Onko kellään kokemuksia Anti-Gravity -joogasta??

Kiinnostaisi

kokeilla sitä, kun tavallisesta joogasta ei enää löydy tarpeeksi haastetta. Katsoin lajista muutaman esittelyvideon, mutta olisi kiva kuulla millaista se on verrattuna muihin joogiin.

1

121

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joogailija

      Tarkoittanet ilmeisesti ilmajoogaa? Ymmärtääkseni tätä ei kovin moni paikka Suomessa vielä tarjoa, mutta itse aerial yinia kokeilleena voin sanoa, että on todella mukavaa! Haastavuudesta en sen enempää osaa sanoa, koska tuo pää alaspäin roikkuminen on muutenkin ihan tuttua puuhaa. Tästähän on sitten dynaamisempikin versio olemassa, joka on jo sitten huomattavasti haastavampaa, mutta itse en ole sinne asti vielä päässyt, kun nämä alkeet pitäisi suorittaa omassa joogapaikassani kurssiluontoisesti, enkä ole saanut noita kursseja menemään yhteen aikataulujeni/työvuorojeni kanssa, joten toistaiseksi kokemusta on vaan aerial yinista, joka oli todella positiivinen kokemus!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      279
      3475
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1933
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      34
      1578
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1451
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      138
      1103
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1044
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      69
      1039
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      90
      895
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      199
      751
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      737
    Aihe