Ärsyttää ihan suunnattomasti miten ihmiset osaa ''räjäyttää'' loossit.. Hengareista revitään vaatteet pöydille, tavaroita siirrellään eri paikkoihin, loossissa esim kenkiä nostetaan lattiatasolta pöydille muiden vaatteiden sekaan ja mitähän vielä?! TODELLA ÄRSYTTÄVÄÄ!
TOSITORIn törkeät asiakkaat
ärsyyntynyt
17669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja toiseksi mun mielestä on todella rasittavaa että ensin ihmiset kehuskeli että onpa hyvä kun tulee jatkaja tositorille ja paikka pysyy pystyssä vielä jatkossakin (Tositori on siis kirppari) sitten haukutaan tekstaripalstat täyteen anonyyminä jo ennen kuin uudet omistajat olivat edes ehtineet paikkaa avata.. mitä hiton väliä sillä on, kuka paikkaa pyörittää?! kunhan palvelu pelaa ja paikka pysyy pystyssä ja lähes kaikkihan on pysynyt samana tai asioita muutettu parempaan suuntaan esim paikkaan on vihdoin tullut asiakas WC, sovituskopin verhoista ei kuulla läpi, loosseja enemmän ja kassakin siirretty parempaan paikkaan
Niinpä.... haukutaan etukäteen, aika lapsellista. Nooh, noita valittaja urpoja riittää tässä kylässä, pelkureita ja itteänsä täynnä ku pitää lehdissä kirjoittaa anonyyminä. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu. Onnea ja menestystä uusille vetäjille :)
Pitäähän se kateellisten Torniolaisten saada nälviä ja haukkua uusi yrittäjä pystyyn, oli aihetta tai ei.
Kyllähän nämä juorulaumojen raadonsyöjät syyn aina selkäpuukotuksille keksivät.
Ellei ole mitään tosiasioihin perustuvaa, jolla nälviä niin sitten keksitään haukkumisen aihe. Tärkeintä näille paskasuille on, että pyritään kateuksissaan mollaamaan muita maanrakoon. Eteenkin niitä jotka uskaltavat olla kuulumatta noihin myötähäpeää herättäviin juorukerhoihin.
Niimpä. Itse nostan vaan hattua uusille yrittäjille. Sehän on vaan positiivista ett jatkaja löytyy. Saa nämä kärtyt mummot jatkossaki viiä kusenpolttamia vaatteita myyntiin :D :D
Musta tuntuu et enemmän nuoriso ja perheelliset suosii Tositoria, tuo sinne siistejä lasten/ vauvan vaatteita, siistejä vaatteita ja tavaraa muutenkin (suuri osa), sisustus härpäkkeet myös iso plussa joka mut ainakin vetää yleensä paikanpäälle :) ja nää kusen polttaman kledjut löytyykin sitten vaarinvintiltä ja siitä naapurista.. hyh! en edes ikinä vaivaudu niille kirppareille enää! Ylihinnottelu pelaa.. kerran katsoin yhtä hienoa uutta kelloa (paketissa) joita pöydässä oli useempi kappale hintaa 13e mutta yhdestä hinta oli unohtunut laittaa sen oikeen osto hinnan päälle joka oli vaivaset 3e kärkkäiseltä.. Kerran myös likaista käytettyä ikean vilttiä myytiin 2e vaikka uutena saa eurolla..
Jep. Se haju saa kääntymään ovelta takaisin... vaarinvintiltä siis.
Vaarinvintti on ainoa oikea kirpputori Torniossa !
Late Lapista.
Joo. Se onki oikea KIRPPUTORI :D vois vaikka tuulettaa välillä.
Onko neitin loossia joku käynyt tonkimassa kun on noin vauhdissa, tais jättää työn kesken.
Tottakai tutkailla saa mutta minkä takia pitää repiä kaikki henksuista pöydälle ja nostella kengät sinne vaatteiden joukkoon ja osa vaatteista tiputtaa lattialle?! En käsitä. Itse nään henksusta katottuna onko vaate hyvä vai ei ilman että se pitäs ottaa pois, jos tippuu niin nostan takaisin enkä jätä lattialle lojumaan ja jos vaatetta on viikattuna pöydillä niin viikkaan takaisin jos ei kelpaa.. Ja näitä näkee kun itsekkin kiertelee miten ihmiset vaan tönkii koko paikan kamalaan kuntoon ja jatkaa matkaa joten uskon että muitakin loossin vuokranneita suututtaa tää mylläystapa
Hyi visto. Koinsyömiä vaatteita kotiaviemisiksi. (Y)
Juu sammaa mietin koinsyomii ja vanhoja lumppuja, tarviis suppoi piakkoin, heh.
Jep jep! Tuulettakaa ja peskää rytkynne, ennen kuin tuotte ne kirppikselle myyntiin! Kyllä ne hajut sillä häipyvät !
Late Lapista.
Ja se ärsyttää vielä enemmän, jos loossi on tungettu niin perhanan täyteen, että sitä on niin hankala ees tutkia. Monet laittaa sen pöytätilan AIVAN täyteen vaatteita, sitä on hankala penkoa.
Mitä valitat käy habitsun kierrätyksessä, eihän se ole kaukana.
Kuka se on oikein määrännyt että pitää siellä työskennellä mene sinäkin työttömäksi ilmoittautumaan ja ala tänne kirjoitteleen hölmöyksiäsi, tai mene sinne uudelle asemalle ja kato mitä ukot tekee sitten niistä ilmoittelet, älä valita aina.
Jos loossi on kyseisessä paikasa vuokralla, se ei tarkoita että olisi siellä töissä. Sitäpaitsi ne jotka siellä ovat töissä ei järjestele muiden vuokraamia loosseja. Ja mistä olet päätellyt että pelkästään työttömät myyvät tavaraa kirppareilla. Hiertääkö alkkarit vaossa vai ymmärrys?