http://www.menaiset.fi/artikkeli/seksi_ja_suhteet/seksi/petra_32_olen_ollut_sangyssa_130_miehen_kanssa
Tuollaiset pitäis kahlita torille häpeäpaaluun että ihmiset sais sylkeä päälle ohikulkiessaan eikä sekään vielä olisi riitävän paha rangaistus.
Tuollaiset pitäis kahlita torille häpeäpaaluun että ihmiset sais sylkeä päälle ohikulkiessaan eikä sekään vielä olisi riitävän paha rangaistus.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Palstalla jaksetaan aina valittaa kun naiset eivät anna. Kun joku sitten auliisti antaa, alkaa haukkuminen. Onpa tekopyhää.
Eikö tommonen jakari voisi sitten antaa AT-miehelle?
Jos 130 miehelle antaa, niin mitä siellä joukossa parikymmentä ATM:ää missään tuntuisi?
Ei ole tekopyhää. Sinä vain olet tavattoman tyhmä, kun et ymmärrä. Naisen pitäisi valita mies ja antaa hänelle auliisti. Sama tietenkin myös toisin päin. Näin jokainen saisi tarpeeksi, mutta kenenkään ei tarvitsisi ottaa puhki käytettyä Iutkaa. Yksinkertaista, ja tietenkin vähän kärjistettyä selkeyden vuoksi. Ongelma tulee siitä, kun naiset jakelevat ytmeille, jolloin a) naisesta tulee Iutka ja b) ätmit jäävät ilman.
PS. Ei mitään mussutusta siitä, että nainen saa antaa kenelle haluaa eikä tarvitse ätmeille jakaa jos ei halua. Blaa blaa. Ei yhteiskunnassa mikään muukaan pyöri niin, että jokainen tekee kaiken miten itse haluaa. Tai sitten ollaan jotain barbaareja, ja kovin tappelija pöllii kaiken, kukaan ei auta ketään pelkästä hyväntahtoisuudesta jne.
Todennäköisesti suurin osa on juuri näitä armosta autettuja.
Onhan se maannut ätmien kanssa:
"Kertoja, joita kadun? Hah, arvaa montako! Varsinkin 16–19-vuotiaana tuli käytyä läpi kaikenmaailman örkit. Teininä mentiin baariin, pokattiin mies ja aamulla todettiin, että ei helvetti."
No mutta etkä sä vitun idiootti tajua sitä että kun naiset antavat aina väärille miehille, häh?
Mulle kukaan oo koskaan mitään antanu.
No artikkelin nainen tuntuu antaneen vähän kaikille, joten kai siihen joukkoon joku oikeakin on vahingossa eksynyt.
Olisko sen pitänyt tulla sun oven taakse jakamaan sullekin?
Mene ulos hyvä mies ja hanki sitä pillua, jos sen puute niin kovasti vaivaa. Hittoako sä täällä vingut, kun naiset antaa aina muille ja väärille.
No ei ne mulle antais vaikka menisin ulos ja sanoisin antakaa pillua.
Mikä helvetin vajakki sä oikein olet?
Voisko naiselle puhua, kuten ihmisille yleensä? Tehdä tuttavuutta, jutella normaalisti, kysellä kiinnostuneena ja kuunnella. Se pillu tulee kuvioon, jos/kun olet noissa edellä mainituissa asioissa riittävän hyvä ja naiselle tulee tunne, että olet hänestä muutenkin kiinnostunut.
Jos et ole noissa hyvä, kehitä itseäsi tai jäät ilman. Yksinkertaista :)
Unohda tuo liiallinen smalltalk. Petran kanssa ei puhuta vaan pannaan.
"Jokin aika sitten Petra harrasti seksiä kuuden eri miehen kanssa yhden viikon aikana. Sitä seuraavalla viikolla miehiä oli viisi. Osa heistä oli Petran vakkareita eli miehiä, joiden kanssa Petra ei seurustele mutta harrastaa seksiä säännöllisesti."
Kyllä semmoinen jämäkän agressiivisest esitetty "Anna h..ra p..ua" varmaan johtaisi paremmin toivotunlaiseen tuloksen kun ujona kaveripoikana esiintyminen. Nainen olisi sulaa vahaa jo heti kättelyssä määrätietoisen miehen kanssa joka tietää mitä haluaa.
Käsittääkseni on hieman epäilyttävää "hankkia pillua" tuolla menetelmällä. Yleensä sitä käytetään jonkunlaisen suhteen etsimiseen.
No unohdetaan tuo Petra, se on aika marginaalinen nainen, joka ei edes kelpais palstamiehille. Tosin hänen kohdallaan voi tuo "anna pillua" toimiakin.
Itse kirjoitin normaalin naisen lähestymisestä.
Taas ATM:n tyypillinen mustavalkoinen jaottelu. Aggressiivinen jännämies vaatimus tai kaveripoika olemus. Kuten taaskin siinä välimaastossa on monta miestyyppiä jotka saa piparia.
Tuollaisia naisa on paljon. Entisinä aikoina he työskentelivät rahasta, koska parisuhteeseen he eivät kelvanneet. Kenties Petra saa ytminsä tai sitten ei, ehkä stadissa on riittävästi luuserimiehiä myös tälläisiin parisuhteisiin;)
Mistä sä sen tiedät jos hän on 130 muullekin antanut, meinaatko että kaikki oli ytm tason suhteeseen hakusessa. Älä naurata. Urputatte jo siitä että huoratkaan ei anna kun heidän luo pitää vaivautua ja heille joutuu puhumaan että panosta sovitaan. Elämän niin perseestä kun ketään ei tuu oven taa pillua tarjoamaan ja siinä on viel valittamisen varaa jos joku ilmestyisi onko muija väärän kokoinen tai näköinen.
En ole mikään vitun vajakki vaan sosiaali foobikko. Että ootko ite joku vajakki jos et ole sellaisesta ongelmasta koskaan mistään kuullut tai lukenut? Eikä tähän mun ongelmaani ole edes mitään parannuskeinoa.
JA tietenkään naisen JAKAMISPREFERENSSEISSÄ ei koskaan liene mitään värää? Kun nainen pääsee ytmien seuraan on hän tarpeeksi kaunis. Kun tavismies pääsee edes tavisnaisen tuttavaksi on hänessä helvetin paljon enemmän asioita kohdallaan kuin naisessa.
Se tässä tökkii että naiset eivät demonisoi ytmien pinnallisuutta jotka sitä naisiltaan edellyttävät.
Nimenomaan naiset neuvovat ei-saavista miehistä kilttejä orja-kamumiehiä neuvoineen kun lipevät ytmit tekevät iskemiset ja huutopanot jatkoilla sitten instead.
Sekin on mahdollista että kääntää selkänsä vaan ja antaa jakareiden nauttia pelipanomiesten seurasta niin pitkään kun lippu K-karusellissa on voimassa, kuin nöyryyttää itseään iskemisretoriikan yritä-ja erehdy metodein.
Omalla vaimollani on vielä kattavampi tausta.
"Nykyään olen myös alkanut tietoisesti hakea sellaista miestä, joka kunnioittaa naista, sillä sellaista on yllättävän vaikea löytää. Edellinen poikaystäväni ei kunnioittanut minua lainkaan." Eipä taida tuolla parisuhdehistorialla paljoa kunnioitusta herua.
Niinpä sillä kuka nyt muka voisi kunnioittaa halpaa lutkaa.
Hyi helvetti! Pitäisi vetää turpaan tuollaisia lutkia.
V..u joo, palastellaanpas horon kommentteja vähän:
"Vuokrakaksion harmahtavat seinät ovat jo rispaantuneet ja pintaremontin tarpeessa. "
No niin itetysti vuokrakaksio, se "oikea" hommaa sitten omistusasunnon horolle.
"En etsi pelkkää seksiä vaan kaiken tarkoituksena on löytää se oikea. Seksi merkitsee minulle kuitenkin niin paljon, että kumppanin on oltava taitava ja nautittava seksistä yhtä lailla. Kesän ajattelin vielä sinkkuilla, mutta tavoitteeni on, että viimeistään loppukesästä minulla on mies."
Toivottavasti ei ole, kenelläekään haluaisi kohtaloa tuommoisen spermaviemärin miehenä.
"Haluan vahvaluontoisen miehen."
Kyllä se on heikkoluonteinen aisuri mikä tuohn miinaan kävelee.
"Hänellä täytyy olla päämääriä. Vaadin myös älykkyyttä, koska en pidä itseäni tyhmänä. Rakastan keskusteluja ja nautin flirtistä ja huulenheitosta. Nykyään olen myös alkanut tietoisesti hakea sellaista miestä, joka kunnioittaa naista, sillä sellaista on yllättävän vaikea löytää. Edellinen poikaystäväni ei kunnioittanut minua lainkaan."
On kai se vaikeaa ku itsessä ei ole mitään, ei yhtään mitään mitä voisi kunnioittaa, edellinen poikaystävä oli oikea kansi tuohon vakkaan.
"Miehen on ehdottomasti tykättävä myös Viivistä. Hänen on ymmärrettävä, että koira on minun lapseni, eikä sitä saa kohdella miten sattuu. Muutama vakkari on saanut jäädä sen takia, että he ovat alkaneet komennella Viiviä liikaa."
Niin tietysti, viiville pitää sössöttää kuin pikkuvauvalle eikä sille missään nimessä saa yrittää kouluttaa mitään niin että se voisi elää onnellista koiran elämää.
"Sellaiset miehet eivät ole kiinnostuneita siitä, mitä naisen pään sisällä on, mutta eipä niiden miesten omassakaan päässä ole mitään."
Sen verran kuitenkin siellä on että tajuavat horon olevan pelkkä horo, ei sen pään sisällöstä kannata kiinnostua.
"Joskus tämä kaikki tietenkin tökkii. Mietin, miksi en löydä sellaista miestä, joka haluaisi pitää minua kainalossaan aina. "
Jaa no miksiköhän, kyllä elämä on ihmeellistä.
"Olen saanut myös sukupuolitauteja, vaikka suojaudun aina uusien tuttavuuksien kanssa kondomilla. Se ei kuitenkaan aina pidä tai suojaa täydellisesti. Taudit ovat valitettava haitta, kun harrastaa seksiä useamman kuin yhden ihmisen kanssa."
Niin minustakin todella valitettavaa jos joku kunnon mies tuohon mättääseen polkaisee ja saa siitä kuolemantaudin.
"En tee mitään väärää. Ne, jotka ajattelevat, ettei näin saa tehdä, ovat rajoittuneita. Kielteiset asenteet juontavat uskonnollisista näkemyksistä, joiden mukaan esiaviollinen seksi on väärin. Naisen pitää kuitenkin saada nauttia omasta seksuaalisuudestaan ja seksistä aivan kuten miehenkin."
Joo, etpä varmaan niin. Olen ihan mielelläni rajoittunut vaikken uskonnollinen olekaan. No huh huh.
Nainen voi nauttia seksuaalisuudestaan vakaassa parisuhteessa eikä nussimalla kuutta eri miestä saman viikon aikana. Oksettavaa tuollainen.
yhtätoista kahden viikon aikana
"Miehen on ehdottomasti tykättävä myös Viivistä. Hänen on ymmärrettävä, että koira on minun lapseni, eikä sitä saa kohdella miten sattuu. Muutama vakkari on saanut jäädä sen takia, että he ovat alkaneet komennella Viiviä liikaa."
:D:D:D:D:D:D
Ylläoleva lause kertoo naisesta minulle jo jotain, eipä olisi minun nainen:D
kuhisee jopa 6 miestä viikonloppuisin. Jos joku mies komentaa räksyttävää Viiviä Korkeamoraalisen Petran haarat sulkeutuvat ja seuraavalla viikolla onkin kenties tilapäisesti vain 5 miesät Petran kimpussa.
Wanha, ajat sitten palstalla käsitelty juttu.
Pääsikö kukaan palstan miehistä Petran kimppuun?
Olen vastannut ainakin 400 naiselle suomi24 treffeillä eikä kukaan ole minulle antanut mitään. En ole päässyt edes treffeille.
No tuota, miksi vastailet? mene huoriin.
No minä nyt en ainakaan päässyt enkä ehkä tuonkaltaista naista panisikkaan vaikka mulle antaiskin ainakaan jos hänen seksuaalihistoriansa olisi minun tiedossa.
Kyllähän ätmikin tuohon kykenisi jollei olisi ätmi, eihän se ole kuin kymmenisen vuodessa.
Jos en olisi ätmi ja saisin kymmenen naista vuodessa niin minulta kuluisi vähän yli 13 vuotta että pääsisin tuohon Petran lukemaan. Olisin silloin 39-vuotias mutta ei tuo ole minun kohdallani edes teoriassa mahdollista ellei ne naiset sitten olisi maksullisia.
Several viruses are linked with cancer in humans. Our growing knowledge of the role of viruses as a cause of cancer has led to the development of vaccines to help prevent certain human cancers. But these vaccines can only protect against infections if they are given before the person is exposed to the cancer-promoting virus.
http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/infectiousagents/infectiousagentsandcancer/infectious-agents-and-cancer-viruses
Voi olla, että vanhempana nuo seikkailut vielä harmittavat, mutta mikäs minä olen sanomaan.
Can oral sex give you cancer?
http://www.nhs.uk/Livewell/STIs/Pages/oral-sex-and-cancer.aspx
Tossa jutussa parasta on heti toi joku otsikko/kuvateksti:
"Petra on ollut sängyssä 130 miehen kanssa. Hän nauttii seksistä ja etsii samalla sitä oikeaa."
Etsii oikeaa... Joo joo. :D
Kumma juttu kun on tullu vastaan vaan 130 kappaletta niitä vääriä. :P
Luulen että ne seuraavat 130 tulee myös olemaan niitä vääriä.
Toi nyt on tuollainen ihan samanlainen tapaus kuin ne ytm panomiehet, jotka on yli sadan kanssa olleet. Käytännössä parisuhdekelvoton, koska ei selvästi pysty sitoutumaan keneenkään. Mutta eipä ole minulta pois. Antaa naisen paneskella jos haluaa.
Ujo atm ei uskaltaisi lähestyä naista edes sylkemistarkoituksessa.
Petra on nainen valkoritarien makuun, sillä hän on nainen ja nainen pitää aina ykkösex laittaa.
No tuossa olet ainakin osittain oikeassa. Tosin olen minä jopa kolmea naista suudellut mutta siitä on jo jotain 8-9 vuotta aikaa.
Hyi saatana. Mä en valkkaa ulkonäön perusteella, kun pilluahan mä haluan enkä sitä naista, mutta silti en saa!! mutta rajansa mullakin. Tollaseen en koskisi!
" Nykyään olen myös alkanut tietoisesti hakea sellaista miestä, joka kunnioittaa naista, sillä sellaista on yllättävän vaikea löytää. Edellinen poikaystäväni ei kunnioittanut minua lainkaan."
PUTOSIN XD
Vittu, mitä sinkkuelämää-lifea nainen elää ja sitten kuvittelee että miehet kunnioittaisivat tätä!
Jos naisella olisi viisi miestä vuoden aikana niin sekin laskisi kunnioituksen minimiin, mutta että tuon verran viikossa!
Siis akkahan on ihan pelkkä kolo seinässä johon joku työntää aivan vuorollaan munansa ja haaveilee jostain unelmien poikamiehestä.
Siis pelkkä not-so-gloryhole.
Luotsi= räkänokka joka yrityksen johdon siunauksella tekee kaikkensa sivujen sotkemiseksi.
SUOMI24 on häpeäpilkku suomalaisessa yritysmaailmassa.