Tapasin tossa uuden projektin yhteydessä syksyllä kivan olosen naisen. Noh projekti kesti jouluun asti ja selvitin, että oli varattu jätin homman siihen. Noh tässä kuukausi sitten alkoi uusi projekti ja miestä tuli projektin edetessä kuin "paita ja peppu". Kuljimme bussilla töihin ja välillä sain viestiä tulisinko samaan bussiin ja työpaikalla kyseli jos mentäisiin samoihin paikkoihin ja lähettäisiin samaan aikaa kotio.
Pidin tätä ihan mukavana. ystävällisenä eleenä. Kuitenkin tuntui vähän oudolta ja kysymys hieman vaivasi että mistä on kyse.
Noh nyt lasillisen jälkeen perjantaina kertoi olevansa syvästi ihastunut minuun jo syksystä lähtien. Aika kuitenkin kului, eikä päässyt enään kotiinsa bussilla. Noh hän jäi yöksi ja meillä oli sopimus ettei mitään tapahdu. Noh eihän se sitten keskellä aamuyötä pitänyt. Sen jälkeen hän on ollut useamman päivän ja yön luonani ja molempien tunteet kasvoivat. Ongelmaksi kuitenkin nyt tuli hänen parisuhde. Ukko tuli takaisin, eikä hän tiedä mitä haluaa eikä osaa päättää. Luonteeltaan todella kiltti ja huomioonottava, ja voisi kuvitella jopa luopuvan omista eduistaan toisten edessä.
Kysymys nyt kuuluukin mitä olisi odotettavissa ja mitä he***iä teen? Miten pitäisi suhtautua asioihin? Aivan älytön tilanne, johon en olisi ikinä toivonut joutuvani. Pitäisi vähän henkisesti varautua kun projekti jatkuu perjantaina.
En ole ylpeä miten asiat menivät, joten oma moralisointini riittää sille.
Turhauttavaa, neuvoja?
5
54
Vastaukset
- eimitäänhyötyä
Heitä mäkeen jos ei jätä puolisoa. Tai kannattaisi potkaista kokonaan ulos, mutta harva osaa toimia järkevästi kun on tunteita toista kohtaan.
Se että ei jätä puolisoaan, kertoo selvästi sen mitä sinulta haluaa. Olet pelkkä seikkailu ja kotona odottaa se mihin hän on "sitoutunut"
Muista että ihminen on pohjimmiltaan aika mätä kun on valmis pettämään toista, joten voi tulla turpaan joka tapauksessa. - noh
Lapsellista tekstiä. Ei voi olla kuin provo tai jonkun alaikäisen kirjoitus.
- Voihan_rähmä
Ihan oikea tilanne on ja kyllä kolmekymppiäkin on jo mittarissa (ehkä meillä akateemisesti koulutetuilla ei ole niin paljoa parisuhde-oppia takana, jos kerran tuntuu alaikäisen kirjoittelulta).
Kiitoksia eimitäänhyötyä- Halusinkin juuri täysin ulkopuolisen neuvon, jolla ei ole mtn tekemistä asian kanssa. Itse kun ei pysty tässä tilanteessa järjellä ajattelemaan ollenkaan. Erittäin hyviä pointteja.- mies40plus
Ehkä sun täytyy vain odottaa. Toisaalta mieti mitä itse haluat. Ainakaan epäselvässä tilanteessa oleminen ei tee hyvää kun on tunteita mukana. Haluatko parisuhteen hänen kanssaan ja tietääkö hän siitä? Jos näin on, niin sitten ei auta kuin odottaa hänen ratkaisuaan.
- AvaaSilmäsiMies
Neuvo. Avaappa Victoria Milan tai mikä tahansa deittipalsta.
Teeppä profiili. Käyppä katsomassa, kuinka paljon ihania varattuja naisia etsii miehistä tapailu- ja seksiseuraa. Heille on juuri tärkeää, että mies palvoo maata naisen jalkojen alla. Ne saa kiksit salarakkaus- ja suhdeepisodeista. Eroamaan niistä ei ole, mutta osaavat kiusata sinkkumiehiä 6-0.
Eli avaa vähän silmiäsi. Tuo nainen ei ehkä ekaa kertaa miestään petä. Luonne ei merkitse, ovat tosi kivoja ja mukavia, kilttejä naisia, selviää, kun sopii nettideitit heidän kanssaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti24516617Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235351- 1152537
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar151995Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361736Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111969- 59935
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28838Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40830