Heippa!
Olen 23-vuotias nainen Helsingistä ja olen työskennellyt nyt puolitoista vuotta päiväkodissa integroidussa erityisryhmässä, ensin erityisavustajana ja nyt lastenhoitajana sijaisena.
Aikomuksena olisi kuitenkin löytää ihana, lämminhenkinen ja aktiivinen perhe jostain päin maapalloa. Lasten kanssa työskentely on minulle hyvin antoisaa. Tulevaisuuden haaveena olisikin opiskella yliopistossa lastentarhanopettajaksi.
Olen luonteeltani positiivinen ja hymyilevä nuori nainen, joka rakastaa lapsia. Harrastuksiini kuuluu lenkkeily ja kuntosalilla käynti. Jalkapalloa ja lumilautailua olen harrastanut 10 vuotta ja molemmat ovat edelleen minulle lähellä sydäntä. Rakastan ulkona olemista, leipomista sekä ruuanlaittoa. Ystävien kutsuminen kylään ja heille leipominen tekee minut erittäin iloiseksi.
Ajokortti minulta löytyy ja tarvittaessa hyppään myös rattiin. En ole vielä hirveästi ehtinyt töiden ohella matkustaa Eurooppaa kauemmaksi, mutta suurena haaveena on nähdä lätäkön toiselle puolelle ja tavata uusia ihmisiä sekä toivon mukaan saada läpi elämän kestäviä ystäviä!
Etsin au pair-perhettä ensi syksystä 2015 lähtien. Haluan au pair vuoden aikana harjoittaa englanninkielen taitoani lastenhoidon ohella. Eniten kokemusta minulla on yli 3 vuotiaista lapsista, mutta myös sitä nuorempien lasten kanssa oleminen on minulle luontevaa eikä sormi mene suuhun kakkavaippaa vaihdettaessa.
Aloittamisen suhteen olen melko joustava.
Jos haluat minut au pairiksi tai tietää minusta lisää, laita mailia osoitteeseen [email protected]
Au pair-perhettä etsitään!
Au pairiksi2015
1
148
Vastaukset
- PerheItaliasta
Jos haluat kuulla perheestämme kirjoita minulle [email protected]
Perhe Italiasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575765
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263554- 792492
- 372049
- 331842
- 421809
- 1041730
- 211616
- 271472
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!371388