Ollaan tulossa Lappiin

Joko ne hillat on kypsiä ?
7109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On veikkonen ollu jo kauan eilenki kävin näppäämässä 10 kilon lastin jängältä.

Äänestä

Onko näin, että levillä levitellään vai saako paikallisilta turpiin?

Äänestä

Mites Levillä vois saada paikallisilta naisilta?

Äänestä

Kysy vain rohkeasti. Ei ne poronpurijat pysty tyydyttämään naisiaan. Kunnon etelän hirvas se pitää olla.

Äänestä
  • Ne Levin levittelijät ovat juuri näitä toispaikkakuntalaisia jotka tulevat kiimoissaan sinne rietastelemaan´"laskettelemaan" persuksillaan.

    Äänestä

Olin siinä kylällä ja seurailin iltaelämää ja kovin oli köyhää.
Ei ollu nuoria naisia kuin muutama näkyvissä niitten päivien aikana jonka kylässä vietin ja niiltäkin oli inkkareita kanootista tippunut.
Ja nuoret miehet oli leviän olosia kännikaloja, muutamaa poikkeusta lukuunottamatta

Kittilä oli hieno paikka kun ensimmäisen kerran kävin kylässä yli 40 vuotta sitten ja sitten pilattiin Levi ja kylä rupesi muuttumaan.
Kylässä ei ole mitään Lappilaisuutta jäljellä ja se on ikävää se.

Äänestä
  • Net akat kyttäävät sielä hotelleilla ja mökeillä ei ne kylällä kävele.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vetelän mies kirjoitti:

Joko ne hillat on kypsiä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu