Syväsenvaara

Mikä ihme yksi kerrostalo siellä on,missä pari perhettä mukulalaumoineen pitää yhdessä talossa niin kovaa meteliä. Äitylit ei näy,kun polttavan tupakkaa ja juoruilevan. Meitä asuu siinä muistakin,jotka maksaa vuokraa ja haluais kohtuu rauhallisesti elää.Kyllä niille mukuloille kurin saa,jos haluaa !!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihmettelet, että mikä kerrostalo siellä syväsenvaarassa on misä lapset riehuu ja äidit vetää röökiä kilpaa. Sitten kerrot, että asut vuokralla tässä talossa.

Vastaus kysymykseesi:
Se on talo jossa sinä asut

Äänestä

Eipä ole vaikea arvat kuka pariskunta on kyseessä. Olisivat vain pysyneet siellä maalla haisemassa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korvatulpatko kirjoitti:

Mikä ihme yksi kerrostalo siellä on,missä pari perhettä mukulalaumoineen pitää yhdessä talossa niin kovaa meteliä. Äitylit ei näy,kun polttavan tupakkaa ja juoruilevan. Meitä asuu siinä muistakin,jotka maksaa vuokraa ja haluais kohtuu rauhallisesti elää.Kyllä niille mukuloille kurin saa,jos haluaa !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu