Napakoru miehellä

Ihmettelen vain

Miksei miehellä voi olla napakorua? Olen 29-vuotias bi-mies ja olen halunnut lävistää napani, mutta se tuntuu olevan vain "naisten juttu." Miksi asia on yhä tabu?

10

3883

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höh

      Mäkin ihmettelen samaa. Kommentteja??

    • Lävistäjäsetä

      Olen tehnyt näitä miehillekkin useita, ei ole niin kauhea asia vaikkei siitä paljoa puhutakkaan.

    • suosittelentodella

      mun mielestä sopii miehille ihan yhtä hyvin kuin naisille. itse olen nainen ja omistan kaksi napakorua, kaksi vielä tulossa. itellä nousee kyllä arvostus heti jos nään miehellä napakorun, eli eikun vaan ottamaan!:)

    • hrobdslvg

      Tuntuu tosi tyhmältä ilmaista mielipiteeni tässä asiassa, sillä tiedän sen olevan ahdasmielinen, mutta mä en kyllä miestä ottaisi jolla on napakoru, tai ainakin se vastaa mun mittapuulla suunnilleen sitä että mies ottaisi rakennekynnet tai hiustenpidennykset... johtuu varmaam siitä kun ei ole niin yleistä. Miehet yleensä ottaa niitä perus kulma, bridge, huulikoruja, ja nuo "erikoisuudet" jää vähemmälle. Mutta ei muiden mielipiteillä ole väliä, tehkää mitä haluutte omalle kehollenne :)

    • peemikko1234

      Olis kiinnostavaa ,mutta esim. uimarannalla luulisivat homoksi.Luulisin,että naisille olis positiivinen ylläri.

      • mielenkiintoinen_ajatus

        Minulle mies, jolla olisi napakoru, ei oli positiivinen yllätys. Toisaalta ei se mikään järkyttävän pahakaan olisi. Ihan ok, totta kai jokainen saa omalle keholleen tehdä, mitä haluaa ja mikä omaa silmää miellyttää :)


      • edellinen

        *ei olisi


    • kultarengas

      Moi!-Olen jo 59-vuotias mies ja timmissä kunnossa,sekä todella maskuliininen,miehen näköinen mies.Minulla on ollut naparengas yli 30 vuotta ja otin sen aikoinaan vain siksi,että itse pidän sitä eroottisena.-Napojen malleja on kovin erilaisia ja täytyy sanoa,ettei se kaikille kyllä sovi.-Olen kyllä väkisinkin huomannut tuijotukset esim. rannalla ja uimahallissa.Esittelemällä esitellyt en ole milloinkaan,enkä myöskään ole ajatellut sen olevan mikään merkki homoudesta.
      Renkaasta on tullut kerran ihan suoraa sanallista paheksuntaa...mieheltä saunassa.En kylläkään välittänyt siitä "paskan vertaa!"-Yllättävän paljon on tullut myönteistä palautetta,mitä en kuitenkaan ole ollut sen kummemmin hakemassa.-Muutama nainen on kertonut sen näyttävän todella eroottiselta,eli ne jotka ovat saaneet suunsa auki.
      Eihän maailmassa mitään uskalla tehdä jos lähtee siitä,mitä toiset ajattelevat!-Voipi olla,että "pojatkin tykkäävät",mutta että heitä nyt pyörisi naparenkaani vuoksi ympärilläni kuin "paskakärpäsiä"..sellaista en ole huomannut!-Mmm,olen kyllä ihan hetero..-Tässä maailmassa nyt ostellaan kaiken maailman anustappeja,kumikorsetteja y.m.!-Ei tässä ole mielestäni mitään erikoista ja jos sen katseleminen ottaa silmään kovinkin kipeää,katseen voi kääntää muualle!

    • otavaan

      Itse bi naisena koen napakorut miehellä jopa seksikkäämpänä kuin naisella. En ymmärrä miksi tabu. Ota vaan, riippuu tottakai napakorun mallista vähän miltä näyttää, mutta itse koen napakorut miehillä erittäin seksikkäinä. Kannustan ottamaan ! :)

    • Anonyymi

      Miksi ei kundit saa koristaa itseensä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1897
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1290
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1031
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      904
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      751
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      642
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      518
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe