Opittua naisista

Tässä hieman koostetta asioista joita on tullut opittua tasoa nostaessa. Olkaa ihmeessä hyvät ja täydentäkää listaa :) Lähinnä baarijuttuja, mutta pätee varmaan muuallakin.

Henk koht top 10:

1. Tasoteoria pätee, ja naisilla taso = ulkonäkö
- jos rankkaat naiset ulkonäön perusteella ykkösestä kymppiin, löydät äkkiä ylärajan jonka ylittäviä naisia et saa. Sielunkumppani tms on haettava oman tasoisten joukosta, tai sitten tasoa pitää nostaa

2. Jos naisen ulkonäkö miellyttää, et ole ainoa
- usein sitä toivoo että itse asttuisi tykkäämään naisesta josta muut ei tykkää. Näin harvemmin käy. Se vähän pullea nainen miellyttää muitakin miehiä

3. Raha ja ammatti on plussaa, leuhkiminen iso miinus
- hyvä ammatti ja hyvät tulot, iso plussa. 25-35v naisille ihan valtava plussa. Mutta leuhkiminen on turn-off, niin paha että kovakin statusmies munaa äkkiä mahkunsa saada nainen

4. Pituus on kova sana, mutta poikkeuksiakin on
- pituus on naisille kuin fetissi. Pakko saada katsoa miestä ylöspäin. Mutta on poikkeuksiakin, jos itseluottamusta riittää

5. Iso nainen haluaa ison miehen
- jos pidät muodokkaammista naisista mutta olet fyysisesti pieni, huono tsägä. Iso nainen haluaa kanssa sen primitiivisen turvallisuuden tunteen, ja yleensä haluaa tuntea itsensä pieneksi miehen rinnalla vaikkei todellisuudessa olisikaan pieni

6. P/s-markkinat ovat kilpailua
- iso kompastuskivi minulle, en ole luontaisesti kilpailuhenkinen. Baarissa on aina käynnissä huomaamaton kisa statuksesta; kuka istuu keskellä, kuka johtaa, kuka on muita rennompi, jne. Jos et halua kisata, jäät ilman

7. Mitä kauniimpi nainen, sitä sosiaalisempi
- Mitä kauniimpi nainen, sitä haluttomampi jättämään porukan miehen takia. Oli kiinnostusta tai ei. Kaunokainen haluaa tarkkailla miestä porukassa, pystytkö ottamaan tilanteen haltuun ja olemaan porukan johtaja. Vähemmän kysytty nainen voi suostuakin kahden kesken drinkille

8. Nainen haluaa että mies vie
- ehdottomasti. Mitä kauniimpi nainen, sitä haastavampi viedä. Mutta sitä isomman vaikutuksen se tekee kun mies uskaltaa viedä ja olettaa että nainen seuraa. Jos ei ota riskiä, nainen ei syty

9. Nainen pitää jättää välillä yksin
- tätä on tuskallista oppia. Sitä haluaisi olla naisen kanssa, mutta sen jälkeen kun kiinnostus on heränyt, naisen seurasta voi - ei vaan PITÄÄ - poistua välillä. Vaikka juttelemaan kavereille, tai vaikka muille naisille. Muuten on takertuja, liian helppo eli heikkotasoinen. Eikä nainen pääse välillä jahtaamaan ja jännäämään saako hän tämän miehen vai ei. Nainen haluaa miehen joka saisi muutakin naisia, eikä siksi pelkää menettää naista

10. Pitää edetä, vuoristoradalla
- homman pitää mennä eteenpäin, siten että on vuoristorataa eikä tasaista. Leffavertaus on hyvä, nainen haluaa olla leffassa joka miehen pitää ohjata ja näytellä

Siinähän ne. Oppiminen jatkuu...
54246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 54

Vanhimmat

Ei huono lista

Äänestä

9. on hyvä ja tarpeellinen neuvo mutta erittäin vaikea toteuttaa käytännössä, kun ihastuu niin haluaisi viettää 24 tuntia putkeen naisen kanssa mutta nainen siitä tosiaankin ajattelee että miehellä ei ole muuta elämää.

Äänestä
  • Auttaa, jos on muutakin elämää. Harrastuksia. Omia kavereita.

    Äänestä

Suorastaan tuskallista luettavaa. Tässä oli listattuna asioita joita en halunnut millään uskoa parikymppisenä - ja niinpä jäin ilman naisia :/

Noin se ikävä kyllä menee. Nice Guyn haaveilema tutustuminen hitaasti, ilman mainittua riskinottoa ja pelikuvioita on pelkkä haave.

Ei kun pelimiesopas kouraan ja raflaan pokaamaan opiskelijatyttöjä. Nähtävästi muu ei auta :D

Äänestä
  • Riippuu millaisia naisia haluaa. Introvertteihin kiltteihin naisiin toi peli ei päde. Jännäjennoihin kyllä.

    Äänestä

  • Mieti missä kalastat kirjoitti:

    Riippuu millaisia naisia haluaa. Introvertteihin kiltteihin naisiin toi peli ei päde. Jännäjennoihin kyllä.

    "Riippuu millaisia naisia haluaa. Introvertteihin kiltteihin naisiin toi peli ei päde. Jännäjennoihin kyllä."

    Niin voisi kuvitella. Ikävä kyllä on tullut kantapään kautta opittua että ainakin enemmistöön introverteistä naisista pätee sama kuin niihin Jännäjennoihin. On suuri ero siinä mitä nainen uskoo haluavansa ja mitä oikeasti haluaa.

    Introvertti nainen ehkä haluaa miehen joka etenee hitaasti, varovaisesti, kohteliaasti, jne. Mutta tietysti miehen pitää olla Se Oikea, pitää olla sitä kemiaa. Ja kappas vain sitä kemiaa ei vain olekaan kun istutaan juttelemassa kaverillisesti, ei vain tule sitä oikeaa tunnetta.

    En sano että introvertti ja ekstrovertti on sama asia, tai että kaikki naiset olisivat samanlaisia. Mutta kyllä nuo asiat pätevät myös niihin kiltteihin introvertteihin. Miehen on yhäkin oltava itsevarma, määrätietoinen, sellainen joka hallitsee tilannetta (alfa/johtaja). Ja sellainen joka etenee kohti päämäärää eli seksiä.

    Ainoat erot joila olen havainnut ovat että introvertti nainen suostuu helpommin nurkkapöytään drinkille, ja hän ei odota niin nopeaa etenemistä kosketteluun jne. Mutta yhäkin, käyttäytymällä niin kuin naiset sanovat haluavansa miehen käyttäytyvän mokaa mahdollisuutensa 99% varmuudella.

    Jos joku haluaa odotella löytyisikö niiden harvojen vastaan tulevien sopivien naisten joukosta se 1% tapaus johon Nice Guy/herrasmiesmentaliteetti puree - toivottavasti löydätte etsimänne.

    Äänestä

Olen siis mies (tai epänainen) kuten olen palstalta oppinut ja lisätodisteita tulee harva se päivä.
Joku syntymästään asti ollut mies tulee varmasti kertomaan minulle kuinka tuo johtuu vain pelkästään iästäni eli ns. "kurppaantumisestani". Nyt ei enää tarvitse.

Uskon, että palstalla on muitakin miehiä (otka ovat luulleet olleensa naisia).

Äänestä

Joo, tollainen pelleily just ei vetele. EI mulla oikeasti kestä hermotkaan mitään vammailua, asiat pitää toimia järkevästi ja suoraan, eikä minkään helvetin paskatestien ja mutkien kautta. Ei voi muuta todeta kuin että ONNEKSI en ikinä käy baareissa. Jos tuo on se hinta mikä pitää maksaa naisen saamisesta, niin sitten olen vaikka ilman.

Äänestä

Monia hyviä ohjeita tuossa.

8. laajentaisin kyllä vähäsen. Yksi tärkeimmistä ohjeista on että pitää ottaa riski ei vain siinä viemisessä eli esim. naisen siirtämisessä paikasta toiseen jolla demonstroidaan kykyä viedä, vaan juuri siinä että lähestytään alusta saakka seksi mielessä. Sitä ei missään nimessä sanota, vaan osoitetaan piiloviestinnällä.

Se missä kiltit miehet mokaa on halu edetä siten ettei mahdollinen torjunta ole epämiellyttävää, eli halutaan naiselta vihreää valoa ennen kuin tehdään mitään. Oikeasti se menee niin että kun valo on keltaisella, pitää olettaa että se on vihreä ja pysähtyä vasta kun valo on punaisella ;) Eli torjunnan pitää vähäsen kirpaista, muuten on lähestytty liian varovaisesti. Toisaalta jos tulee EI tai "soitan poliisille" niin on menty aivan liian pitkälle.

Kokemuksen myötä tietysti oppii lukemaan naisten signaaleja. Erityisesti koskettelussa alkaa tunnistamaan kun nainen jännittyy, sitten kun ottaa sulavasti takaisin niin nainen ei tiedä miehen huomanneen sitä jännittymistä. = nainen kokee sen lähes maagisena yhteytenä, tai kemiana, tai minä vaan.

Mutta riskiä täytyy Pelissä olla, naiset ei tykkää liian varovaisista miehistä. Erityisesti hotimmat naiset, mitä kuumempi gimma sitä vähemmän toivoa kilteillä miehillä on.

"Ei kun pelimiesopas kouraan ja raflaan pokaamaan opiskelijatyttöjä. Nähtävästi muu ei auta :D"

Oikein!!! Nyt olet GM oikealla tiellä :)

Äänestä
  • Minusta vajoatte oikein super beta mieheksi nuilla naisten mieliksi luikertelu manöövereillänne, vaikka sitten jonkun naisen saisittekin, mutta olette kyllä pahempia naisten perseen nuolijoita ja mielistelijöitä kuin valkoritarit ikinä. Oikein opiskelette miten miellyttää naista ja vajoatte vetämään ihan mitä tahansa narrin osaa, valkoritareilla se tulee sentään luonnostaan, vaikka sillä ei tuloksia saisikaan.

    Äänestä

  • 4+20 kirjoitti:

    Minusta vajoatte oikein super beta mieheksi nuilla naisten mieliksi luikertelu manöövereillänne, vaikka sitten jonkun naisen saisittekin, mutta olette kyllä pahempia naisten perseen nuolijoita ja mielistelijöitä kuin valkoritarit ikinä. Oikein opiskelette miten miellyttää naista ja vajoatte vetämään ihan mitä tahansa narrin osaa, valkoritareilla se tulee sentään luonnostaan, vaikka sillä ei tuloksia saisikaan.

    Eli siis kenenkään, ei atmien, valkoritarien tai pelimiesten pidä saada naista, vaan pitää keskittää kaikki energia luovuuden sijasta naisten haukkumiseen?? Miksi te Atmit ja muut lassukat haluatte että laatugimma antautuu teille ja te kaikki vajoatte surkeuteen ja teette perheestännekin samanlaisia epäonnistujia ja ihmisraunioita?? En ymmärrä miksei nainen saisi kurkottaa parasta mahdollista miestä kohti, jos kerta mahdollisuuksia on kun se 9kk kuitenkin sitä uutta Atm lassukkaa pitää odottaa??

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Eli siis kenenkään, ei atmien, valkoritarien tai pelimiesten pidä saada naista, vaan pitää keskittää kaikki energia luovuuden sijasta naisten haukkumiseen?? Miksi te Atmit ja muut lassukat haluatte että laatugimma antautuu teille ja te kaikki vajoatte surkeuteen ja teette perheestännekin samanlaisia epäonnistujia ja ihmisraunioita?? En ymmärrä miksei nainen saisi kurkottaa parasta mahdollista miestä kohti, jos kerta mahdollisuuksia on kun se 9kk kuitenkin sitä uutta Atm lassukkaa pitää odottaa??

    Kyllä niitä voi saada, mutta naisten pitäis lopettaa tuollaiset kaiket paskatestit ja kelpuuttaa miehiä ihan omana itsenään, ilman että tarvii mitään pellen roolia alkaa vetämään. Samoin miesten pitäis lopettaa mun mielestä tuollainen väkisin roolien opettelu toisten mielyttämiseksi ja sen sijaan olla vaan omana itsenään ja tyytyä siihen mitä sillä saa, tai sitten olla ilman.

    Kyllä mä ymmärrän miten joku pelimiesopuksien lukeminen voi kuulostaa houkuttelevalta, jos ei kerran ketään saa, mutta siinä samalla just tukee tuota paskasysteemiä ja ylläpitää sitä ettei naisten tarvitse muuttua, vaan voi just odottaa että miehet sopeutuu mihin tahansa.

    Äänestä

  • 16+18 kirjoitti:

    Kyllä niitä voi saada, mutta naisten pitäis lopettaa tuollaiset kaiket paskatestit ja kelpuuttaa miehiä ihan omana itsenään, ilman että tarvii mitään pellen roolia alkaa vetämään. Samoin miesten pitäis lopettaa mun mielestä tuollainen väkisin roolien opettelu toisten mielyttämiseksi ja sen sijaan olla vaan omana itsenään ja tyytyä siihen mitä sillä saa, tai sitten olla ilman.

    Kyllä mä ymmärrän miten joku pelimiesopuksien lukeminen voi kuulostaa houkuttelevalta, jos ei kerran ketään saa, mutta siinä samalla just tukee tuota paskasysteemiä ja ylläpitää sitä ettei naisten tarvitse muuttua, vaan voi just odottaa että miehet sopeutuu mihin tahansa.

    Homma ei toimi noin, koska yleensä kun ihminen on "oma itsensä", on se täynnä pelkoa, vihaa ja tunnesotkuja. Tuo on ihan kaunis ajatus, mutta toimimaton, koska ihminen on ihmiselle peto. Miehet, jotka saisivat naisia olemalla "oma itsensä"(kts ylempää), ennemmin tai myöhemmin huijaisivat jossain vaiheessa jotta saisivat uusia haaremeita ja alkaisivat seksihurjastelemaan.

    Ja sitten kun on nykyaikaisessa tieteellisessä maailmassa profiloitu "oma itsensä"- persoona( kaikki eivät nimittäin ole samanlaisia), niin kaikki yrittäisivät silloin matkia sitä "koska sillä saa naisia". Jokaisen "oma itsensä persoona" on kuitenkin erilainen eikä voi olettaa että kaikki naiset rakastuvat aina kaikkiin niihin miehiin jotka "ovat oma itsensä". Naisten pitää kuitenkin jossain vaiheessa oppia erottamaan feikkaajat ja "oman itsensä" esittäjät toisistaan, jotta he pysyisivät sinun haluamassasi utopiassa( eli "oma itsensä rooli" on se oikea persoona muoto jolla saa naisia).

    Siksi miesten tulisi pyrkiä olemaan aina PARAS MAHDOLLINEN ITSENSÄ eli osattava älykkäästi ja lahjakkaasti irrottaa itsestään vihan, pelon ja itsekkäät katkerat ajatukset. Naiset ja miehet ovat harjoittaneet tätä peliä jo miljoonia vuosia, joten on oletettavaa että naiset osaavat lukea miestä silloin kun hän on rento, hauska ja seksikäs. Naisten kanssa oleminen on taito ja lahja, jota kaikilla ei vain ole. Siksi ei ole mitenkään kummallista, että jotkut haluavat saada edes joskus seksiä eikä aina vain olla puutteessa vieressään "oma itsensä", jonka näkee peilistä ja on syypää ikuiselle selibaatille!

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Homma ei toimi noin, koska yleensä kun ihminen on "oma itsensä", on se täynnä pelkoa, vihaa ja tunnesotkuja. Tuo on ihan kaunis ajatus, mutta toimimaton, koska ihminen on ihmiselle peto. Miehet, jotka saisivat naisia olemalla "oma itsensä"(kts ylempää), ennemmin tai myöhemmin huijaisivat jossain vaiheessa jotta saisivat uusia haaremeita ja alkaisivat seksihurjastelemaan.

    Ja sitten kun on nykyaikaisessa tieteellisessä maailmassa profiloitu "oma itsensä"- persoona( kaikki eivät nimittäin ole samanlaisia), niin kaikki yrittäisivät silloin matkia sitä "koska sillä saa naisia". Jokaisen "oma itsensä persoona" on kuitenkin erilainen eikä voi olettaa että kaikki naiset rakastuvat aina kaikkiin niihin miehiin jotka "ovat oma itsensä". Naisten pitää kuitenkin jossain vaiheessa oppia erottamaan feikkaajat ja "oman itsensä" esittäjät toisistaan, jotta he pysyisivät sinun haluamassasi utopiassa( eli "oma itsensä rooli" on se oikea persoona muoto jolla saa naisia).

    Siksi miesten tulisi pyrkiä olemaan aina PARAS MAHDOLLINEN ITSENSÄ eli osattava älykkäästi ja lahjakkaasti irrottaa itsestään vihan, pelon ja itsekkäät katkerat ajatukset. Naiset ja miehet ovat harjoittaneet tätä peliä jo miljoonia vuosia, joten on oletettavaa että naiset osaavat lukea miestä silloin kun hän on rento, hauska ja seksikäs. Naisten kanssa oleminen on taito ja lahja, jota kaikilla ei vain ole. Siksi ei ole mitenkään kummallista, että jotkut haluavat saada edes joskus seksiä eikä aina vain olla puutteessa vieressään "oma itsensä", jonka näkee peilistä ja on syypää ikuiselle selibaatille!

    Niin kyllä mä tiedän ettei se toimi, mutta silti halveksun kaikkia jotka vammailevat, ihan samassa halveksin naisia jotka odottavat miehiltä kaikkia typeryyksiä, kuin myös niitä miehiä jotka niihin ryhtyvät.

    Samoin en tykkää typeristä tosiTV-ohjelmista televisioissa, mutta tiedän kyllä ettei niiden lähetykset, tai katsojat lopu siihen että ne molemmat vituttavat minua typeryydellään.

    Äänestä

  • 4+19 kirjoitti:

    Niin kyllä mä tiedän ettei se toimi, mutta silti halveksun kaikkia jotka vammailevat, ihan samassa halveksin naisia jotka odottavat miehiltä kaikkia typeryyksiä, kuin myös niitä miehiä jotka niihin ryhtyvät.

    Samoin en tykkää typeristä tosiTV-ohjelmista televisioissa, mutta tiedän kyllä ettei niiden lähetykset, tai katsojat lopu siihen että ne molemmat vituttavat minua typeryydellään.

    Sä olet nyt "oma itsesi" eli tyypillinen atmi luuseri lassukka joka demonstroi vihaa, pelkoa ja omaa hajonnutta persoonaansa. Kukaan nainen ei huoli tuommoista "miestä", joka on vammaisella tavalla itsesäälissä rypevä pyyhkeen kehään heittänyt uhri. Vaan miehen, joka menee päivänvaloon demonstroimaan korkeaa statusta, koska ei näe itseään siipirikkoisena uhrina ja naisia pahoina ihmisinä.

    Elämä on vain kevytmielistä leikkiä.

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Sä olet nyt "oma itsesi" eli tyypillinen atmi luuseri lassukka joka demonstroi vihaa, pelkoa ja omaa hajonnutta persoonaansa. Kukaan nainen ei huoli tuommoista "miestä", joka on vammaisella tavalla itsesäälissä rypevä pyyhkeen kehään heittänyt uhri. Vaan miehen, joka menee päivänvaloon demonstroimaan korkeaa statusta, koska ei näe itseään siipirikkoisena uhrina ja naisia pahoina ihmisinä.

    Elämä on vain kevytmielistä leikkiä.

    Kyllä mut on huolittu monestikin. Ei ole pakko näet olla mikään pelimies, tai atm, vaan on meistä on moneen junaan.

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Sä olet nyt "oma itsesi" eli tyypillinen atmi luuseri lassukka joka demonstroi vihaa, pelkoa ja omaa hajonnutta persoonaansa. Kukaan nainen ei huoli tuommoista "miestä", joka on vammaisella tavalla itsesäälissä rypevä pyyhkeen kehään heittänyt uhri. Vaan miehen, joka menee päivänvaloon demonstroimaan korkeaa statusta, koska ei näe itseään siipirikkoisena uhrina ja naisia pahoina ihmisinä.

    Elämä on vain kevytmielistä leikkiä.

    "Siksi miesten tulisi pyrkiä olemaan aina PARAS MAHDOLLINEN ITSENSÄ eli osattava älykkäästi ja lahjakkaasti irrottaa itsestään vihan, pelon ja itsekkäät katkerat ajatukset."

    Tässä ajattelemisen arvoinen ajatelma. Taisi vihdoinkin oppia jotain tältä palstalta;)

    Äänestä

  • 11+6 kirjoitti:

    Kyllä mut on huolittu monestikin. Ei ole pakko näet olla mikään pelimies, tai atm, vaan on meistä on moneen junaan.

    Naisten iskeminen on peli, ja peli on yleensä joko kivaa ajanvietettä tai luovaa leikkiä. Tässä pelissä voi jopa ( oh no!) saada pillua tai elämänkumppanin, niin se olkoon K- 18 "olen oma itseni" kukkahattutätien kielletyllä listalla. Hakkaa sinä vain ohjaimesi tattia, minä otan vastaan kaiken naisrakkauden kuin piisaa, kerran vaan täällä saakeli sentää vaan eletään! Odota "olemalla oma itsesi" sitä marttaasi vaikka sata vuotta, minä menen elämään aitoa miehen makuista elämää.

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Naisten iskeminen on peli, ja peli on yleensä joko kivaa ajanvietettä tai luovaa leikkiä. Tässä pelissä voi jopa ( oh no!) saada pillua tai elämänkumppanin, niin se olkoon K- 18 "olen oma itseni" kukkahattutätien kielletyllä listalla. Hakkaa sinä vain ohjaimesi tattia, minä otan vastaan kaiken naisrakkauden kuin piisaa, kerran vaan täällä saakeli sentää vaan eletään! Odota "olemalla oma itsesi" sitä marttaasi vaikka sata vuotta, minä menen elämään aitoa miehen makuista elämää.

    "olemalla oma itsesi" toimii ihan ok, jos on ytmi;)

    Äänestä

  • 4+20 kirjoitti:

    Minusta vajoatte oikein super beta mieheksi nuilla naisten mieliksi luikertelu manöövereillänne, vaikka sitten jonkun naisen saisittekin, mutta olette kyllä pahempia naisten perseen nuolijoita ja mielistelijöitä kuin valkoritarit ikinä. Oikein opiskelette miten miellyttää naista ja vajoatte vetämään ihan mitä tahansa narrin osaa, valkoritareilla se tulee sentään luonnostaan, vaikka sillä ei tuloksia saisikaan.

    Ylläri sulle: parisuhteessakin auttaa kummasti, jos on halua miellyttää toista. Jos ajattelee vaan että toisen pitäis miellytttää sua ja itse ei ole valmis tekemään mitään, niin ei todellakaan mene hyvin suhteissa. Edes yhden yön panoissa.

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Sä olet nyt "oma itsesi" eli tyypillinen atmi luuseri lassukka joka demonstroi vihaa, pelkoa ja omaa hajonnutta persoonaansa. Kukaan nainen ei huoli tuommoista "miestä", joka on vammaisella tavalla itsesäälissä rypevä pyyhkeen kehään heittänyt uhri. Vaan miehen, joka menee päivänvaloon demonstroimaan korkeaa statusta, koska ei näe itseään siipirikkoisena uhrina ja naisia pahoina ihmisinä.

    Elämä on vain kevytmielistä leikkiä.

    Varsin erinomaisesti kuvaat palstaätmin mielenmaisemaa:
    "tmi luuseri lassukka joka demonstroi vihaa, pelkoa ja omaa hajonnutta persoonaansa - - - vammaisella tavalla itsesäälissä rypevä pyyhkeen kehään heittänyt uhri."

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Naisten iskeminen on peli, ja peli on yleensä joko kivaa ajanvietettä tai luovaa leikkiä. Tässä pelissä voi jopa ( oh no!) saada pillua tai elämänkumppanin, niin se olkoon K- 18 "olen oma itseni" kukkahattutätien kielletyllä listalla. Hakkaa sinä vain ohjaimesi tattia, minä otan vastaan kaiken naisrakkauden kuin piisaa, kerran vaan täällä saakeli sentää vaan eletään! Odota "olemalla oma itsesi" sitä marttaasi vaikka sata vuotta, minä menen elämään aitoa miehen makuista elämää.

    Joo, joku voi tykätä leikkiä nuita seurapiirileikkejä, itse en pahemmin niistä välitä. Olet kyllä sen verran lapsellinen että varmaan tarvitsetkin jotain tuollaista touhua tehdäksesi vaikutuksen voin jo päätellä sen näistä kahdesta lauseesta:

    "Tässä pelissä voi jopa ( oh no!) saada pillua tai elämänkumppanin" "Hakkaa sinä vain ohjaimesi tattia, minä otan vastaan kaiken naisrakkauden kuin piisaa,"

    Nostat pillun jalustalle ja lapsellisesti puhut niinkuin oletuksena niinkuin koko käsite olisi kaikille muille kuin sinulle täysin vieras. Tässä varmaan onkin suurin syy miksi et ole naisia miellyttänyt, olet tuollainen pillun perässä kärkkyjä ja tavoittelet paneskellaksesi kaikkia mahdollisia naisia. Naisilla kun usein on sellainen suojeluvaisto, etteivät haluaisi että miehet pelkkää pillua heiltä hamuavat. Tähän varmaan on yleensä kaatunut se sinun naismenestys, tietysti varmasti on myös sellaisia naisia jotka haluaa just sitä pelkkää seksiä myös siinä missä sinäkin.

    Äänestä

  • 13+18 kirjoitti:

    Joo, joku voi tykätä leikkiä nuita seurapiirileikkejä, itse en pahemmin niistä välitä. Olet kyllä sen verran lapsellinen että varmaan tarvitsetkin jotain tuollaista touhua tehdäksesi vaikutuksen voin jo päätellä sen näistä kahdesta lauseesta:

    "Tässä pelissä voi jopa ( oh no!) saada pillua tai elämänkumppanin" "Hakkaa sinä vain ohjaimesi tattia, minä otan vastaan kaiken naisrakkauden kuin piisaa,"

    Nostat pillun jalustalle ja lapsellisesti puhut niinkuin oletuksena niinkuin koko käsite olisi kaikille muille kuin sinulle täysin vieras. Tässä varmaan onkin suurin syy miksi et ole naisia miellyttänyt, olet tuollainen pillun perässä kärkkyjä ja tavoittelet paneskellaksesi kaikkia mahdollisia naisia. Naisilla kun usein on sellainen suojeluvaisto, etteivät haluaisi että miehet pelkkää pillua heiltä hamuavat. Tähän varmaan on yleensä kaatunut se sinun naismenestys, tietysti varmasti on myös sellaisia naisia jotka haluaa just sitä pelkkää seksiä myös siinä missä sinäkin.

    Pitää sanoa, että eipä ole lisättävää sinun teksteihisi.

    Olet selvästi nauttinut punaisen pillerisi ja asenne on kyllä kohdallaan.

    Juuri nämä valkoritari 2.0-pupet on niitä jotka osaltaan toimivat "enablereina", eli mahdollistavat naisille tuollaisen lapsellisen käytöksen. Ja kuten sanot, niin sitä minäkin sanon, mitä ne harrastavat on tuota jalustointia, mikä ei kyllä auta miehiä sitten yhtään. Päinvastoin, se on sinipillerin mentaliteettia. "Nainen on aina oikeassa, ja minä tunnen alamaisuutta jokaista lutkaa kohtaan". Are you kidding me, man?`

    Hauska miten ne juuri ovat sitä porukkaa, jotka kutsuvat kultin ulkopuolisia jäseniä nimellä AFC (average frustrated chump - turhautunut keskivertojantteri) vaikka -kuten eräskin MPUA(master PUA - omistaa alan firman ja on ollut Mystery Methodin pääohjaajana) kertoi erään toisen entisen PUA-ohjaajan kanssa, että keskivertojantteri saa huomattavasti enemmän naista, kuin pupet.

    Lisäksi kun vertaan omaa PUA-aikaa ja sen jälkeistä aikaa, jolloin tuo pelleily ja rooleilu on vaihtunut juuri enemmänkin tähän omana itsenään olemiseen, niin se on ollut paljon toimivampaa.

    Jos lähdet mukaan "peliin" (pariutumine EI ole peli, jos et sitä sellaiseksi tee) niin nainen on jo voittanut, koska iso osa pelistä - mitä naiset lähinnä pelailevat - johtuu siitä että heillä on seksuaalinen valta, joten siltikin tuo naisen esteradalle osallistuminen on pelatuksi tulemista - on illuusio että mies päättäisi siinä jotain; nainen antaa, mies saa.

    Samoin tästä johtuen naiset kyllä tietävät oman alansa, joten jos olet omana itsenäsi ja toimit kuten mies, etkä kuten pelaileva nainen, se johtaa hyviin tuloksiin. Sinua ei voida pelata, nainen ei ala heittelemään paskatestejä katsoakseen onko sinulla rooli päällä ja kaiken kaikkiaan ei nosta suojaustaan, sillä jokainen tietää että tälläinen creepy PUA on hyvä esimerkki jostain lipevän limaisesta pilluhaukasta, jolle mikään konsti ei ole liian epätoivoinen.

    Äänestä

  • FearStrike kirjoitti:

    Homma ei toimi noin, koska yleensä kun ihminen on "oma itsensä", on se täynnä pelkoa, vihaa ja tunnesotkuja. Tuo on ihan kaunis ajatus, mutta toimimaton, koska ihminen on ihmiselle peto. Miehet, jotka saisivat naisia olemalla "oma itsensä"(kts ylempää), ennemmin tai myöhemmin huijaisivat jossain vaiheessa jotta saisivat uusia haaremeita ja alkaisivat seksihurjastelemaan.

    Ja sitten kun on nykyaikaisessa tieteellisessä maailmassa profiloitu "oma itsensä"- persoona( kaikki eivät nimittäin ole samanlaisia), niin kaikki yrittäisivät silloin matkia sitä "koska sillä saa naisia". Jokaisen "oma itsensä persoona" on kuitenkin erilainen eikä voi olettaa että kaikki naiset rakastuvat aina kaikkiin niihin miehiin jotka "ovat oma itsensä". Naisten pitää kuitenkin jossain vaiheessa oppia erottamaan feikkaajat ja "oman itsensä" esittäjät toisistaan, jotta he pysyisivät sinun haluamassasi utopiassa( eli "oma itsensä rooli" on se oikea persoona muoto jolla saa naisia).

    Siksi miesten tulisi pyrkiä olemaan aina PARAS MAHDOLLINEN ITSENSÄ eli osattava älykkäästi ja lahjakkaasti irrottaa itsestään vihan, pelon ja itsekkäät katkerat ajatukset. Naiset ja miehet ovat harjoittaneet tätä peliä jo miljoonia vuosia, joten on oletettavaa että naiset osaavat lukea miestä silloin kun hän on rento, hauska ja seksikäs. Naisten kanssa oleminen on taito ja lahja, jota kaikilla ei vain ole. Siksi ei ole mitenkään kummallista, että jotkut haluavat saada edes joskus seksiä eikä aina vain olla puutteessa vieressään "oma itsensä", jonka näkee peilistä ja on syypää ikuiselle selibaatille!

    "Homma ei toimi noin, koska yleensä kun ihminen on "oma itsensä", on se täynnä pelkoa, vihaa ja tunnesotkuja. Tuo on ihan kaunis ajatus, mutta toimimaton, koska ihminen on ihmiselle peto. Miehet, jotka saisivat naisia olemalla "oma itsensä"(kts ylempää), ennemmin tai myöhemmin huijaisivat jossain vaiheessa jotta saisivat uusia haaremeita ja alkaisivat seksihurjastelemaan."

    Jos tuo on se, mikä on sinun omana itsenään oleminen, niin ei se tarkoita sitä että se olisi sitä muilla.

    Olla omana itsenään, on tämä puppejen mantran tavoin hokema "olla itsevarma ja rento", sellainen mikä olisit kaveriesi ja läheistesi kanssa muutenkin. Heti, jos alat "demonstroida" sitä, sinä vedät roolia, minkä kyllä näkee todennäköisesti jokainen, naiset nyt ainakin.

    Jäät ilman naista siinä touhussa, paitsi jos nainen on jo päättänyt että haluaa sinut, ja aikoo kestää tuon lapsellisen esiintymisesi.

    Tosin, se pitää kertoa, että jännämiesten omana itsenään oleminen kyllä pitää sisällään negatiivisia tuntemuksia, joten heillä tuollainen omana itsenään toimiminen myös toimii. Se itse asiassa on syy miksi naiset valitsevat heidät.

    Heille se on parhaana mahdollisena itsenään toimimista.

    Äänestä

Oikein hyvä lista, lisäisin, että naisen ulkonäkö on se suosio tekijä, mutta jos haluaa, että suhde kestää ensi rakkauden jälkeen, pitää olla samaa aaltopituutta ja muita syitä olla yhdessä tai voihan sitä jäädä roikkumaan ilman jatkuvaa rakkautta ihmiseen, joka ei muuten innosta. Itse en jaksaisi hetkeäkään mitään baaristatusjätkää,status on kova peli monille, mutta mitä vanhemmaksi tulen, ei kiinnosta mikään status, enemmänkin, se mies joka kiinnostaa, ansaitsisi luontaisesti kunnioitusta ja statusta, koska hänessä on jotain. Kundit uskoo, että naista pitää antaa odotuttaa ja näyttää halutulta, tärkeältä ym. mutta olen koko ikäni nähnyt sen läpi, että se on peli ja itse rakastuneena haluan olla vain yhdessä koko ajan ja en sitä peliä pelaa ja mies häipyy, kun en pelaa, joten vain suhteet 'takiaisiin' onnistuvat, varmaan sitten toimii yleensä ja miehet myös yleensä pitävät
tätä käyttäytymistä hyvin tärkeänä.

Äänestä
  • "mitä vanhemmaksi tulen, ei kiinnosta mikään status"

    Mitä vanhemmaksi tulet, sitä huonommat mahdollisuudet sinulla on statusmieheen. Näin ihminen sopeutuu muuttuneeseen tilanteeseen.

    Äänestä

  • 12+12 kirjoitti:

    "mitä vanhemmaksi tulen, ei kiinnosta mikään status"

    Mitä vanhemmaksi tulet, sitä huonommat mahdollisuudet sinulla on statusmieheen. Näin ihminen sopeutuu muuttuneeseen tilanteeseen.

    Ei niinkään, minusta vain suurin osa statusvoittajista on bluffilla pelaavia psykopaatteja ja narsisteja ja koko sosiaalipsykologinen ihmisten käyttäytyminen on minulle vitsi.

    Äänestä

  • :-) kirjoitti:

    Ei niinkään, minusta vain suurin osa statusvoittajista on bluffilla pelaavia psykopaatteja ja narsisteja ja koko sosiaalipsykologinen ihmisten käyttäytyminen on minulle vitsi.

    peli, kellä on status sillä on status. Ja statuksella saa naista.

    Äänestä

  • status ei ole kirjoitti:

    peli, kellä on status sillä on status. Ja statuksella saa naista.

    ? Status saavutetaan erinäisillä keinoilla ja hyvällä naamalla.

    Äänestä

  • :-) kirjoitti:

    ? Status saavutetaan erinäisillä keinoilla ja hyvällä naamalla.

    Naama on naama ja status on status. Statuksen voi hankki vaikka rokkarina, urheilijana, tai muuten vaan rikastua ja elä elämää joka osoittaa rahan. Esim. rokkarin statuksella saa naista minkä ehtii hoidella. Ja melkein sama varmaan urheilijallakin. Helpointa on kuitenkin kasvattaa raha-asiansa kondikseen ja hankkia status työuralla ja mammonalla;)

    Äänestä

  • status ei ole kirjoitti:

    Naama on naama ja status on status. Statuksen voi hankki vaikka rokkarina, urheilijana, tai muuten vaan rikastua ja elä elämää joka osoittaa rahan. Esim. rokkarin statuksella saa naista minkä ehtii hoidella. Ja melkein sama varmaan urheilijallakin. Helpointa on kuitenkin kasvattaa raha-asiansa kondikseen ja hankkia status työuralla ja mammonalla;)

    Alkuviestissä puhuttiin baaristatuksesta. Hyvää yötä!

    Äänestä

  • :-) kirjoitti:

    Alkuviestissä puhuttiin baaristatuksesta. Hyvää yötä!

    sama asia.

    Äänestä

  • 12+12 kirjoitti:

    "mitä vanhemmaksi tulen, ei kiinnosta mikään status"

    Mitä vanhemmaksi tulet, sitä huonommat mahdollisuudet sinulla on statusmieheen. Näin ihminen sopeutuu muuttuneeseen tilanteeseen.

    Juuri näin. Se on hauskaa, kun naisiakin rupeaa kiinnostamaan enemmän miehen sisin, ja kiltteys ja kunnollisuus, kun on täytetty 30 vuotta.

    Sitä ennen asetetaan tiukkoja kriteereitä toimeentulolle, ulkonäölle jne.

    Äänestä

Aivan helvetin hyvää havainnointia kaikki 10 kohtaa. Kaltaisesi neron pitäisi olla ravintopyramidin huipulla potkimassa idiootteja alas, mutta eipä ainuttakaan naista vielä kertomassa kuinka äly on seksikästä. Sitähän se ei näet ole! Nainen pitää seksikkäänä kohtaa 3, ja kuvittelee, että ulkoinen menestys todistaa älystä, mikä on silkkaa materialismia. Todellinen älykkyys ei kuitenkaan ole luonteeltaan materialistista ja ulkoista, vaan sisäistä ja siten henkistä, miksi älykkäimmät ihmiset eivät useinkaan ole rikkaimpia.

Äänestä
  • Tuo on täysin yksilökohtaista. Itse en jaksa kuunnella normaaliälyisten höpinöitä, mieluummin ollenkaan, niin arvattavia ja tylsiä, huumori ok. Sängyssä ei voi kiihottua, jos mies ei ole mielestäni älykäs, tätä en voi ohittaa. Media myy trendejä, joissa on coolia olla tyhmä ja älykkölookit tv sarjoissa ovat nöyryyttäviä, mutta olen medialukutaitoinen, eikä minua jaksa kiinnostaa.

    Äänestä

  • Äly on seksikästä. Ai niin, olen mies :-D

    Äänestä

  • Aivan paska lista mutta samakos tuo minulle. Koska jos miehet ajattelee että naisen taso=naisen ulkonäkö niin tällä koko asettelulla ei ole mitään tekemistä minun kanssani. Totta kai ne naiset jotka miettii eniten ulkonäköään on niitä pinnallisimpia joihin tämä lista pätee, ne on yleensä niitä trimmattuja ja hyvinmeikattuja joilla on istuvat vaatteet ja joita miehet haluaa. Niitä naisia on EHKÄ olemassa mutta kumma kyllä, suurin osa naisista on ihan aitoja ihmisiä jotka etsii myös miehestä ihan aitoja asioita. :----D

    Tai sitten on yhtä todennäköistä että minäkin olen erehtynyt luulemaan itseäni naiseksi...

    Äänestä

  • naisvalas kirjoitti:

    Aivan paska lista mutta samakos tuo minulle. Koska jos miehet ajattelee että naisen taso=naisen ulkonäkö niin tällä koko asettelulla ei ole mitään tekemistä minun kanssani. Totta kai ne naiset jotka miettii eniten ulkonäköään on niitä pinnallisimpia joihin tämä lista pätee, ne on yleensä niitä trimmattuja ja hyvinmeikattuja joilla on istuvat vaatteet ja joita miehet haluaa. Niitä naisia on EHKÄ olemassa mutta kumma kyllä, suurin osa naisista on ihan aitoja ihmisiä jotka etsii myös miehestä ihan aitoja asioita. :----D

    Tai sitten on yhtä todennäköistä että minäkin olen erehtynyt luulemaan itseäni naiseksi...

    Lista on täyttä totta suurelta osin.

    Äänestä

  • "Aivan helvetin hyvää havainnointia kaikki 10 kohtaa. Kaltaisesi neron pitäisi olla ravintopyramidin huipulla potkimassa idiootteja alas"

    Sarkasmitutkani taitaa olla huollon tarpeessa. En nimittäin todellakaan osaa sanoa, oletko nyt tosissasi vai et?!

    Äänestä

  • outsider1 kirjoitti:

    "Aivan helvetin hyvää havainnointia kaikki 10 kohtaa. Kaltaisesi neron pitäisi olla ravintopyramidin huipulla potkimassa idiootteja alas"

    Sarkasmitutkani taitaa olla huollon tarpeessa. En nimittäin todellakaan osaa sanoa, oletko nyt tosissasi vai et?!

    Sinun pitäisi keskittyä havainnoimaan 9000 muuta sukupuolta ja tehdä niistä lista. Ehkä löytäisit niistä jonkun myös itsellesi. Miten olisi "ameeba-selkärankaiset tekopenikselliset transmiehet"?

    Äänestä

  • outsider1 kirjoitti:

    "Aivan helvetin hyvää havainnointia kaikki 10 kohtaa. Kaltaisesi neron pitäisi olla ravintopyramidin huipulla potkimassa idiootteja alas"

    Sarkasmitutkani taitaa olla huollon tarpeessa. En nimittäin todellakaan osaa sanoa, oletko nyt tosissasi vai et?!

    Tai maistuisiko TransHuora??

    Äänestä

  • UPDATE_10423959 kirjoitti:

    Äly on seksikästä. Ai niin, olen mies :-D

    Huippuälykäs ja sivistynyt nainen on erittäin seksikäs. Ai niin, olenkin oikeasti ja todellisuudessakin mies.

    Äänestä

Kuulostaa ihan järkevältä listalta.

Oikeastaan vain yhteen kohtaan voisin heittää mahdollisen vaihtoehtoisen selityksen:

"7. Mitä kauniimpi nainen, sitä sosiaalisempi"
"- Mitä kauniimpi nainen, sitä haluttomampi jättämään porukan miehen takia."

Toisin kuin ap selitti että kauniimpi nainen haluaa tarkkailla miestä porukassa ja testata pystyykö mies olemaan johtaja...

Niin itse vähän luulen että tuo ero tulee enemmänkin vain siitä että kauniimpi nainen saa jatkuvasti enemmän lähestymisyrityksiä miehiltä. Joten se kaunis nainen ei yleensä ole kovin otettu tai innostunut miesten lähestymisistä, siksi ei ole yhtä innokas jättämään muiden naisten seuraa satunnaisen miehen takia.

Samaten ne kauniit naiset voivat kokea jatkuvat miesten lähestymiset uuvuttavana, joten hakevat baareihin itselleen rauhaa sillä isolla naislaumalla.

Äänestä
  • Oisko niin että mitä kauniimpi nainen, sen nirsompi. Ei kauniiden naisten tarvi ikinä mennä miesten perään vaan voivat viettää aikaansa kavereiden kans seurustellen jos siltä tuntuu. Miehiä on aina pilvin pimein. Ei ne karkaa.

    Äänestä

  • "7. Mitä kauniimpi nainen, sitä sosiaalisempi"

    Minä korjaisin tätä niin että mitä kauniimpi nainen on, sitä helpompaa saada kavereita. Yleensä kauniilla naisella on baarissa seuraa, halusi hän sitä tai ei. Ja siinähän se naisseura onkin hyödyksi, ettei tarvitse yksin torjua iskuyrityksiä. Kaunis yksinäinen nainen on otollinen kohde juuri niille ei-kiinnostaville miehille joiden pelimiestaidot eivät riitä isossa porukassa olevan naisen pokaamiseen.

    Äänestä

Kyllähän toi lista varmaan aika suurpiirteittäin on just noin. Jokaisen yksilön kohdalla toimii asiat erilailla ja senpä vuoksi tarvitaan myös rutkasti ihmistuntemusta, että tajuaa heti millä toimii kenenkin kohdalla.

Takerruin vähän tuohon 7. kohtaan. "Mitä kauniimpi sen sosiaalisempi ja myös haluttomampi lähtemään porukastaan pois". Sehän on just epäsosiaalisuutta, jos nainen tarvitsee koko ajan sen hovinsa ympärilleen, eikä osaa lähteä siitä pois. Meidän kaveriporukassa jokainen käy välillä "tarkastuskierroksilla" ja joku jää sille tielle ja joku palaa, mutta ei todellakaan nyhjätä koko iltaa samassa porukassa tai edes samassa ravintolassakaan välttämättä.
Tai sit toi ohje koskee jotain teininaisia, jotka eivät vielä osaa liikkua ilman ryhmää, eli heillä ei ole siis vielä normaalia itsetuntoa.

Itse törmäsin 3. kohtaan joulukuussa. Kyseessä oli julkkistason urheilija ja tiesin, että urheilu-uran lisäksi hänellä on myös hyvä ihan oikea ammatti. Eli statusta ja rahaa oli. Muisti tuoda sen hyvin esiin meidän parilla treffeillä... ymmärsin kyllä, että hän yritti tehdä vaikutusta, mutta sillä hetkellä se oli lähinnä kiusallista leuhkimista.

Äänestä
  • että annoitko urheilijaytmille, mutta en kysy.

    Äänestä

  • "Itse törmäsin 3. kohtaan joulukuussa. Kyseessä oli julkkistason urheilija ja tiesin, että urheilu-uran lisäksi hänellä on myös hyvä ihan oikea ammatti. Eli statusta ja rahaa oli. Muisti tuoda sen hyvin esiin meidän parilla treffeillä... ymmärsin kyllä, että hän yritti tehdä vaikutusta, mutta sillä hetkellä se oli lähinnä kiusallista leuhkimista."

    Kuten sinäkin muistat tuoda esiin että olit treffeillä julkkisurheilijan kanssa ;)

    Äänestä

  • tekisi mieli kysyä kirjoitti:

    että annoitko urheilijaytmille, mutta en kysy.

    "että annoitko urheilijaytmille, mutta en kysy."

    Taso eli status ratkaisee, ei se onko mies mukava tms. Eli ellei nimim. pimppaloora ole huipputason nainen (25v malli tms), vastaus on kyllä.

    Äänestä

  • hgfjcdfhcd kirjoitti:

    "Itse törmäsin 3. kohtaan joulukuussa. Kyseessä oli julkkistason urheilija ja tiesin, että urheilu-uran lisäksi hänellä on myös hyvä ihan oikea ammatti. Eli statusta ja rahaa oli. Muisti tuoda sen hyvin esiin meidän parilla treffeillä... ymmärsin kyllä, että hän yritti tehdä vaikutusta, mutta sillä hetkellä se oli lähinnä kiusallista leuhkimista."

    Kuten sinäkin muistat tuoda esiin että olit treffeillä julkkisurheilijan kanssa ;)

    Haukutte palstanaisia lihaviksi ja rumiksi, mutta hyvin ne vaan tuntuu kelpaavan tuolla oikeassa maailmassa. Kenellä tässä on siis ongelma?

    Äänestä

  • whiteknite kirjoitti:

    Haukutte palstanaisia lihaviksi ja rumiksi, mutta hyvin ne vaan tuntuu kelpaavan tuolla oikeassa maailmassa. Kenellä tässä on siis ongelma?

    Kateus ja katkeruus on näiden ukkojen ongelma numero yksi. Eikä löydy peiliäkään mihin katsoa.

    Äänestä

" Muuten on takertuja, liian helppo eli heikkotasoinen. Eikä nainen pääse välillä jahtaamaan ja jännäämään saako hän tämän miehen vai ei. Nainen haluaa miehen joka saisi muutakin naisia, eikä siksi pelkää menettää naista."

Nimenomaan. Olet ymmärtänyt kaiken oikein. Pahin moka minkä mies voi tehdä on roikkua naisessa kuin hukkuva. Ei kukaan halua ihmistä joka on niin epäsuosittu ettei muuta seuraa löydy. Tain niin yksinäinen ja mielenkiinnoton ettei saa aikaansa ilman naista kulumaan.

Äänestä

Ihan jees listaus.

Mutta lähinnä loppupään kohdalla on sanottava se, että siinä on paljon näitä ns. PUA-uskomuksia.

Eräs näiden yhdistävä tekijä on siinä, että nuo kaikki ovat sellaisen naisen merkkejä, jotka eivät ole kovin kiinnostuneita sinusta.

Ne ovat näitä "ehkä", ellei jopa "ei"-naisia.

Yleensä esim. kiinnostuneet naiset haluavat paljon seuraasi, samoin he toki suostuvat johdattaviksi, mutta yleensä se ei mitenkään ole tarpeen vaan "asiat vain tapahtuu" (tunnetaan nimellä yhteisymmärrys). Naista jota pitää raahata perässään, eivät jahtaa muut kuin timantinkovat betat, jotka uskovat että se on ainoa tapa.

Tietysti on olemassa myöskin niitä idioottipissiksiä, jotka uskovat että mies on arvollinen, jossa se hyppii noiden mainittujen renkaiden läpi, mutta sellaistahan me emme halua muutenkaan emmehän?

Tämä on yksi esimerkki siitä, miten PUA-oppi on 100% sinipilleröintiä, ja YTM ei voi käsittää miksi jotkut miehet suostuvat sellaiseen, ja miksi se olisi tarpeen.

Sitten vielä tuo kohta 7. Se on rajoittava uskomus. Kauneus ei korreloi sosiaalisuuden kanssa, vaan se voi olla jopa päinvastoin, sillä kauniiden naisten ei ole tarvinnut kehittää persoonallisuutta tai sosiaalisia taitoja, koska ovat aina olleet vastaanottavina osapuolina.

Äänestä

Jatka vain opiskelujasi. Tosin taidat tehdä niitä ns. etäopintoina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


From ATM to YTM kirjoitti:

Tässä hieman koostetta asioista joita on tullut opittua tasoa nostaessa. Olkaa ihmeessä hyvät ja täydentäkää listaa :) Lähinnä baarijuttuja, mutta pätee varmaan muuallakin.

Henk koht top 10:

1. Tasoteoria pätee, ja naisilla taso = ulkonäkö
- jos rankkaat naiset ulkonäön perusteella ykkösestä kymppiin, löydät äkkiä ylärajan jonka ylittäviä naisia et saa. Sielunkumppani tms on haettava oman tasoisten joukosta, tai sitten tasoa pitää nostaa

2. Jos naisen ulkonäkö miellyttää, et ole ainoa
- usein sitä toivoo että itse asttuisi tykkäämään naisesta josta muut ei tykkää. Näin harvemmin käy. Se vähän pullea nainen miellyttää muitakin miehiä

3. Raha ja ammatti on plussaa, leuhkiminen iso miinus
- hyvä ammatti ja hyvät tulot, iso plussa. 25-35v naisille ihan valtava plussa. Mutta leuhkiminen on turn-off, niin paha että kovakin statusmies munaa äkkiä mahkunsa saada nainen

4. Pituus on kova sana, mutta poikkeuksiakin on
- pituus on naisille kuin fetissi. Pakko saada katsoa miestä ylöspäin. Mutta on poikkeuksiakin, jos itseluottamusta riittää

5. Iso nainen haluaa ison miehen
- jos pidät muodokkaammista naisista mutta olet fyysisesti pieni, huono tsägä. Iso nainen haluaa kanssa sen primitiivisen turvallisuuden tunteen, ja yleensä haluaa tuntea itsensä pieneksi miehen rinnalla vaikkei todellisuudessa olisikaan pieni

6. P/s-markkinat ovat kilpailua
- iso kompastuskivi minulle, en ole luontaisesti kilpailuhenkinen. Baarissa on aina käynnissä huomaamaton kisa statuksesta; kuka istuu keskellä, kuka johtaa, kuka on muita rennompi, jne. Jos et halua kisata, jäät ilman

7. Mitä kauniimpi nainen, sitä sosiaalisempi
- Mitä kauniimpi nainen, sitä haluttomampi jättämään porukan miehen takia. Oli kiinnostusta tai ei. Kaunokainen haluaa tarkkailla miestä porukassa, pystytkö ottamaan tilanteen haltuun ja olemaan porukan johtaja. Vähemmän kysytty nainen voi suostuakin kahden kesken drinkille

8. Nainen haluaa että mies vie
- ehdottomasti. Mitä kauniimpi nainen, sitä haastavampi viedä. Mutta sitä isomman vaikutuksen se tekee kun mies uskaltaa viedä ja olettaa että nainen seuraa. Jos ei ota riskiä, nainen ei syty

9. Nainen pitää jättää välillä yksin
- tätä on tuskallista oppia. Sitä haluaisi olla naisen kanssa, mutta sen jälkeen kun kiinnostus on heränyt, naisen seurasta voi - ei vaan PITÄÄ - poistua välillä. Vaikka juttelemaan kavereille, tai vaikka muille naisille. Muuten on takertuja, liian helppo eli heikkotasoinen. Eikä nainen pääse välillä jahtaamaan ja jännäämään saako hän tämän miehen vai ei. Nainen haluaa miehen joka saisi muutakin naisia, eikä siksi pelkää menettää naista

10. Pitää edetä, vuoristoradalla
- homman pitää mennä eteenpäin, siten että on vuoristorataa eikä tasaista. Leffavertaus on hyvä, nainen haluaa olla leffassa joka miehen pitää ohjata ja näytellä

Siinähän ne. Oppiminen jatkuu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu