Onnistuuko

Onnistuuko parisuhde 20 vuoden kaveruuden jälkeen ? Voiko tulla uusi suhde joka kestää parisuhteena? Olemme molemmat eronneet ja valmiita aloittamaan elämän ja asumisen yhdessä
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä on onnistumista..

Erosin muutama vuosi sitten 20 vuotta kestäneestä suhteesta. En kokenut, että suhde epäonnistui, kun se päättyi. Aikansa kutakin.

Äänestä

Kyllähän parinkymmenen vuoden kaveruuden jälkeen jo ainakin tuntee toisen ihmisenä niin, ettei mitään ikäviä ylläreitä luulisi tulevan... Mutta onko välillänne romanttisia / eroottisia tunteita?

Äänestä
  • Yhdessä asuminen tuo uusia puolia kaikista esiin. Ystävä on kuitenkin aina eri, kuin rakastettu ja nuo erilaiset tuntemukset ja ajatukset toisesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viola1 kirjoitti:

Onnistuuko parisuhde 20 vuoden kaveruuden jälkeen ? Voiko tulla uusi suhde joka kestää parisuhteena? Olemme molemmat eronneet ja valmiita aloittamaan elämän ja asumisen yhdessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu