Mieshenkilölle asuntoa, muuttaisin asumaan kotikuntaani koska minulle olisi siellä tarvetta toisen vanhempani avustamiseen joka on jäänyt leskeksi asuu yksin on yli 80v,s
/Ja sitten ei tarvitse kirjoitella että miksi et katso asunnot vuokrataan sivuilta koska siellä ei niitä ole.
/Ja sitten ei tarvitse kirjoitella että miksi et katso asunnot vuokrataan sivuilta koska siellä ei niitä ole.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No jopas tuli otsikko: Olisikohan Ylitorniolla vuokrata:
Näin se piti olla.
sami brunfedlt hoitaa nuota vuokra kämppiä,se on jo monta "remontoinu" niittä
Brupspertti jälleen itsesäälissään koettaa kirjoitella itsestään jotta hänet muistettais
mmmääää tuu sanhoon kasvotusten jos olet mies
Ymmärrykseni mukaan sinä et uskalla miesten kanssa juuri keskustellakkaan vaan pieniä naisia olet pahoinpidellyt, näin kertovat jotka sinut tietävät, asutko vielä siellä Pihlajarinteellä vai onko siirretty.
Kunnalla on vuokra-asuntoja tyhjillään yli 30.
Onko ne niitä rivitaloja siellä Portimossa, Mellakoskella ja Kainuunkylässä, vai olisiko kylälläkin?
Jaa onkos sielä vuokra-asuntoja, ei ne ainakaan netistä löydy.
Kyllä niitä varmaan on mutta oletko sinä taas niitä joille ei kelpaa mikään.
Minulle kyllä kelpaisi normaalikuntoinen asunto sieltä kyliltä mutta ei sieltä kerrostalolta mikä on siellä en muista tien-nimeä mutta toinen niistä on laitettu joksikin suoja-asunnoiksi ja toisessa asuu suojaamattomat.
Kyllä sie tiät teiden nimet jos kerran tiät mikä suoja asuntoja ollu. Ei muuten ole enää. Mites meinasit sitä vanhempaa avustaa. Joo ei muutakun sinne vain kerrostaloille asumaan.
No ko en muista mitkä oli niien nimet, sinne menee molemmista päistä tie ylös, olenhan ajanut siellä kun olen kuskannut joitain tuttavia käydessäni sielläpäin jaa miten avustaa no on huonojalkainen esimerkiksi asioilla käyttöä, kyläilyä, avustaa mikäli tarvitsee portaissa apua, hiukan kotitöitäkin kyllä näitä löytyy, mutta en kerrostaloille ainakaan sinne pahamaineiselle, olisi ainaista kyyditystarvetta viinakaupalle ja muualle, rahanlainausta ovikellon soittoa.
Ok kannattaa kysellä vaikka Kauvosaaren Veijolta,kunnalta ja jos huomaa jonku yksityisen.Tällä palstalla ei voi järkeviä asioita laittaa,sillä tää on hullujen palsta.Psyykkisetsairaat,alkoholistit ym ym asialla.
Olen kyllä huomannut jokseenkin normaalista poikkeavia kirjotuksia joissa ei siis ole mitään asiaa ja sitten kun joku asiaa koettaa kirjoittaa siihen puututaan välittömästi jollain idioottimaisella viestillä, noh minä seurailen asuntojuttuja sieltä, mikähän tämä Kauvosaari on, ovatko nekin rakennukset siellä Tk,n lähellä hänen vuokra-asuntoja siinä tais olla Taapurintie kun nousee ylös ovat siinä oikealla puolen
MInä en ota pakkia,naamatusten vain. katsomme kuka pakittaa
Tuo yks on aivan sekasi ja ikäki se jo tekee tepposia, sekaantuu kaikkeen kirjoitteluun pöljä.