Viime yönä Soini ilmestyi minulle unessa. Hän sanoi, että saan työtä jos vain annan ääneni hänelle. Saan myös mieheni takaisin.
Soini ilmestyi minulle
14
<50
Vastaukset
Sellanen Soini.
- eikuranttiakamaa
Muslkmi-isä tappoi tyttärensä joka seurusteli ruotsalaisen kanssa
häpeästä
ruotsalaiset eivät ole kuranttia tavaraa musilmoisten mielestä
Fadime Sahindal som dödades av sin far för 13 år sedan.
http://www.svd.se/nyheter/inrikes/minnesgala-for-fadime-sahindal_4260585.svd- tulee_uniisi
Ettei vaan tytär seurustellut öiseen aikaan Soinin kanssa kuten tämän ketjun aloittaja ??
- Emakkoluukki
Minulle unessa ilmestyi iso siannäköinen hahmo. Hahmon tarkennettua se paljastui Timo Soiniksi.
- sokeapsusko
Soiniuskovaisille Soini ilmestyy vähän väliä. Tuollaisen ilmestyksen jälkeen yksikään soiniuskovainen ei enää ajattele kriittisiä ajatuksia Soinista, vaan uskoo hänen olevan aina 100% kaikessa oikeassa ja olevan myös erehtymätön sekä täydellinen.
- syzcowich
Soini ilmestyi unessa ja puhui kerrankin totta. Hän sanoi, että anna äänesi hänen puolueelleen ja liity jäseneksi, niin saan säätiöön rahaa molemmissa tapauksissa. Hän sanoi ettei välitä köyhän kansan eduista yhtään mitään, kuten ei tietenkään pakolaistenkaan eduista, vaan siitä että hänelle tulee säätiöön paljon rahaa mitä voi sitten käytellä miten tahtoo. Hän kehui olevansa tyytyväinen järjestelyyn minkä kehittänyt lakimiestensä kanssa ja piti sitä rehellisenä veronkiertona.
- EprsAnj
Kyllä Soini rahan ja vallan päälle näyttää ymmärtävän. Kai vähäväkiset sitten saavat odottaa vuoroaan kun tuo uniinkin tunkeutuva populistimessias on saanut riittävästi rahaa kokoon.
- dupes
Toisessa unessa Soini kylpi rahassa. Hän oli rahoistaan innoissaan kuin vauva varpaissaan. Hän rehenteli sitä miten hänellä on rahaa ja sitä että nämä ovat köyhien rahoja, näitä ei ole lähetetty Kreikkaan eikä näillä mamut juhli. Hän rehenteli myös ettei näihin rahoihin ei verottaja pääse käsiksi ja hän voi melkein tehdä näille mitä haluaa. Lahjoittaa vaikka jollekin ja ottaa ne sitä kautta itse.
- Kreikkalankytysja
Uni Soinista on aina persujen karvaperseäijille märkä uni?!
- Tottaon
Minullekin ilmestyi meidän entinen kaupunginjohtaja ja torui kun en ollut siivonnut pihaa.
- Lerpankamu
Lindström ilmestyi minulle viime yönä ja sanoi, että Voikkaan koneet haetaan Kiinasta vaikka väkisin takaisin ja tehas pannaan käyntiin.
- heidihautalt
Unessa Soini oli reilulla tuulella. Hän lähetti EU:n kautta 100 miljardia rahaa Ukrainaan eikä takaisinmaksusta ollut mitään puhetta. Pelkästään siitä että kun soditte urhoollisesti.
Samalla hän lasti oman säätiönsä rahoja sekä sitä miten paljon niitä olisi jos puolueesta tulisi suurin puolue, miten veronmaksajilta kupatut rahat säätiöissä muhisi. - jensen
Unessa kysyin Soinilta että miten hän oikeasti laittaisi rajat kiinni ja kenen riesaksi hän lähettäisi täällä olevat ulkomaalaiset jos saisi sen jytkyn ja olisi sen jälkeen pääministeri.
Hän mietti hetken ja sanoi että onhan se käytännössä täysin mahdotonta, mutta asiasta puhumalla saa hyvin ääniä. Voi sitten laittaa vihreiden ja ruotsalaisten piikkiin sen kun ei voi tehdä keskitysleirejä jossa tutkia rodullinen kelpoisuus sekä päästää eroon niistä keitä ei voisi mihinkään maahan lähettää. Ne kun ovat sellaisia hyyssäreitä, niin heidän vuokseen jää vaalilupaukset täyttämättä. Ja sitten taas hän laski rahojaan esitellen että puoli milliä tulee kuussa, on millä mällätä.- turpoaaturpoaaturpoaa
Koska Soini halkeaa? Eihän kukaan henkilö voi törsätä ja mällätä vuodesta toiseen verovaroja säätiöpohjalta, ilman fyysisiä seurauksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1867535Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul804167Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3843653Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden1853320Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota932996Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma282514Suomessa valtavasti somalien yhdistyksiä, peräti 171 - mistä tulee rahat?
Suurin osa näistä sijoittuu pääkaupunkiseudulle tai Turun ympäristöön. Ovatko kaikki noista pelkkiä huijausyhdistyksiä1182485Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp612090- 211973
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest51947