Aika outo tilanne nyt mielestäni Kakkoisessa. Viime kaudelta kolmosen kolme parasta nousi ja jäljelle jäi kaksi Kakkosen joukkuetta. Mitähän tämä kausi tuo tullessaan?
Minäpä luulen että uudet tulokkaat pyörittävät näitä vanhoja kissoja ja spagettia syö joko Raisio tai ECG jos molempien joukkueiden timanginen juoksupeli toimii ja kivenkovat puolustukset murskaavat vastustajien kuviot.
Ehkäpä Hanko siellä mitalipeleissäkin on, heillä on lämpimämpää pelata etelässä joten saattaa olla että kova kunto vie pitkälle. Mikkeli ja Kuopio, ei niistä voi mitään sanoa, hehehe.
Jännä kausi tulossa, toivottavasti malja matkaa länteen, niin kuin on Vaahterassakin käymässä. Saa muu Soomi taas itkeä yksinään.
Kuivanako Kakkoseen?
4
251
Vastaukset
- GO GIANTS
Pain by East City Giants!
Tul katsomaan ja kokeilemaan, miltä kilpailjoista tuntuu, kun Idän Jättiläiset taklaavat heitä!
Are you Tough Enough?!
GIANTS TULEE !- Jaanus
Siinä voi lirahtaa pissat jos törmätään. Tulkaa testaamaan vaan Idän ihmeet niin katsotaan. Ei kalakukko nokkimatta syö
- Otso68
Ei kai kukaan kakkosta edes seuraa? ECG Sixtareitten farmi ja Lieto Turun. Muut räpeltää pienissä piireissään.
Vaahterassa pelaa oikeat jufujanarit, ykkösessä kehittyvät ja alempana ne fanipojat jotka haluaa pelata mutta ei uskalla oikealla tasolla.
BLÄÄH vain teille! - ...
Kyllä Kuopio tai hanko pystin vie...
Kuopio otti parrua kakkoseen viime kesänä että tukka lähti niin uskosin että sitä ei kalakukko poikien perse enää kestä.
Sama runko pysyny joukkueessa jos treenaavat hyvin niin voitto menee sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2382699- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63841
- 41807
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238805- 122773