Rock staraksi

Wiljam X

Mä en osaa soittaa kuin pianolla ukkonooan välttävästi. Mut mä oon joskus tahtonut oppia soittamaan kitaralla tai jollain muulla soittimella.

Voisko se olla mahdollista? Koulun joulujuhlassa mä en saanut triangeliin keppiä, niinkuin muut takarivin enkelit. Koska mä oisin ehkä jammannu omaan tahtiin?

Jos oppisi aluksi ymmärtämään mistä musiikissa on kysymys. Mitä tehdä?

3

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vm 41

      No, täältä tuskin kunnon vastausta löytyy.
      Ei kaikista ole soittajiksi, voi puuttua rytmitaju, tai sävelkorva, joka estää etenemisen musiikin saralla, joten pelkästä tahtomisesta ei kovin paljon apua ole.
      Tietenkin jos omaa matemaattista ajattelutapaa, on toivoa oppia ensin teorian, sekä sitten tekniikan myöden edetä pidemmälle, mutta se edellyttää todella sitkeätä halua , sekä kovaa opiskelua aiheen tiimoilla.
      Noita "Roc Staraksi" aikovien vehkeitä on netin myyntisivustot pullollaan, kun noita "soittajiksi haluavilla" ei sitten sitä halua , eikä pitkäjänteisyyttä löytynytkään.
      Opettele ny ensin liikehtimään musiikin tahdissa muutenkin kuin yksin, esim. pari, rivi, tai ryhmän mukaan. Siitä voi olla apua kun mahdollisesti armeijassa jonossa tahdin mukaan joudut liikkumaan.
      Siis, "Rytmi on valttia"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      150
      8156
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      422
      7189
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3693
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      143
      3351
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2854
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2388
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1956
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1823
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      30
      1610
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1487
    Aihe