ja komea mies että oikein vakioyksilönkin ja sen helmen oletkin saanut että kannattaa pitää kiinni.
Se on vaan kun ne muutkin naiset on kiinnostuneita mutta sehän juuri saakin ne pikkuhousut kostumaan...sitten tullaan tänne vähän ajan päästä itkemään kun miehet on niin SIKOJA!
Olen miettinyt tätä asiaa monelta kantilta. Jos hän ajaa yhteen suuntaa 4,5 tuntia minua tapaamaan, soittelee n 10 kertaa päivässä ja välissä lukuisia tekstareita, hän tekee talossani töitä, korjailee paikkoja ja hankkii itse niihin tarvikkeet. Tekisikö hän näin, jos on pelkkää seksiä vaille? Eikö sitä lajia luulisi saavan lähempääkin. Profiilinsa hän on piilottanut. Ja kun illalla soitti, vannoi ettei ole muita. Lupasin hänelle, että katsotaan vielä miten alkaa sujumaan. Mutta nyt olen varautuneempi, en anna tunteilleni täysin valtaa, vaikka ihastunut häneen olenkin.
Minulla on myöskin lapsia, joten heidän tarpeensa tulee kuitenkin aina ensin. Mutta mies tulee hyvin toimeen lasteni kanssa.
Hän on nyt näköjään poistanut profiilinsa treffipalstalta kokonaan.
Uh huu! Olin tää viikkonloppu (tämmösten selityksien mukaan) miehen kanssa.Voisko olla sama petooooo?Hänelläkin kolme lasta ja pienin vissi 6v.
Hänen lapsensa ovat jo aikuisia.
No sulla ainakin on Jännitystä elämässäsi. Itse en olisi tollasta panoeinaria valinnut joka on naisten mieleen.. Vaikka tekis kuinka hommia talossa ja olis pitkä ja komea.. Mieluummin se ruma lyhyt ätmi jolla on peukalo keskellä kämmentä kunhan se ei ole muitten naisten mieleen!! ;)
En jaksa katsella sellaistakaan miestä, joka ei tee yhtään mitään, muuta kun ryyppää silloin kun olen töissä. En itsekään ole mikään rumilus ja miehet minuakin katselee mielellään, mutta en kuitenkaan sänkyyn hyppää heidän kanssaan. Olen uskollinen. Onko sitten niin, että pitkä ja komea mies on aina uskoton?
Taitaa Justiina olla oikeasti Justus...
Millainen nainen nimittäisi miestään rumaksi ja alempitasoiseksi? Ei kerro kovin suuresta arvostuksesta, ihastuksesta puhumattakaan.
Miksi mies ei saisi olla muitten naisten mieleen? Yleensä mukavat, huumorintajuiset ja sosiaaliset miehet ovat.
Mutta sellaista miestä en ottaisi itsekään, joka soittelee kymmenenkin kertaa päivässä, lähettelee vielä sen lisäksi tekstareita ja vannoo rakkautta muutaman päivän tuntemisen jälkeen.
Miksei mies saisi soitella ja laitella tekstareita päivittäin? Mitä pahaa siinä on?
Me ollaan vietetty yhdessä kahdeksan päivää, mutta on viestitelty paljon jo pitkään ennen tapaamista.
Saa tietysti, mutta minä olisin juossut jo kiljuen karkuun, jos toinen vaatisi noin jatkuvasti huomiota. Ja jos hän kertoisi rakastavansa minua kahdeksan päivän tuntemisen perusteella niin päättelisin, että ymmärrämme rakastaa-sanan merkityksen ihan eri tavalla. Korviani myöten ihastunut itsekin olen, jopa enemmän tai vähemmän hullaantunut (mieheen, jonka olen tuntenut nelisen kuukautta), mutta en todellakaan voi vielä sanoa rakastavani häntä saati että tietäisin jo tässä vaiheessa, että hän on (loppu)elämäni mies. Toivottavasti on, mutta arki on suhteessamme vasta edessä ja vasta se näyttää, kantaako suhteemme.
Mutta ihastuneena, jopa rakastuneena oleminen on ihanaa!
Mun mielestä sä olet joko tyhmä, jolta puuttuu itsesuojeluvaisto (sori) tai sitten ihminen, joka ajattelee, että kerranhan täällä eletään. Te olette viettäneet kahdeksan päivää miehen kanssa ja hän jo tekee sun luona talkkarin töitä ja lapsetkin hän on tavannut. Ulkopuolisen korviin kuulostaa siltä, että sulla on pakonomainen tarve saada mies itsellesi ja mies tajuaa, mistä narusta vetää, että saisi sulta seksiä. Kukaan ei sano kahdeksan päivän perusteella toiselle, että mä rakastan sua ja loppuelämän haluan sun kanssa viettää.
Mä sinuna juoksisin karkuun. Ahdistaa pelkkä ajatuskin, että joku mies vannoisi lyhyen tuntemisen jälkeen rakkautta. Se on pelkkää ihastusta ja kiimaa tuossa vaiheessa.
Miksi ajattelet, että vain mies haluaa seksiä?
Pakonomainen tarve ei ole saada miestä taloon. Osaan kyllä itsekin tehdä talkkarin työt. Jos mies haluaa niitä tehdä, niin tehkööt, en ole pyytänyt.
En vaan halua katsoa sohvalla alojuvaa miestä, joka ei viitsi tehdä yhtään mitään. Kokemusta on.
Tämä on minulle niin uutta. Toinen mieheni soitti minulle varmaan sen kymmeen kertaa koko kahdeksan vuoden aikana, joka oltiin yhdessä. Tekstareita tosin laitteli enemmän.
Minä olen varuillani, koetan pitää tunteeni aisoissa. Katson kauanko tätä kestää.
Ei kuitenkaan olla mitään teinejä enää, vaan keski-ikäisiä. Molemmat kahdesti eronneet ja ekasta liitosta lapset.
Onhan se tietysti mahdollista että sen deitti-ilmon poistaminen oli jotenkin kauhean vaikeaa hänelle, että luuli aivan aidosti sen poistaneensa. Vaikka miehet kehuskelevatkin olevansa se teknisempi sukupuoli, niin kaikkea tapahtuu...
Voin toki toivottaa onnea ja pitää peukkua, mutta kauhean hyvää kokemusta tuosta soittelusta ei omalla tahollani ole, vaikka onkin vain mutkan kautta kokemus. Nimittäin minähän en koskaan kumppanilleni soitellut perään tai tarpeettomia puheluita, eikä hänkään minulle. Yhden ainoan kerran kai soitin hänelle vuosien varrella töihin, ja sekin oli sitten väärin... Mutta annas olla kun hän lemppasi minut toisen naisen vuoksi. Kun kuitenkin poti syyllisyyttä tempustaan, käytti minua silloin tällöin kaupassa eromme jälkeen. Jokaikisellä reissulla miehen puhelin kilahteli tekstaria tai soittoa kun se uusi nainen soitteli monta kertaa päivässä perään.
En ollut koskaan puuttunut miehen vaatetuksiin millään tavalla, koska katsoin että jokainen päättää itse pukeutumisestaan. Tämäkin oli kai väärin, koska mies oli niin erityisen ylpeä siitä että se uusi nainen stailasi hänet, ja jopa leikkeli mieheltä uikkarit saksilla pilalle kun ne olivat hänen mielestään rumat.
Mutta alkoi ääni kellossa muuttua pikkuhiljaa kun ilmeni että nainen oli mustasukkainen kuin piru. Ja muutenkin ilmeisesti vähän hei-hei. (Söi jotain mömmöjäkin.)
Sitten se muija sai välillä tarpeekseen, ilmoitti yhtäkkiä että nyt ollaan kavereita. Mutta hetken päästä oltiinkin taas yhdessä. Oltiin menossa naimisiinkin. Taas tuli ero. Ja sitä rataa, eksäni ja se nainen erosivat lopulta 4 kertaa toisistaan muutaman kuukauden sisällä. Ja sitten ei nainen enää sietänyt nähdä eksääni silmissään.
Intohimoiselta vaikuttavat ihmiset saattavat olla vähän tasapainottomia. Jos ei ole koskaan ollut siinä tilanteessa että paukkuu jatkuvasti puhelua ja tekstaria perään, se voi tuntua varmaan kauhean kivalta ja imartelevalta. Mutta kannattaa tosiaan vähän pidätellä itseään ja yrittää katsoa että millainen se ihminen on oikeasti.
Alkuperäiselle kirjoittajalle pieni turvallisuusvinkki. Vaikutat sen verran "untivikolta ja sinisilmäiseltä" näissä treffikuvioissa. Pyydä nähtäväksi tuon äijän henkilöllisyystodistus, tarkista henkilöllisyys, että todellakin tiedät,kenen kanssa olet tekemisissä. Seuraavaksi paina mieleesi lasten nimet, käy tarkistamassa heidän Facebook-profiilit. Tarkista äijän puhelintiedot Fonectasta.Lopuksi vielä tarkista väestörekisteristä omilla pankkitunnuksillasi miehen osoite, missä asuu. On täysin laillista eikä maksa kuin alle 2€. Katso mitä löytyy. Itse kävin tämän katkeran leikin läpi viime vuonna, kyseessä oli 53v mies, joka valehteli minulle kaikki, aivan kaikki. Alku oli samalainen kuin sinulla. Ja tämä äijä oli Etelä-Karjalasta, Taipalsaaresta. Etunimi alkaa L, sukunimi V.
:o
Tai mitäs jos alkaisi puhua niistä tunteista ja suhteesta ja sitoutumisesta ja muusta vasta sen jälkeen, kun on tutustunut toiseen? Kun on vietetty aikaa molempien kotona, tavattu niitä aikuisia lapsia, ystäviä, tuttavia, liikuttu ulkona yhdessä jne?
Olen tarkastanut puh.tiedot, pitää paikkaansa. Tiedot lapsista pitää paikkaansa. Ammatti pitää paikkaansa. Eli varsinaisesta valheesta hän ei ole kiinni jäänyt. Hän on huono näissä tietoteknisissä asioissa, joten voi hyvinkin olla, ettei profiilin poisto heti onnistunut. Nyt se on kuitenkin poissa.
Niin ja nimikirjaimet eivät täsmää tähän mieheen. Fb:ssä hän on omalla kuvallaan ja nimellään. Voisiko olla, että hän pitää minusta ihan oikeasti, eikä hänellä ole tarkoitus vedättää? Olen kuitenkin varovainen, enkä anna vielä tunteilleni valtaa.
Itse oikeastaan pelkäisin tässä eniten sellaista tunnepuolen epäluotettavuutta kaiken tässä ketjussa olleen informaation perusteella.
Eli mies on ollut vaikkapa pitkän yksin, tai ei osaa olla yksin. Löytäessään ekan sopivalta vaikuttavan naisen hän ihastuu ihastumisen tunteeseen. Jos hyvin käy hän voi pikkuhiljaa sinuun tutustuessaan rakastua oikeasti sinuun itseesi, mutta jos huonosti käy hän vain pitää fantasiasta kiinni eikä koskaan tule tietämään millainen sinä olet (kyllästyt ja häivyt) taikka hän itse pettyy kun todellisuus onkin "vain" todellisuutta (ja hän häipyy). Taikka sitten tulee sitä ahdistavaa mustasukkaisuutta josta jo vähän mainitsin toisaalla.
Muutama vuosi sitten kirjoittelin s-postia yhden miehen kanssa, kunnes hän yhtäkkiä ilmoitti että oli käynyt (yksillä) treffeillä ja löytänyt elämänsä rakkauden, heippa ja hyvästi. Minulla oli niinä aikoina netti hajalla kotona, joten jouduin harvakseltaan käymään kirjastossa nettiaikaa varaamassa, ja kun olin aika pitkään ollut netistä pois, niin siinä samassa postiryppäässä mikä oli ehtinyt tulemaan oli tuon hyvästiviestin lisäksi jo posti jossa hän ilmoitti että ei ollutkaan löytänyt elämänsä rakkautta ja haluaisi tavata minutkin.
No joo... :P
Tapaamatta jäi, koska ehdotin hänelle kaksi kertaa tiettyä aikaa kahvilassa jotka hän vaikutti hyväksyvän, mutta kummankin perui. Sitten hän yhtäkkiä laittoi viestiä että hänelle sopisi mainiosti tavata - illalla kotonani. Minä taas en siihen suostunut ja lopulta huomautin suoraan että seksiäkö haet kun ei kahvilatreffit luonnistu mutta kotonani sitten noin vain käykin. Mies vetäisi herneet nekkuun ja suuttui ettei ole koskaan ollut kenenkään kotiin änkemässä (täh?)
On myöhemminkin ottanut aina silloin tällöin yhteyttä ja aina hinkuaa kotiin tapaamista. Olen tavannut miehiä kotonani, mutta en tapaa sellaisia jotka ottavat asenteen että muu ei käy. Olen sitten epäluuloinen kuin mikäkin, ihan sama, mutta tosiaan kyllä miehen kanssa pitää olla sellainen fiilis että on reilu ja rehti tyyppi.
Voi olla että tämä ketjun aiheena oleva mies on ihan ok, mutta voi olla että hän on innostujaluonne jonka innostus tulee ja menee. Tai se roikkujaluonne, joka muodostuu taakaksi.
Ei kai tuo selviä kuin tutustumalla. :P
Olen päättänyt jatkaa tutustumista häneen, asenteella tulee mitä tulee. Olen ihastunut, mutten rakastunut. Jos tämä päättyy lyhyeen, niin sitten päättyy. Jos taas tulee vuosisadan rakkaustarina, niin sitäkään vastaan ei ole mitään.
Hän on ollut yksin eronsa jälkeen, kolme vuotta ja minulle tulee kaksi vuotta huhtikuun alussa.
Eli hän on puhunut totta lapsistaan, työstään, osoitteestaan. Nämä olen neuvon mukaan tarkistanut. Profiilikin on poistunut treffipalstalta.
Kyllä minäkin, kieltämättä, olen hieman ihmeissäni hänen rakkauden tunnustuksistaan. Mutta en ota niitä ihan tosissani. Katson ensin, miten lähtee menemään.
Toivotan onnea. Voihan se olla että miehen ylimitoitettu innostus muuttuu ajan kanssa täyspäisemmäksi tyytyväisyydeksi. :P
Aloittajalle. Hälytyskellot soivat ja kovaäänisesti. Mitä sinä enää odottelemaan. Näit jo, että mies on valehtelija ja kaksinaamainen. Säästät itseltäsi hukkaan heitetyltä ajalta jos jätät kaverin heti. Mikäli jatkat seurusteluun, lisää samaa on luvassa. Hammastenkiristelyä, omien kokemusten sivuuttamista... Tuttu juttu. Vuosia meni hukkaan. En tänä päivänä tajua, miksi en lempannut kaveria heti. Kunnon miehet eivät valehtele. Ongelma oli, että tämä valehtelija esiintyi kunnon miehenä, TOSI uskottavasti. Valehtelija ei muutu rehelliseksi.
Mistäpä sen kunnon miehen tunnistaa? Surustelin toisen mieheni kanssa kuusi vuotta, ennekuin muutettiin yhteen. Hänenkin todellinen luonne paljastui vasta yhteenmuuton jälkeen. Kuusi vuotta vietettiin viikonloput ja lomat yhdessä. Hän jaksoi näytellä kunnn miestä sen ajan. Mutta sitten kun yhteen muutettiin alkoi todellinen luonne paljastua, pikkuhiljaa. Joten ei se pitkä seurustelukaan takaa, että tisen oppii tuntemaan kunnolla.
http://www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/kestaako-salamarakkaus-asiantuntijan-mukaan-kylla/4688802
Tein sen tekaistun profiilin, jolla laitin hänelle flirtin. Hän ei vastannut siihen, eikä edes käynyt profiilissani.
Onkos sun oma toiminta sun mielestäsi luottamusta herättävää? Vakoilet miehen tekemisiä ja teet uuden profiilinkin, että saisit hänet kiinni. Onko järkevää?
"...soittelee n 10 kertaa päivässä ja välissä lukuisia tekstareita,"
Juoksisin tällaista naista karkuun tarvittaessa vaikka Saharaan asti.
Tapasin kivan miehen jonka kanssa on hyvin natsannut.
Sovimme yhdessä jo parin tapaamisen jälkeen, kun huomasimme, ettei katsotaan pitemmälle, että otetaan profiilit pois.
Molemmat ollaan yhtä mieltä siitä, että ei tarvitse roikkua siellä jos siinä vierellä on se jonka kanssa hyvin synkkaa. Sit jos ei tulekkaan mitään niin sen saa aina takaisin. Profiilin voi myös piilottaa, jos haluaa joskus samaa käyttää.
Jos profiilin paussittamisesta tulee ongelma niin sillon ei varmaankaan kannata enempää tollasta kattella. Luottamus kun on parisuhteen a ja o. Kaikki vaan ei tunnu sellaista hakevan näistä