Kysely: Onko Lidlissä liian vähän kassoja?

Real89

Olen tekemässä tutkimuksen, liittyen kouluuni, ja tarvitsenkin teidän mielipiteitä siihen.
Te, jotka asoitte Lidlissä, onko kassoja liian vähän auki? Joudutteko jonottamaan kauan, varsinkin ruuhka-aikoihin tai ennen pyhiä?
Olen itse Lidlissä töissä ja tiedän, että ainakin joissain paikkakunnissa on liian vähän.
Kaipaankin nyt asiakkaiden mielipiteitä. Paikkakuntaa ei tarvitse mainita.

Kiitän jo etukäteen vastauksista :)

(Tämä taisi tulla väärälle palstalle :))

10

280

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opiskelijoille

      Lidl on OK, myös ruuhka-aikoina kuten Joulu.
      Prismat ym K-supermarketit ovat hitaita vaikka kassalinjoja on enemmän. Usein vain puolet tai 2/3 kassoista on käytössä.

      Tampereen Sammon Valtatie 16 todella harvoin joutuu odotteleen. Kassojen hitaus useimmiten johtuu kassa-(uudesta?)työntekijästä. Lidlin henkilökunta vaihtuu 6kk välein. Ilmeisesti työllisyysrahoilla ja opiskelijoilla pyörittävät yritystä. Näyttää toimivan.

    • rähääönpäljön

      Ön kässöjä liiän vähän vöisi öllä enemmän kässöjä väikkä kyllä värmään löytyy lääjä väliköimä kässöjä.

    • detfins

      Kyllä kassoja löytyy

      Det fins nogra kassar

    • Kuulutus

      ainakin siellä "tarvitaan esimiestä kassalle"

    • oisgd

      Kyllä joskus tuntuu, että lisää kassoja voisi olla paikalla. Itse asioin Porin Paanakedonkadun Lidlissä. Ei jonotukseen ole mahdottomia aikoja mennyt. Työntekijät ovat nuoria, mutta hommat sujuvat. Muutamat ovat kauniita ja hyvännäköisiä, erikoisesti jäänyt mieleen erittäin vaalea sekä hiuksiltaan että iholtaan oleva nuori pyöreäposkinen "sähäkkä" nainen.
      Täälläkin toistuu kuulutus "tarvitaan esimiestä kassalle" tai "tarvitaan henkilökuntaa kassalle". Se tulee automaattisesti tietyin väliajoin, tarpeesta riippumatta.

    • noinikää

      Kaupungin keskuntan Lidlissä on riittävästi kassoja. Asiakkaina on ihmisiä jotka ostavat vain muutamia tuotteita, Sen sijaan automarketin Lidlit , ihmiset ostavat kärryllisen ruokaa, kun auto on, niin viipyvät kassoilla huomattavasti pitempään.

    • EIKIITOSLIDL

      Esimiehen esittely "esimiestä tarvitaan kassoilla"! Hauska, mutta ei asiakkaan näkökulmasta. Kaikki tuijottaa, että minne ja mitä siellä, kuka asiakas?

    • tutkimus-juu

      Ei KOSKAAN ole ollut liian vähän kassoja. Ruuhka-aikoina reagoidaan nopeasti toisin kuin kilpailijoilla. Me vaihdoimme mauttomat hehtomarketit Lidliin ja todella paljon halvempiin ostoksiin.

    • Jonotjarruttaa

      No on niitä täällä venakkojen rajan tuntumassa ja mamujen sijoitushelveteissä aivan liian vähän. Jonot joskus aivan järkyttävät ja sitten ne etuilevat venakot vielä.
      Kannattaa valita lidl, mikä on edes hieman venäjän rajaa kaumpanna.

    • Anonyymi

      Lidl👎🏿👎🏿👎

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      121
      766
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      706
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      678
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      583
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      567
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    8. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      516
    9. 26
      491
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      463
    Aihe