Alanko vanheta?

Wäiski~~

Silmälasit löytyivät voipurkista jääkaapista.

6

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minunkin silmälasini häviävät aivan itsestään. Ilmiötä sanotaan "kineettiseksi energiaksi".
      Kun lähdin tänään ostoksille, jouduin käyttämään uimasilmälasejani, osoittautuivat käteväksi räntäsateessakin! Ensi kerralla otan kykloopin.

      No, silmälasit löytyivät sitten siivouskomerosta.

    • Ajatellaanpa tarkemmin.

      Eipä tässä niinkauan hätää,kun edes löytyvät 'kadonneet ' tavarat.

      • mummukulta

        meillä käy varkaita vähän väliä. Katoaa milloin mitäkin. Kummallista että varas aina palauttaa tavat takaisin ja ne löytyvät mitä kummallisimmista paikoista.


    • Lotta*

      Tuntuu kovin tutulta. Meiltä myös iäkkään mieheni kanssa häviää aina tavaroita ja sitten taas jostakin putkahtavat. Meillä nämä jutut kuitataan sanonnalla: "hoitajat ovat taas varastaneet". Olemme kotona, eikä mitään hoitajia luojankiitos vielä tarvita, mutta tämä lause on kuultu niin monta kertaa vanhainkodissa olevilta ystäviltä.

    • Aija

      koko aloittamani viestiketju. Pitäisikö huolestua oikein todella. Aloitin sen ihan hyvässä uskossa ja sopuisasti, mutta siellä uudestaan käydessäni huomasin kyllä mielipiteiden vaihdon kiihtyneen. Olin täysin ulalla ja ihmettelen vieläkin, miten kaikki oikein lähti rönsyilemään ja viestihaarat elämään omaa elämäänsä. Toivon, että se ylläpidon toimesta poistettiin. Muuten ilmeisesti olen kuvitellut koko jutun. Mutta miksi koko ketju olisi poistettu. Eikö sieltä olisi voitu eliminoida vain ne asiattomat viestit.

      • Naapuri

        tuollaista, ei huolta huomisesta niin kauan, kun ei hukkaa itseään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe