Biljardipallojen koko

Ostin biljardipöydän ilman palloja. Pöytä on 85x170cm, vallin korkeus 32mm, pussi 87mm leveä.

Minkä kokoiset pallot pöytään kuuluvat? Onko 57mm liian suuri pallo?
36320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käyppä biljardiliiton sivuilla(suomen biljardiliitto)

Äänestä

Kyseiselle vallikorkeudelle sopiva pallo on 48 mm

Äänestä
  • Mulla on 180 pitkä pöytä,vallikorkeus 35mm ja aukon leveys 5,9,käykö toi 48mm mullekkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isac kirjoitti:

Ostin biljardipöydän ilman palloja. Pöytä on 85x170cm, vallin korkeus 32mm, pussi 87mm leveä.

Minkä kokoiset pallot pöytään kuuluvat? Onko 57mm liian suuri pallo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu