ulostuslääkkeellä potkua laihdutukseen?

nyt lähtee

Voitte kokeilla omalla vastuulla. Otan kuurin ulostuslääkettä ja seuraavana päivänä aloitan ruokaohjelman. Nyt Joulun ylensyönnin jälkeen tuntui hyvälle.
Eli apteekista pieni pullo esim. 300lm Lactulos ulostuslääkettä. Juodaan koko pullo kolmessa erässä saman päivän aikana kohtuu nopeasti. Koko ajan juodaan paljon esim. vettä noin 3-5L ja ei syödä mitään. Lääke ajaa vessaan viimeistään 2 tunnin kuluttua ja sen jälkeen sieltä ei paljoa pois ollakkaan.
Kaikki tulee vetenä pois. Ensi alkuun tummaa kuraa, joka vaalenee ja kirkastuu joumisen ja istumisen edetessä. Loputksi ulos tuleva on vähän kellertäävää ja verrattain kirkasta. Käytännössä koko suolisto on huuhdottu.
Tämän jälkeen on tärkeää aloittaa kuitupitoinen ja vähä kalorinen ruokavalio. MInä syön nyt 5 ateriaa päivässä kaurapuuro aamuun, paaljon vihanneksia, kalaa, kanaa, maitorahkaa, hedelmiä, leseitä, sokerittomia keittoja, rypsiölyä ja suolaa ruuanvalmistukseen. puolen tunnin-tunnin kävelylenkki. Kannattaa olla tarkkana ettei ulostuslääkekuurin jälkeisenä päivänä mene Buffettiin ahminaan, sillä kun suolisto on tyhjä niin elimistö huutaa ruokaa ja himarit on ihan kauhiat.

1

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt lähtee

      LIsään vielä että ruuista kertyy noin 1200kaloria ja syömistä on niin paljon että leuat väsyy.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      87
      4957
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      174
      4336
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      164
      4248
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3445
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3184
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      2910
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      31
      2897
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      2
      2776
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2648
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      29
      1834
    Aihe