Haetaan Au Pairia Jenkkeihin

Hei! Tyoskentelen LCC:na Cultural Carelle taalla Jenkeissa ja meilla on kova tarve Suomalaisille au paireille, jolla on yli 200 tuntia kokemusta vauvoista/alle 2-vuotiaista. Perheita loytyy niin puoliksi Suomalaisia kuin taysin Jenkkejakin ympariinsa. Ikaa pitaisi olla 18-26 (27 saa tayttaa lahtopaivan jalkeen). Kesaksi au pairia hakevia perheita tulee kokoajan lisaa ja tosiaan infant qualified au paireille kova haku:)

Lisaa infoa ja hakemus loytyy kotisivuilta: http://www.culturalcare.fi/
9301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pitääkö tässäkin ohjelmassa käydä suorittamassa opintoja opiskelun ohella??

Äänestä

6 credits pitaisi kayda koulua vuoden aikana, mutta loytyy myos viikonloppukursseja, joilla creditsit saa hoidettua alta kahdessa viikonlopussa :) Lisaksi voi suorittaa kursseja, jossa oppii tietyn osavaltion historiasta ja paasee matkustamaan esim. Niagara Falls, Boston, Washington DC yhden viikonlopun ajaksi.

Olin itse au pairina ja viikonloppukurssit tuli suoritettua, koska en valittanyt koulunkaynnista:) Koulutunteja tarvitsee suorittaa 72 tuntia siis vuoden aikana.

Äänestä
  • Saako itse vaikuttaa mihin päin Amerikkaa haluaisi?:)

    Äänestä

Tietaakseni aluetoiveita ei oteta vastaan, mutta sinulla on oikeus sanoa ei, jos sinut matchataan perheelle, jonka asuinalue ei ole mieluinen. Tarkeinta on tietysti loytaa se oikea match, mutta jos perhe ja asuinalue eivat tunnu itselle mieluiselta, niin matchin voi poistaa ja jaada odottamaan seuravaa :)

Äänestä

Jos haluaa lähteä kesäksi aupairiksi jenkkeihin, onko cultural care palvelu maksullinen?

Äänestä
  • Yhdysvaltoihin voi laillisesti lähteä Au pairiksi minimissään 12 kuukaudeksi

    Äänestä

Hinnasto loytyy www.culturalcare.fi ja sisalta vakuutuksen yms. Laillisella viisumilla voi lahtea au pairiksi vuodeksi kerrallaan.

Äänestä

Hei! Tarvitseeko teillä olla ylioppilas ja ajokortti?

Äänestä
  • 2 asteen kouluts pitaa olla, mutta ei tarvitse olla ylioppilas. Ajokortti on suotavaa, mutta ei pakollinen. Perheita vain vaikeampi loytaa ilman ajokorttia, silla se vaaditaan useimmissa osavaltioissa. Itse olin aikoinan ilman ajokorttia ja hyvin meni :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EntinenAuPair kirjoitti:

Hei! Tyoskentelen LCC:na Cultural Carelle taalla Jenkeissa ja meilla on kova tarve Suomalaisille au paireille, jolla on yli 200 tuntia kokemusta vauvoista/alle 2-vuotiaista. Perheita loytyy niin puoliksi Suomalaisia kuin taysin Jenkkejakin ympariinsa. Ikaa pitaisi olla 18-26 (27 saa tayttaa lahtopaivan jalkeen). Kesaksi au pairia hakevia perheita tulee kokoajan lisaa ja tosiaan infant qualified au paireille kova haku:)

Lisaa infoa ja hakemus loytyy kotisivuilta: http://www.culturalcare.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu