Hmm voisiko mies olla kiinnostunut vai onkohan hän vain ystävällinen ja kohtelias..
Viestittelymme alkoi aivan extempore, olemme tienneet toisemme jo kuutisen vuotta. Välillä jonkun aikaa pyöritty samoissa kaveripiireissä mutta ei mitään sen enempää olla oltu tekemisissä kahden kesken.
Nyt siis kun aloimme viestitellä, päivitimme kuulumisia ja hän kysyi kahvikupposen ääreen istumaan, jotta voitaisiin jutella kunnolla. Suostuin ja oletin että sitten joku hetki nähdään, mutta jo samana iltana hän tuli hakemaan kotoani. Availi ovia, tarjosi kahvit, hymyili, kallisteli päätä, silmät kiilui jne... Alkuun ihmettelin ovien availua ja "naiset ensin"-käytöstä, joho hän tokaisi että enkö tiennyt hänen olevan herrasmies ja vinkkasi silmää.
Olemme nyt nähneet vähän väliä kahvittelun merkeissä ja puhuen niitä näitä. Hiljaisia hetkiä ei ole ollut, silmien kiilumista, naljailua ja vitsailua kustannuksellani. Viime kerralla puhuin töistä ja muutosta niin hän kertoi että oli vasta käynyt katsomassa taloa, joka olisi lähempänä työpaikkaani jne.
Viestittelemme ja puhumme kaikesta. Viime aikoina hän on alkanut olla hiljaisempi..
Mietin että miten suhtautua.. Etten tee itsestäni jälleen kerran idioottia.
Ystävällinen ja kohtelias vai kiinnostunut?
kaverikovain
0
286
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303888
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631324Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951256Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671135Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5981- 47901
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356868Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26851En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39841