Au pair-perhettä etsitään!

Au pairiksi2015

Heippa!

Olen 23-vuotias nainen Helsingistä ja olen työskennellyt nyt puolitoista vuotta päiväkodissa integroidussa erityisryhmässä, ensin erityisavustajana ja nyt lastenhoitajana sijaisena.
Aikomuksena olisi kuitenkin löytää ihana, lämminhenkinen ja aktiivinen perhe jostain päin maapalloa. Lasten kanssa työskentely on minulle hyvin antoisaa. Tulevaisuuden haaveena olisikin opiskella yliopistossa lastentarhanopettajaksi.

Olen luonteeltani positiivinen ja hymyilevä nuori nainen, joka rakastaa lapsia. Harrastuksiini kuuluu lenkkeily ja kuntosalilla käynti. Jalkapalloa ja lumilautailua olen harrastanut 10 vuotta ja molemmat ovat edelleen minulle lähellä sydäntä. Rakastan ulkona olemista, leipomista sekä ruuanlaittoa. Ystävien kutsuminen kylään ja heille leipominen tekee minut erittäin iloiseksi.
Ajokortti minulta löytyy ja tarvittaessa hyppään myös rattiin. En ole vielä hirveästi ehtinyt töiden ohella matkustaa Eurooppaa kauemmaksi, mutta suurena haaveena on nähdä lätäkön toiselle puolelle ja tavata uusia ihmisiä sekä toivon mukaan saada läpi elämän kestäviä ystäviä!

Etsin au pair-perhettä ensi syksystä 2015 lähtien. Haluan au pair vuoden aikana harjoittaa englanninkielen taitoani lastenhoidon ohella. Eniten kokemusta minulla on yli 3 vuotiaista lapsista, mutta myös sitä nuorempien lasten kanssa oleminen on minulle luontevaa eikä sormi mene suuhun kakkavaippaa vaihdettaessa.
Aloittamisen suhteen olen melko joustava.

Jos haluat minut au pairiksi tai tietää minusta lisää, laita mailia osoitteeseen [email protected]

1

215

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PerheItaliasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1762
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      110
      783
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      674
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      638
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      52
      601
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      20
      590
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      556
    Aihe