Laihdutus ystävää? :)

salllak

Hei! Olen tälläinen 20 vuotias nainen Savosta jolle on vähän kertynyt liikaa painoa jota haluan saada pois :/ etsin ainakin jutustelu seuraa ihmisistä jotka haluavat laihduttaa ! juteltaisiin ensin vaikka s postilla ja myöhemmin fbn kautta :)

5

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirahvii

      Moi!
      Oon 13 vuotias (4.3.15 14v) Mutta en taida kelvata. :/ Itse haluaisin myös siihen 60 kiloon, nyt olen siis 166 cm pitkä ja painan 77 kiloa. Itselleni tämä on aivan liikaa, koska perheeni painostaa minua. Mutta jos kelpaan niin hyvä!

      • 2 lapsen äiti

        Kerropas kouluterveydenhoitajalle siitä, kuinka perheesi painostus aiheuttaa sinulle ahdistusta. Sinun on hyvä pudottaa painoa nyt, kun se sinun ikäisenä vielä on kohtuullisen helppoa, mutta painostaminen on väärin. Aikuisenkin itsetunto kärsii, jos läheiset suhtautuvat painoon kärkkään kriittisesti, saatika sitten 13-vuotias nuori. Paineiden luominen aiheuttaa vain suuremman riskin syödä väärin, koska ruokaan liittyvät tunneailahtelut altistavat tunnesyömiselle.


    • pakko onnistua

      Hei!
      Olen 25 v nainen ja haluaisin laihtua ainakin 15 kiloa. Nyt oon 165/85 ja toiveissani olisi saada edes joskus paino alle 70:n.
      Sen lisäksi oon aika kova jojoilemaan painoni kanssa mutta nyt yritän ottaa ongelman vakavasti ja saada painon pysyvästi alas tekemällä oikean ja kestävän elämäntapamuutoksen.

      Millä mielin itse olet liikkeellä? Haluatko vaihtaa s-postiosotteita?

      • pakko onnistua

    • etelä-savo94

      Tääl ois saman ikäinen naisen alku Etelä-Savosta. Samat suunnitelmat ois myös mullakin, laittaisitko johonki näkyviin sun s-postin nii pistän viestii tulee! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2486
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2106
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1779
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      91
      1732
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1527
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      127
      1086
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1085
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1001
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe